Niedziela Miłosierdzia Bożego – II Wielkanocna - 28.04.2019 r.

 1. Dzisiejsza Niedziela Bożego Miłosierdzia kończy Oktawę Wielkiejnocy. Z dzisiejszym dniem związał Pan Jezus niezwykłe obietnice. Do siostry Faustyny powiedział między innymi: „Pragnę aby Święto Miłosierdzia Bożego było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz a szczególnie dla grzeszników. W tym dniu otwarte są wszelkie upusty Boże, przez które płyną łaski… wylewam całe morze łask na dusze, które zbliżają się do źródła Miłosierdzia Mojego”. Obiecał, że ten kto w tym dniu będzie w stanie łaski uświęcającej i przyjmie Komunie świętą dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. Przypominamy również o odmawianiu Koronki do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy dziś na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 2. Dzisiejsza niedziela jest Świętem Patronalnym Caritas i rozpoczyna 75 Tydzień Miłosierdzia. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierają to dzieło z serca dziękujemy, a szczególne podziękowania składamy na ręce pani Sabiny Marcowskiej i pani Elżbiety Nesteruk, za koordynację tych działań. Dzisiaj również można wesprzeć działalność Caritas dobrowolną ofiarą do puszek.
 3. Dziś wieczorem, o godz. 19.15 w amfiteatrze koncert Łukasza Jemioły. Koncert organizowany jest przez Stowarzyszenie PPP w ramach projektu „ Z kulturą do Nieba”. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na ten muzyczny wieczór. Koncert bezpłatny. 
 4. Dzisiaj także w naszej kawiarence akcja charytatywna. Społeczność Niepublicznej Szkoły Podstawowej Montessori organizuje kiermasz ciast, z którego całkowity dochód będzie przeznaczony na wsparcie pana Roberta, chorego na stwardnienie rozsiane.
 5. Jutro liturgiczna Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa Męczennika,  głównego patrona Polski,   przeniesiona z racji na oktawę Wielkiejnocy.  Msze św.  według  porządku  zwykłego.
 6. W środę rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Zapraszamy do ożywienia swojej modlitwy i czci do Matki Najświętszej i Jej Niepokalanego Serca. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy również młodzież i dzieci.
 7. W piątek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek tego dnia niedzielny. Z racji że jest to I piątek miesiąca, z posługą do chorych będziemy chodzić w czwartek, 2 maja, w tych samych godzinach.  Prosimy o poinformowanie chorych. W uroczystość 3 maja po Mszy św. o godz. 13.00 zapraszamy na 15 minutową medytacje poetycko – maryjną w wykonaniu pani Anny Grządki.  
 8. W sobotę 4 maja na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z Nieszporami, wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi oraz  na czuwanie z modlitwą różańcową.
 9. W przyszłą niedzielę, 5 maja, o godz. 11.30 – I Komunia św. dla dzieci z grupy parafialnej. O godz. 15.00 spotkanie członków Kółek Różańcowych. Na godz. 18.00 zapraszamy szczególnie tegorocznych maturzystów na Mszę św. i błogosławieństwo dla nich.
 10. W niedzielę 5 maja zapraszamy również na konferencje Diakonii Społecznej Ruchu Światło – Życie pt.: Rodzina w czasach gwałtownych przemian. Rozpoczęcie o godz. 15.00 w amfiteatrze.
 11. W imieniu Stowarzyszenia PPP serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przekazali 1% podatku na działalność statutową Stowarzyszenia. Dziękujemy także tym, którzy zaangażowali się w pomoc przy wypełnianiu zeznań podatkowych. 
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Aleksander Lotka oraz Kazimierz Lewicki z Os. Sienkiewicza, Jan Dzikowski z Os. Błonie, Beata Bender z Os. Konstantynów. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….
 13. Dziękujemy za wszelkie dobro. Na ten świąteczny tydzień życzymy Wam opieki Matki Bożej Królowej Polski i wszelkiego Bożego błogosławieństwa.