Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej - 14.04.2019 r.

 1. Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna obchód Wielkiego Tygodnia. W Liturgii Kościoła jest to najważniejszy czas rozważania tajemnic zbawienia. Również dla każdego wierzącego przeżycie tych dni jest wyjątkowe, ze względu na działanie Boga, które się dokonuje. To nie jest tylko tradycja, ale żywa wiara Kościoła, w której powinniśmy być mocno zanurzeni. Dlatego dołóżmy wszelkich starań żeby w Liturgii tych wielkich dni uczestniczyć osobiście i wspólnotowo. Na koniec ogłoszeń zostanie podany szczegółowy program Triduum.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 ostatnie spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych i poświęcenie medalików. Spotkanie w kościele.
 3. Dziś przed kościołem jest rozprowadzany przez wolontariuszy „Chlebek dobroci”, z którego dochód będzie przekazany na Caritas diecezji lubelskiej dla potrzebujących. Młodzież akademicka rozprowadza jeszcze dziś palmy, zbierając fundusze na wyjazd rekolekcyjny w wakacje. Natomiast w Wielką Sobotę młodzież oazowa będzie rozprowadzać świąteczne stroiki z rzeżuchą i owsem, a dochód z tej sprzedaży również będzie przeznaczony na oazowe rekolekcje wakacyjne.
 4. Do skarbon, które znajdują się przy wyjściu z kościoła, można również złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego. Serdecznie dziękujemy za każde wsparcie materialne! Przy okazji ogromne podziękowania składają dwie chore siostry, które z wolontariuszami minionej niedzieli zebrały w naszej parafii 11 285 zł. Jest to dla nich suma rekordowa!!!
 5. Kawiarenka dzisiaj nie czynna. Natomiast w amfiteatrze, można jeszcze dziś obejrzeć wystawę ikon autorstwa Anny Jędryszek. Prace przedstawiają wizerunki Chrystusa, Maryi, Świętych Patronów, Archaniołów oraz ikony świąteczne. Zapraszamy serdecznie.
 6. Spowiedź w naszym kościele w poniedziałek, wtorek i środę rano od 6.30 do 8.30 i po południu od 16.00 do zakończenia wieczornej Mszy św.
 7. Podczas Triduum Paschalnego – Kancelaria parafialna nie będzie czynna! W razie konieczności prosimy dzwonić w ciągu dnia do klasztoru.
 8. Kierujemy gorącą prośbę o zaangażowanie się parafian w procesję rezurekcyjną: do rodziców o przygotowanie dzieci do sypania kwiatów, do innych o zadbanie o to, aby były niesione w procesji wszystkie znaki grup parafialnych i wspólnot. Prosimy o aktywne włączenie się w śpiew i cały przebieg procesji, która będzie ogłaszała Zmartwychwstanie Pana Jezusa.
 9. Klub Seniora organizuje atrakcyjną dwudniową pielgrzymkę do Supraśla i Białowieży w dn. 17 – 18 czerwca. Informacje w Klubie Seniora we wtorki od godz. 16 do 18.
 10. Dyrektor publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego, przy al. Warszawskiej, informuje, że istnieje możliwość przeniesienie uczniów do klas czwartych i siódmych od września. Bliższe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły.
 11. Polecamy   prasę   katolicką.  W tygodniku Niedziela  Tajemnica Trzech Dni, natomiast w tygodniku Gość Niedzielny – ciekawy artykuł: Dzień spłacenia długu.  Na stolikach także:  Mały Gość Niedzielny. Nowy świąteczny numer naszej parafialnej gazetki Zwiastun ukaże się na Wielki Czwartek, a w nim szczegółowy porządek Triduum Paschalnego.
 12. W pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkiejnocy oraz w Niedzielę Miłosierdzia nie będzie Mszy św. o godz. 11.30 dla dzieci w starym kościele.
 13. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Janina Ładziak z Os. Błonie oraz Zofia Bielecka z Os. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …