Uroczystość Najświętszej Trójcy - 07.06.2020 r.

 1. Dzisiejsza Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy okres przyjęcia Komunii św. wielkanocnej, do której zobowiązuje nas III przykazanie kościelne.
 2. Dzisiaj po Mszy wieczornej zapraszamy na pierwszą katechezę głoszoną przez katechistów z drogi Neokatechumenalnej z Lublina. Katecheza o godz. 19.00 w dużym kościele. 
 3.  W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 11.30. Po Mszy św. o godz. 10.00, wyruszy procesja eucharystyczna, ale tylko wokół kościoła, z powodu ograniczeń dotyczących wielkich zgromadzeń! O przygotowanie 4 ołtarzy wokół kościoła tradycyjnie prosimy Neokatechumenat i Kościół Domowy. Zachęcamy do udekorowania mieszkań symbolami eucharystycznymi.
 4. W procesji wokół kościoła bezpośrednio udział weźmie tylko służba liturgiczna: kapłani, ministranci i posługujący, reszta wiernych pozostanie na miejscach. Jeśli rodzice wyrażą zgodę, to zachęcamy przynajmniej jakąś delegację dzieci do sypania kwiatów. Zrezygnujemy z niesienia chorągwi, sztandarów czy feretronów. Poprosimy tylko 4 mężczyzn do niesienia baldachimu.  
 5. W Uroczystość Bożego Ciała wjazd na teren przykościelny od strony ul. Pielęgniarek będzie zamknięty. Prosimy, żeby również przez całą oktawę nie zostawiać samochodów wokół kościoła, utrudniając w ten sposób przejście procesji.    
 6. Podczas Oktawy Uroczystości Bożego Ciała procesja eucharystyczna będzie się odbywała na zakończenie nabożeństwa czerwcowego, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Będziemy wdzięczni rodzicom i katechetom za zorganizowanie przynajmniej jakiejś delegacji dzieci do sypania kwiatów podczas oktawy.
 7. Jubilatów małżeńskich, obchodzących w tym roku okrągłe rocznice, chcemy zaprosić na uroczyste odnowienie sakramentu małżeństwa, które odbędzie się na Mszy św. w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, czyli w piątek 19 czerwca. Msza św. za jubilatów będzie sprawowana o godz. 18.00. Zachęcamy czcigodnych jubilatów do zapisania się w zakrystii lub w kancelarii z podaniem telefonu i daty swojego ślubu.  Zapisy do przyszłej niedzieli.
 8. Konferencja  dla narzeczonych w ramach dnia skupienia w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w dużym kościele. 
 9. Punkt Książki nie czynny. Biuro Radia Maryja czynne do 13.00. Polecamy prasę katolicką. Jest nareszcie nowy numer Zwiastuna, a w nim fotorelacja z rekonstrukcji rozbitej figury Matki Bożej Fatimskiej.   
 1. Maturzystom życzymy mądrości i odwagi na wyjątkowe czerwcowe matury w tym roku.  Wszystkim Wam dziękujemy za wszelkie dobro, za wsparcie duchowe i materialne. Trwajcie w przyjaźni z Jezusem. Niech miłość Boża wypełnia Wasze serca w mocy Ducha Świętego. 
 2. Z naszej wspólnoty parafialnej  w minionym  tygodniu do wieczności odeszli:  …………….. Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie….