XXX Niedziela Zwykła - 27.10.2019 r.

 1. Przed nami ostatnie dni października. Zapraszamy w tym tygodniu jeszcze na nabożeństwa różańcowe na 17.30, a dzieci zapraszamy na różaniec już tylko we wtorek i w środę na 16.30. W czwartek nie będzie różańca dla dzieci o godz. 16.30, zapraszamy na 17.30.  
 2. Liturgia pokutna dla młodzieży z możliwością dobrej spowiedzi we wtorek o godz. 19.15. Zapraszamy młodzież studencką i nie tylko.
 3. Zapraszamy na nabożeństwo uzdrowienia we czwartek, 31 października. Nabożeństwo rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 17.30, a następnie Eucharystia, i dalszy ciąg nabożeństwa.
 4. W piątek – 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Jest to dzień wolny od pracy. Porządek sprawowania Eucharystii niedzielny. Nie będzie tego dnia Mszy św. dla dzieci przedszkolnych w starym kościele.
 5. Na cmentarzach przy ul. Lipowej, Unickiej i na Majdanku, Msze św. w Uroczystość Wszystkich Świętych z procesją po cmentarzu rozpoczną się o godz. 12.00.
 6. W sobotę – 2 listopada – przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą sprawowane według porządku świątecznego: o godzinie: 30, 7.30. 8.30. 10.00, 16.30, 18.00. Przypominamy, że od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny w intencji zmarłych. Warunki odpustu to, nawiedzenie cmentarza i modlitwa: Ojcze nasz, Wierzę w Boga i w intencjach Ojca Świętego oraz stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. Pamiętajmy o spowiedzi.
 7. Naszym zmarłym zawdzięczamy wiele dobra i zawsze jesteśmy im dłużni pamięć i modlitwę. W listopadzie codziennie o 17.25 będziemy odmawiać Różaniec za zmarłych, a o godz. 18.00 będzie ofiarowana Msza św. za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych. Kartki na modlitwę za zmarłych są wyłożone na stolikach z prasą. Można je składać w zakrystii lub kancelarii. Różaniec za zmarłych rozpoczniemy od poniedziałku 4 listopada, i przez cały pierwszy tydzień listopada, będziemy polecać zmarłych z Osiedla Błonie.
 8. Pierwszy w historii naszej parafii „Bal wszystkich świętych” dla dzieci, odbędzie się w przyszłą niedzielę. Zapraszamy wtedy wszystkie dzieci po Mszy św. o godz. 11.30 do amfiteatru. Warunek, który trzeba spełnić, jest taki: trzeba przebrać się za jakiegoś ulubionego świętego lub za aniołka.  W takim ubraniu można już przyjść na Mszę św., a po Mszy do amfiteatru.
 9. Bracia ze wspólnot neokatechumenalnych, będą chodzić po naszej parafii, z misją głoszenia słowa Bożego. Zachęcamy ludzi doświadczonych jakimiś szczególnymi problemami, do przyjęcia ich świadectwa wiary. Można ich wylegitymować, powinni mieć  pismo od proboszcza.
 10. Liceum Jana III Sobieskiego wraz z Fundacją DKMS, w dn. 28 – 29 października organizuje akcję rejestracji dawców komórek macierzystych. Informacje szczegółowe zawierają ulotki wyłożone na stolikach z prasą.
 11. Dziś do „Kawiarenki u Franka” na wyśmienite ciasto domowej produkcji oraz kawę podawaną z serca i  na gorącą czekoladę zapraszają nas siostry Honoratki i siostry Pasterzanki.
 12. Zapraszamy do Punktu Książki i Biblioteki Parafialnej. Przypominamy, że czynna jest w tygodniu Poradnia Rodzinna. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Gość Niedzielny ciekawy artykuł: Bernadetta – skromny gigant. Natomiast w tygodniku  Niedziela artykuł: Szatan posługuje się kłamstwem. Jest także Mały Gość Niedzielny i nasza gazetka   Zachęcamy do czytania.
 13. Dziękujemy za wszelkie dobro, za modlitwę oraz za wsparcie materialne na potrzeby naszej parafii i klasztoru. Niech nadchodzący tydzień przyniesie Waszym Rodzinom Boże błogosławieństwo wypełnione pokojem i radością.
 14. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Kazimierz Woch z Os. Konstantynów. Przy okazji rocznicy poświęcenia kościoła wspomnijmy również proboszczów tej parafii, których Bóg już powołał do siebie. Są to: o. Edward Zaorski, o. Tarsycjusz Romaniuk, o. Feliks Kapera, o. Tytus Pluta. Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie….