NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 12.04.2020 r.

1.Dzisiejsza Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, rozpoczyna okres wielkanocny, który Kościół obchodzi „w radości i weselu”, aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Osiem pierwszych dni stanowi Oktawę Wielkanocy, i obchodzi się te dni jako „uroczystości Pańskie”. Dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2.Dzisiaj przez cały dzień, od godz. 7.00 do godz. 19.00 w starym kościele będzie możliwość przyjęcia  Komunii św.

3. Oktawa Wielkiej Nocy zakończy się Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Przypominamy o trwającej od piątku nowennie do Bożego Miłosierdzia, zachęcamy do odmawiania codziennie Koronki do Bożego Miłosierdzia. Nowenna do Bożego Miłosierdzia będzie prowadzona przez Braci z seminarium na Projekcie Kapucyńskim codziennie o godz. 15.00. Zapraszamy.

4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. w dużym kościele jak w każdą niedzielę. Niestety nadal z ograniczeniami co do liczby osób. Natomiast przez cały dzień, od godz. 7.00 do godz. 19.00 w starym kościele można będzie przystąpić do Komunii św.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali nam w organizacji tego wyjątkowego Triduum Paschalnego. Dziękujemy Stowarzyszeniu Przyjaciół Parafii Poczekajka za możliwość i pomoc w transmisji Liturgii tych dni. W sposób szczególny składamy podziękowania współpracującym firmom “STR  Studio”  – Rafał Dzierba  oraz “MUND Labs” – Jan Drzewiecki, gdyż dzięki ich uprzejmości  mogliśmy oglądać transmisję bezpośrednio z dużego kościoła, i to w bardzo profesjonalny sposób. Dziś jeszcze transmisja Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30, tak samo jutro. Dziękujemy Panu Michałowi i jego ekipie za przygotowanie Grobu Pańskiego, kościoła i dekoracji świątecznych. Dziękujemy br. Piotrowi za piękne dekoracje w zakrystii, w kaplicach, i za jego nieocenioną posługę w kościele i zakrystii. Na ręce br. Artura, Rektora naszego seminarium, bardzo gorąco dziękujemy braciom klerykom, za wszystkie prowadzone transmisje online na Projekcie Kapucyńskim, za wszystkie modlitwy, nabożeństwa, czuwania. Podziękowania za możliwość łączenia się z nami duchowo płyną z różnych części Polski, oraz zza granicy. Dziękujemy br. Piotrowi Krawczykowi, który w tym czasie był ceremoniarzem odpowiedzialnym za porządek liturgiczny. Dziękujemy naszym organistom Tomaszowi i Grzegorzowi. Na koniec, na ręce gwardiana br. Jarosława, wielkie podziękowania dla wszystkich Braci, szczególnie dla kapłanów, za ich niezmordowaną posługę przy ołtarzu i w konfesjonale, mimo tych wszystkich przeciwności i trudności.

6. Kochani Parafianie, wszyscy nasi Przyjaciele, Sympatycy, Darczyńcy, wszyscy związani z parafią, z klasztorem, z seminarium, członkowie różnych wspólnot i grup. W imieniu całej naszej braterskiej wspólnoty Braci Mniejszych Kapucynów, składamy Wam serdeczne życzenia obecności Jezusa Zmartwychwstałego w Waszym życiu. Niech ten, który przeszedł przez śmierć i żyje na wieki, prowadzi Was bezpiecznie i troskliwie droga wiary, nadziei i miłości. A w Waszych sercach niech zawsze trwa ufność w ogrom Jego Miłosierdzia. W tym czasie szczególnie używajmy pozdrowienia: Chrystus Zmartwychwstał – Alleluja. I odpowiadając: Prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja.

7. W tym tygodniu odbędzie sie posiedzenie Sejmu, na którym bedzie głosowana sprawa dotycząca zakazu aborcji eugenicznej. Módlmy sie w tej intencji, i za posłów, aby odważnie opowiedzieli sie za życiem. 

8. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Barbara Klimek z Os. Konstantynów oraz Alfreda Ulanowska z Os. Sienkiewicza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….