VII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 24.05.2020 r.

  1. Przypominamy, że w naszym kościele, może przebywać na Mszy św. lub nabożeństwie 135 osób. Prosimy o zachowanie zaleceń odnośnie wzajemnego bezpieczeństwa i o szacunek wobec siebie nawzajem.
  2. Przypominamy także i prosimy, żeby zachować porządek liturgiczny podczas przyjmowania Komunii św. Osoby przyjmujące na rękę podchodzą do Komunii św. przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. Osoby przyjmujące bezpośrednio do ust, czy to w pozycji klęczącej czy stojącej, podchodzą w pozostałych 3 rzędach, podobnie jak było dawniej, czyli na środku kościoła i po bokach. Uczestniczącym w Eucharystii na zewnątrz, Komunia św. będzie udzielana podobnie. Po tej samej stronie co figura Matki Bożej, (czyli stojąc przed kościołem po prawej stronie), Komunia św. na rękę, po drugiej stronie, bezpośrednio do ust. Prosimy o dostosowanie się do tych zaleceń. W posłuszeństwie również wyraża się głęboki szacunek do Eucharystii. Dziękujemy bardzo za uszanowanie tego porządku liturgicznego.
  3. Trwa obecnie w Kościele Nowenna do Ducha Świętego. W naszym kościele modlitwy nowenny do Ducha Świętego są połączone z nabożeństwem majowym.
  4. Codziennie zapraszamy do kościoła na godz. 17.30 na nabożeństwa majowe. Zachęcamy także do odmawiania różańca św. w domach, powierzając w tej modlitwie wszystkie problemy naszej Ojczyzny, sprawy Kościoła, troski naszych rodzin, ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci, troskę o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.
  5. W czwartki zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Adoracja w dużym kościele.
  6. Spowiedź nadal w kaplicy Matki Bożej. W sytuacji, kiedy jest dwóch spowiedników, tak jak chociażby w niedziele, czy w dni powszednie wieczorem, to drugi kapłan będzie już spowiadał w konfesjonale, a nie w przedsionku kościoła.
  7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na Mszy św. o godz. 13.00 dwóch naszych braci przyjmie święcenia prezbiteratu a dwóch innych święcenia diakonatu. Dlatego informujemy, że na tej Mszy, część miejsc będzie zarezerwowana dla najbliższej rodziny naszych kandydatów do święceń. W poniedziałek 1 czerwca o godz. 18.00 nasi neoprezbiterzy odprawią Mszę św. prymicyjną na Poczekajce. Zapraszamy.
  8. Punkt Książki nieczynny. Biuro Radia Maryja czynne do 13.00. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej wyłożonej na stolikach. W tygodniku Niedziela ciekawy artykuł: Biblijne Mamy; a w Gościu Niedzielnym chociażby artykuł: Jeszcze nie jest za późno.
  9. We wtorek, 26 maja, Dzień Matki. Dziękujemy wszystkim Kobietom-Matkom z okazji tego dnia, za dar przekazanego życia i macierzyństwa, za wszelki trud i łzy, oraz życzymy wszelkiego Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej oraz radości z rozwoju swoich dzieci. Wszystkim Wam Kochani dziękujemy za wszelkie dobro, za wsparcie materialne kościoła, klasztoru i seminarium. Niech radość wielkanocna napełnia Was obficie, abyście z wiarą mogli wrócić do swoich domów i obowiązków.
  10. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności:  Maria Niedziela z ul. Romanowskiego; Jan Łukaszuk oraz Antoni Tadeusz Krawczyk z ul. Juranda; Wojciech Kamiński z ul. Dragonów, Romuald Kowalczyk z ul. Krasińskiego; Bogdan Smolira z ul. Herbowej.  Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie