VII Niedziela WLKN – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 02.06.2019 r.

 1. Rozpoczęliśmy wczoraj nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa. W przyszłą niedzielę o. Radomir wprowadzi nas w duchowe przygotowanie rodzin naszej parafii do poświęcenia i zawierzenia Sercu Jezusa. Zapraszamy codziennie na godz. 17.30 na nabożeństwa czerwcowe. Może to być także dobra okazja do dziękczynienia za pierwszą pielgrzymkę Papieża Jana Pawła II do Polski, która odbyła się dokładnie 40 lat temu.  
 2. W naszej Ojczyźnie obchodzimy dziś Święto Dziękczynienia. Ofiarą do puszek można wesprzeć budowę Świątyni Opatrzności Bożej, która jest dedykowana jako Wotum Narodu za odzyskanie Niepodległości.
 3. Dziś jeszcze spotkanie kółek różańcowych w kaplicy Matki Bożej o godz. 15.00.
 4. Po Mszy wieczornej wraz ze Stowarzyszeniem PPP zapraszamy na godz. 19.15 do amfiteatru. Ostatnim wydarzeniem przed wakacjami, w ramach projektu XI edycji „Z Kulturą do Nieba”, będzie koncert Zespołu Berberys. Wstęp wolny. Informacje szczegółowe na plakatach. Serdecznie zapraszamy.
 5. W tym tygodniu przypada I Czwartek oraz I Piątek miesiąca. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu oraz modlitwę za kapłanów i o nowe powołania od godz. 15.00. W piątek przed południem będziemy chodzić z posługą sakramentalną do chorych. A na godz. 16.00 zapraszamy dzieci na spowiedź, a następnie Msza św. o godz. 16.30 i Komunia wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 6. Trwa Nowenna do Ducha Świętego. Modlitwy nowennowe są odmawiane na nabożeństwie przed wieczorną Mszą św. W najbliższą sobotę na godzinę 20.00, zapraszamy wszystkie wspólnoty parafialne na celebrację Wigilii Zesłania Ducha Świętego, która połączona będzie z modlitwami wstawienniczymi oraz zakończona o północy Eucharystią i agapą.
 7. W przyszłą niedzielę, 9 czerwca, przejdzie ulicami Lublina Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie przy placu CSK o godz. 14.00. Gorąco zachęcamy do udziału w tym święcie.
 8. W sobotę 15 czerwca obędzie się w naszym ogrodzie Festyn Parafialny, na który już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy. Zachęcamy do materialnego wsparcia tej inicjatywy oraz do wspólnego zaangażowania: np. poprzez ufundowanie nagród czy upieczenie ciasta.
 9. Tradycyjnie w I niedzielę czerwca, przed kościołem młodzież rozprowadza „Słodycz Poczekajki i „Kapucyńskie Serca”. Nabywając taki słodki prezent, wspieramy wakacyjne wyjazdy dzieci i młodzieży.
 10. Dziś do kawiarenki parafialnej, na domowe ciasto i dobrą kawę zapraszają nas członkowie Grupy Modlitwy o. Pio.
 11. Zapraszamy do Punktu Książki. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Zwiastuna, a w nim szeroka fotorelacja z pielgrzymki do Fatimy i świadectwa.
 12. Dziękujemy Wam za wszelkie dobro. Niech Boże błogosławieństwo napełni Was obficie, abyście z radością mogli wrócić do swoich domów i obowiązków.
 13. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszła do wieczności Alina Maria Mirosław z Os. Błonie. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….