III Niedziela Zwykła – Niedziela Słowa Bożego - 26.01.2020 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Walki z Trądem. Za tydzień w kawiarence odbędzie się charytatywny kiermasz ciast na rzecz osób trędowatych organizowany przez naszych Braci z seminarium. Będzie okazja, aby wspomóc osoby dotknięte tą ciężką chorobą.
 2. We wtorek swoje imieniny będzie obchodził br. Radomir Kryński – ojciec duchowny naszego seminarium i opiekun Rodziny Serca Miłości Ukrzyżowanej. Msza św. w jego intencji we wtorek o godzinie 6.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i polecamy go to także Waszej opiece duchowej.
 3. Na kolejne nabożeństwo uzdrowienia Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej zaprasza w ostatni czwartek miesiąca, czyli 30 stycznia. Rozpocznie się ono o 17.30 różańcem, następnie Msza Święta o godz. 18.00 i dalszy ciąg modlitwy o odrodzenie duchowe i uzdrowienie.
 4. Przed nami I sobota miesiąca, zapraszamy na Mszę św. z nieszporami maryjnymi o godz. 18.00, a po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i medytacja.
 5. Spotkanie Kół Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 15.00.
 6. Spotkanie dla pielgrzymów Grupy nr 3 również w przyszłą niedzielę. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00, a następnie spotkanie integracyjne w Kuźni.
 7. Kawiarenka jeszcze dzisiaj nieczynna. Zapraszamy do Punktu Książki. Polecamy prasę katolicką wyłożoną na stolikach. W tygodniku Niedziela można przeczytać artykuł: Słów kilka o religijności Polaków. W tygodniku Gość Niedzielny polecamy artykuł: Bóg w Auschwitz.
 8. Siostry Albertynki ze Lwowa przekazują gorące podziękowania wraz z modlitwą za wsparcie finansowe jakiego doświadczyły minionej niedzieli na Poczekajce zbierając na dom pomocy bezdomnym kobietom. Zebrały ponad 25 000 zł. My również dziękujemy Wam z całego serca za taką hojność!
 9. Dzieciom, młodzieży, nauczycielom i rodzicom życzymy nowych sił, zdrowia i wszelkich darów Bożych na nowy semestr nauki. Studentom pomyślności na czas sesji i dobrego rozeznawania swojego powołania.
 10. Wam wszystkim Bracia i Siostry życzymy dobrego tygodnia słowami św. Pawła: „abyście żyli w zgodzie, by nie było wśród was rozłamów, abyście byli jednego ducha i jednej myśli”
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Wanda Czech oraz Zofia Kursa z Os. Sienkiewicza. Wieczny odpoczynek racz  im  dać Panie….