XXXII Niedziela Zwykła - 10.11.2019 r.

 1. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na budownictwo sakralne w diecezji lubelskiej.
 2. Dzisiaj przed kościołem harcerze z drużyn na Poczekajce będą rozprowadzać flagi narodowe. Zachęcamy do nabycia, jeśli ktoś jeszcze nie ma.
 3. Jutro 101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Porządek Mszy św. świąteczny, czyli: 6.30, 7.30, 8.30,  00, 16.30 i 18.00.   Zachęcamy do wywieszenia flag biało – czerwonych, aby w ten sposób manifestować nasze Narodowe Święto Niepodległości. W kaplicy MB Częstochowskiej  jest wywieszona biało – czerwona flaga, którą przy okazji koncertu papieskiego, jako parafia, otrzymaliśmy od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W modlitwach pamiętajmy również o tych, którzy w obronie wartości walczyli i oddawali swoje życie z miłości do Boga i Ojczyzny.
 4. Impreza dla rodzin MIEJSKA GRA NIEPODLEGŁOŚCIOWA – jutro, 11 listopada. To harcerska inicjatywa kierowana do wszystkich mieszkańców Lublina. Zapisy w godz 11.30 – 14.00. Rozdanie nagród o 16.00. Szczegóły na plakacie na drzwiach głównych kościoła.
 5. Jutro swoje imieniny obchodzi br. Marcin Jurek, który w naszej wspólnocie pełni różne posługi i prace. Msza św. w jego intencji jutro o godz. 6.30. Polecamy go Waszej modlitwie i zapraszamy na Mszę św.
 6. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w środę na Mszę św. z Nieszporami o godzinie 18.00 i nabożeństwo fatimskie zakończone procesją z Figurą Matki Bożej.
 7. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w sobotę o godz. 9.00.
 8. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 w amfiteatrze.
 9. Przez cały listopad zapraszamy na Różaniec o godz. 17.25  i  na Mszę św. o godz. 18.00 za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych. W tym tygodniu będziemy modlić się za zmarłych z Osiedla Sienkiewicza. Kartki wypominkowe są  wyłożone na stolikach z prasą. Można jeszcze składać je wypełnione w zakrystii.
 10. Jak co roku będzie organizowana w parafii wigilia dla samotnych. Do końca listopada prosimy o zgłaszanie się w kancelarii lub zakrystii osób samotnych, które chciałyby wziąć udział w tym spotkaniu wigilijnym.
 11. Od przyszłej niedzieli 17 listopada do 24 listopada włącznie – rozpocznie się zbiórka odzieży męskiej na rekolekcje dla osób bezdomnych. Rekolekcje organizowane są już po raz 21. przez braci kleryków naszego seminarium. Bracia zwracają się z prośbą o dar w postaci ubrań męskich i rzeczy codziennego użytku. Więcej informacji na plakatach w gablocie.
 12. Kawiarenka dzisiaj nie czynna. Zapraszamy do Punktu Książki. Polecamy prasę katolicką: w tygodniku Gość Niedzielny warto przeczytać artykuł „Pokolenia niepodległej”. Natomiast w tygodniku Niedziela „Patriotyzm na co dzień” oraz „Dlaczego nie lubią księży?” Jest nasza gazetka parafialna Zwiastun. Zachęcamy do czytania.
 13. Przypominamy, że jest już możliwość zamawiania intencji mszalnych na przyszły rok. Intencje przyjmowane są po każdej Mszy św. w „Zakrystii trzeciej” – i tylko w zakrystii, a NIE w kancelarii.
 14. Wszystkim Wam Bracia i Siostry życzymy Bożego błogosławieństwa, pokoju i miłości.
 15. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli:Alina Dudek – Misiak, Helena Gol, Michał Wojnowski, Aleksander Łuczyński i Elwira Krzykowska Ziomek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….