II Niedziela WLKP - 08.03.2020 r.

 1. Dzisiaj na godz. 15.00 zapraszamy przygotowujących się do sakramentu małżeństwa na dzień skupienia  dla narzeczonych. Spotkanie w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.  
 2. Po Mszy wieczornej o godz. 19.00 w amfiteatrze, spotkanie z Romanem Ziębą, nawróconym przemytnikiem, pielgrzymem,  zatytułowane „Wolność czy droga krzyża”.
 3. W tym samym czasie, czyli po Mszy wieczornej,  II spotkanie dla singli zatytułowane: „Zaopiekuj się swoim wewnętrznym dzieckiem”. Spotkanie w sali konferencyjnej, poprowadzi psycholog dr Piotr Szczukiewicz. 
 4. W dniu dzisiejszym, czyli w II niedzielę WLKP, ofiary zebrane do puszek przeznaczone są na „Krajowy Fundusz Misyjny <Ad gentes >”.
 5. Zachęcamy do podjęcia ćwiczeń duchowych w Wielkim Poście. Zapraszamy na nabożeństwa Wielkiego Postu. W piątki –  Droga Krzyżowa: dla dorosłych o 8.30 i o godz. 17.00; dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży o godz. 19.00. Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 jest sprawowane nabożeństwo Gorzkich Żali. Zachęcamy także do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. od poniedziałku do czwartku. Adoracja w ciszy do godz. 19.30. Jest to dobry czas na osobistą wieczorną modlitwę. Zapraszamy. 
 6. W tym tygodniu od poniedziałku do środy będą trwały rekolekcje wielkopostne dla szkół podstawowych. Prosimy dyrektorów szkół, nauczycieli i katechetów o pomoc w przeprowadzeniu wspólnie tych dni oraz o towarzyszenie dzieciom i młodzieży szkolnej w modlitwie, liturgii i we Mszy św. I dziękujemy za tę pomoc.
 7. Do końca marca trwają zapisy młodzieży do sakramentu bierzmowania. Informacje szczegółowe dla zainteresowanych na stronie internetowej parafii.
 8. Publiczny Szpital Kliniczny przy ul. Jaczewskiego realizuje bezpłatne zdrowotne projekty profilaktyczne, dotyczące takich schorzeń jak: reumatoidalne zapalenie stawów, depresja poporodowa, osteoporoza. Zainteresowanych odsyłamy do tablicy ogłoszeń.  
 9. Dziś do Kawiarenki u Franka na świąteczne ciasto domowej roboty zaprasza nas Wspólnota Imienia Jezus od kilku miesięcy spotykająca się przy naszym kościele. Życzymy smacznej kawy i  miłego pobytu w kawiarence.
 10. Zapraszamy do Punktu Książki. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela: ciekawy artykuł: Od epidemii wybaw nas, Panie! Natomiast w tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Misja wschodnia Piusa XII. Jest również miesięcznik Trzeźwymi Bądźcie.  
 11. Koło Fotograficzne zaprasza do Galerii w Amfiteatrze na wystawę fotografii Krzysztofa Anin Kuzko zatytułowaną:TWARZE”. Wejście od kawiarenki. 
 12. Pomoc w rozliczeniu podatku PIT będzie prowadzona w marcu przez członków Stowarzyszenia w każdy czwartek, w godz. od 16.00 do 18.00 w sali nr 3. Osoby, które chcą skorzystać z pomocy przy rozliczeniu podatku i przekazaniu na rzecz Stowarzyszenia, muszą przynieść informację o przychodzie za rok 2018 i 2019.
 13.  Do puszki od strony kaplicy Matki Bożej Fatimskiej można złożyć dobrowolną ofiarę na Figurę Chrystusa do Grobu. Dziękujemy za wszelkie dobro, za każdą ofiarę, za wsparcie materialne. Niech Duch Święty umacnia Was wszystkich w podejmowanym nawróceniu do Boga, w większej ufności i w miłości wzajemnej.  
 14.  Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Jan Furtak z Os. Sienkiewicza.  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….