II Niedziela Adwentu. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - 08.12.2019 r.

 1. Rozpoczęliśmy Rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy. Msze św. z naukami dla dorosłych będą o godz.: 6.30, 8.00, 10.00 i 18.00. Dla dzieci o 16.30 a dla młodzieży o godzinie 19.30. Z racji rekolekcji od poniedziałku do środy nie będzie Mszy św. o godzinie 7.15. Program jest wywieszony w gablotach ogłoszeń. Podczas rekolekcji będzie okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Ofiary zbierane na zakończenie rekolekcji w środę, będą złożone jako dar wdzięczności dla ks. Marcina, rekolekcjonisty.
 2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i zbiórki dobrowolnych ofiar do puszek na dzieło „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Puszki znajdują się przy wyjściu z kościoła. W czasie Adwentu można również wesprzeć dobrowolną ofiarą do puszki potrzeby rodzin i osób ubogich przychodzących do nas po wsparcie finansowe. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 3.  Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. dziś jeszcze po Mszy św. o godz. 11.30. Spotkanie w amfiteatrze.  
 4. W związku z tym, że dzisiejsza uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP przypada w niedzielę, nie będzie o godz. 12.00 nabożeństwa zwanego Godziną Łaski. Zachęcamy jednak do osobistej modlitwy i adoracji Pana Jezusa w miarę własnych możliwości.
 5. W ramach ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – w przedsionkach kościoła można dziś nabyć wigilijne świece CARITAS w cenie 6, 14 lub 16 zł. Przez ten dar materialny wspomagamy dzieła charytatywne Caritas Diecezji Lubelskiej.
 6. W piątek 13 grudnia, czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy na Msze św. z Nieszporami o godzinie 18.00. Po Mszy św. czuwanie i różaniec oraz procesja z Figurą Matki Bożej. 
 7. Chorych przebywających w domach, a potrzebujących spowiedzi przed świętami, prosimy zgłaszać w najbliższym tygodniu w zakrystii, kancelarii lub przy furcie, można także telefonicznie z podaniem nazwiska, adresu i telefonu.
 8. Opłatki świąteczne zostały rozniesione w minionym tygodniu przez naszych Braci z seminarium i po nowicjatu. Dziękujemy im serdecznie za tę posługę wobec parafii. Dziękujemy Wam za ofiary złożone przy tej okazji. Gdyby ktoś jeszcze potrzebował opłatki na stół wigilijny, to zapraszamy do zakrystii, kancelarii lub furty.
 9. Do Kawiarenki u Franka zapraszają nas dzisiaj bracia i siostry ze wspólnot neokatechumenalnych. Polecają pyszne ciasta domowej roboty i gorącą kawę. Życzymy miłego pobytu w kawiarence.
 10. Zapraszamy do Punktu Książki, gdzie można nabyć piękne świąteczne upominki dla najbliższych. Punkt Książki będzie teraz otwarty tylko do 14.30. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stolikach z prasą: tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny, nasz adwentowy Zwiastun oraz inne pisma. Zachęcamy do czytania.  
 11. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowanie w sobotę 14 grudnia o godz. 9.00 w kaplicy FZŚ.  
 12. Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne, za wspieranie różnych dzieł i inicjatyw parafialnych. Dziękujemy Stowarzyszeniu PPP, wszystkim darczyńcom i rodzicom, którzy wsparli akcję Pomocnik św. Mikołaja. Dzięki temu zorganizowano wczoraj i wręczono paczki ok. 250 dzieciom.
 13. Na ten nowy tydzień, życzmy Wam, aby czas rekolekcji napełnił Was mocą i mądrością Bożą na spotkanie przychodzącego Boga, także w drugim człowieku.
 14. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Krystyna Przypis z Os. Błonie oraz Bolesław Włodarczyk z Os. Sienkiewicza.  Wieczny odpoczynek racz  mu dać Panie….