XXXIV Niedziela Zwykła – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 24.11.2019 r.

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. razem ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Parafii Poczekajka zapraszamy do wsparcia materialnego akcji Pomocnik św. Mikołaja. Osoby, które chciałyby za sponsorować paczkę dla dziecka, mogą to uczynić przy kawiarence. Koszt paczki to 100 zł. Można również tę akcję wesprzeć dobrowolną ofiarą w zakrystii lub na konto z dopiskiem „Pomocnik św. Mikołaja”.  Paczki zostaną przekazane dzieciom 7 grudnia o godz. 14.30 w amfiteatrze, w ramach wydarzenia św. Mikołaj na Poczekajce. Za każdy dar z serca dziękujemy.
 2. W ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, dzisiaj w amfiteatrze koncert charytatywny od godz. 14.00 do godz. 17.00. Wstęp wolny. Zapraszamy.
 3. Przed nami ostatni tydzień listopada. W tym tygodniu będą czytane wypominki z Osiedla Konstantynów. Wszystkich zmarłych będziemy polecać w modlitwie różańcowej o godz. 17.25 i w czasie Mszy św. o godz.18.00.
 4. Zapraszamy na nabożeństwo uzdrowienia, które odbędzie się w czwartek 28 listopada. O godz. 17.25 różaniec za zmarłych, o godz. 18.00 Msza św., a następnie nabożeństwo.
 5. W piątek rozpoczniemy  Nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to dobry czas na pogłębienie naszej relacji duchowej do Matki Najświętszej, a przez Nią do Chrystusa.
 6. W sobotę święto  św. Andrzeja Apostoła. W tym dniu przypadają imieniny naszych współbraci: Andrzeja Derdziuka, br. Andrzeja Cebuli  i br. Andrzeja Zajkowskiego. Msza św. koncelebrowana za nich wszystkich będzie sprawowana w sobotę 30 listopada o godzinie 6.30. Serdecznie zapraszamy na tę  Mszę św. i polecamy wszystkich naszych solenizantów również Waszej modlitwie.
 7. Można jeszcze zgłaszać osoby, które chciałyby wziąć udział we wspólnej Wigilii dla samotnych w dniu 22 grudnia. Prosimy także parafian o uwrażliwienie na osoby samotne z sąsiedztwa.
 8. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. W pierwszym tygodniu Adwentu nasi bracia z seminarium będą roznosić opłatki na Wigilię. Opłatki będzie można również nabyć w zakrystii, kancelarii lub na furcie.
 9. W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka zaprasza na ostatnie wydarzenie w ramach projektu XII edycji „Z Kulturą do Nieba” na spektakl dla dzieci „Gdzie jest Czerwony Kapturek?” w reżyserii i wykonaniu Bogusława Byrskiego. Spektakl w amfiteatrze po Mszy św. o godz. 11.30.  
 10. Rekolekcje dla Pracowników Służby Zdrowia w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Staszica odbędą się w dn. 29 listopada – 01 grudnia. Rozpoczęcie w piątek o godz. 18.00.
 11. W tym tygodniu akcja Makulatura na Misje. Kontener będzie podstawiony od jutra do piątku wieczorem, przez cały tydzień. Prosimy o zbiórkę makulatury i zachowanie porządku przy kontenerze. Serdecznie dziękujemy!
 12. Zapraszamy do Kawiarenki u Franka. Dzisiaj słodkie niespodzianki przygotowali bracia i siostry z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich oraz Młodzież Franciszkańska. Życzymy miłego spędzenia czasu w kawiarence.
 13. Zapraszamy do Punktu Książki. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Informujemy, że Niedziela i Mały Gość Niedzielny kosztują 5 zł, natomiast Gość Niedzielny 6 zł. W tygodniku Gość Niedzielny ciekawy artykuł: Nie z tej ziemi. Natomiast w tygodniku Niedziela ciekawy artykuł o „dzieciach zmarłych przed urodzeniem”. Dla dzieci niespodzianka w Małym Gościu.
 14. Dziękujemy za wszelkie dobro, za wsparcie materialne naszego kościoła i klasztoru, za wsparcie różnych akcji. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tace, na seminarium lubelskie. Życzymy Wam odkrywania prawdy i trwania w miłości w Bożej na co dzień.
 15. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Marianna Gawron z Os. Krasińskiego, Andres Kruszewski z Os. Konstantynów, Zygmunt Bandos z Os. Błonie. Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie….