Niedziela Męki Pańskiej, czyli Palmowa - 05.04.2020 r.

  1. zDzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna obchód Wielkiego Tygodnia. W Liturgii Kościoła jest to najważniejszy czas rozważania tajemnic naszego zbawienia, którego centrum stanowi Triduum Paschalne. Dla każdego wierzącego przeżycie tych dni jest wyjątkowe. Jednak w tym roku, w związku z sytuacją jaką przeżywamy w Polsce i na świecie, liturgie tych dni będą sprawowane w kościołach bez udziału wiernych. Prosimy Was o to, żebyście to przyjęli w duchu jeszcze większej ofiary i posłuszeństwa z miłości do Kościoła, pozostając w Waszych domach. W kościele nie może przebywać więcej jak 5 osób, nie licząc posługujących przy ołtarzu. 

 

  1. Przez całą dzisiejszą niedzielę jest możliwość przyjęcia Komunii św. w starym kościele do godz. 19.00. Trzeba tylko nie mieć grzechu ciężkiego oraz zachować obowiązujące wskazania na czas pandemii koronawirusa, dotyczące naszego wspólnego bezpieczeństwa.

 

  1. Rozpoczynając od dzisiejszej niedzieli, będzie transmitowana liturgia Mszy św. z dużego kościoła. W Niedzielę Palmową, w Niedziele Zmartwychwstania oraz w Poniedziałek Wielkanocny transmisja Mszy św. z naszego kościoła o godz. 10.00. W Wielki Czwartek oraz w Wielki Piątek transmisja o godz. 18.00, a w Wielką Sobotę o godz. 20.00. Wszystko na kanale You Tube pod nazwą „Projekt Kapucyński”. Adoracja przy Grobie w noc Wielkiego Piątku tylko przez przedstawicieli poszczególnych wspólnot ( po 5 osób!),  podana jest na stronie internetowej.

 

  1. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy. W Wielką Sobotę zaleca się zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wigilia Paschalna zakończy się błogosławieństwem parafii Najświętszym Sakramentem przed drzwiami głównymi kościoła, a w Niedzielę Zmartwychwstania nie będzie procesji rezurekcyjnej.

 

  1. Na kanale You Tube „Projekt Kapucyński” trwa cały czas adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek o godz. 16.00 droga krzyżowa dla dzieci. W niedzielę o godz. 17.00 ostatnie już w tym roku Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Szczegółowy program nabożeństw podany jest na projekcie.

 

  1. Porządek Mszy św. w Niedzielę Zmartwychwstania taki sam jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.00. Również tego dnia będzie możliwość przyjęcia Komunii św. poza Mszą w starym kościele. Taki sam porządek niedzielny w Poniedziałek Wielkanocny.

 

  1. Spowiedź codziennie w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej od godz. 9.00 do 12.00, i po południu od godz. 14.00 do 18.00. Spowiedź w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę od godz. 9.00 do godz. 16.00. Przypominamy, że obowiązek przyjęcia Komunii św. wielkanocnej, rozłożony jest w czasie aż do Uroczystości Trójcy Świętej.

 

  1. W Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów wielkanocnych w kościele. Na stronie internetowej parafii jest umieszczony schemat modlitwy poświęcenia pokarmów w domach. Pokarmy święcimy w poranek Niedzieli Zmartwychwstania, aby wspólnie spożyć śniadanie. To poświęcenie pokarmów i modlitwę, niech poprowadzi ojciec domu lub inna osoba.   

 

  1. Na stronę internetową parafii odsyłamy również wszystkich zainteresowanych I Komunią św. dzieci w tym roku, spowiedzią dla dzieci w I piątki miesiąca oraz młodzież przygotowywaną w tym roku do sakramentu bierzmowania. W razie pytań można dzwonić.

 

  1. Kancelaria parafialna w tym tygodniu nie będzie czynna! W razie konieczności prosimy o kontakt telefoniczny.

 

     11.   Kochani, dziękujemy Wam za troskę o nas. Dziękujemy szczególnie tym, którzy mimo nieobecności na Mszy św. jednak tak mocno czują się związani z nami, i odpowiedzialni za wspólnotę, że wpłacają dobrowolne ofiary na nasz kościół na konto. Bardzo Wam dziękujemy! Można także nadal zamawiać intencje Mszy św., czy bezpośrednio w kościele, czy mailowo lub telefonicznie.  Wszystkie intencje przyjęte do tej pory są odprawiane zgodnie z wolą ofiarodawców. 

 

       12. Wszystkim Wam Bracia i Siostry życzymy umocnienia wiary oraz zdrowia. Polecamy Wszystkich opiece Niepokalanego Serca Maryi. Polecamy szczególnie lekarzy, pielęgniarki i wszystkich pracowników służby zdrowia, służb sanitarnych i epidemiologicznych. Niech dobry Bóg wzmacnia Wasze siły, zachowa w zdrowiu i błogosławi Wam.  

 

      13. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Tadeusz Schab z ul. Leonarda; Grzegorz Zubilewicz z ul. Ułanów; Danuta Ostrowska z ul. Irydiona. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …