V Niedziela WLKP - 07.04.2019 r.

 1. Dziękujemy Panu Bogu za czas rekolekcji wielkopostnych, za Wasz udział w nich, za złożone ofiary. Rekolekcje można odsłuchać na stronie parafii. Przypominamy o drodze krzyżowej w piątki: o godz. 8.00 i godz. 17.00 dla dorosłych; o godz. 16.00 dla dzieci, o godz. 19.00 dla młodzieży. Przypominamy o nabożeństwie Gorzkich Żali w niedziele o 17.00 oraz przypominamy o obowiązku spowiedzi wielkanocnej.
 2. Witamy w naszej wspólnocie klasztornej o. Bogusława Nędzę, który ostatnie lata pracował na Łotwie, i życzymy mu obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
 3. Spotkanie Kółek Różańcowych dziś o godz. 15.00 w kaplicy Matki Bożej.
 4. Młodzież z Duszpasterstwa Akademickiego będzie rozprowadzać dziś i za tydzień palmy wielkanocne. Dochód z palm zostanie przeznaczony na potrzeby duszpasterskie młodzieży.
 5. Dziś przed kościołem można będzie także wesprzeć dwie rodzone siostry, Monikę i Milenę, obie cierpiące na niezwykle rzadką chorobę genetyczną Zespół Friedreicha. Choroba z każdym rokiem przynosi nowe niespodzianki, a nadzieją na lepsze jutro jest bardzo kosztowna rehabilitacja oraz niezbędne do ćwiczeń przybory medyczne. Dziękujemy za wrażliwość i wszelką pomoc.
 6. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Uroczyste poświecenie palm wraz z procesją odbędzie się o godzinie 13.00. Będą w niej uczestniczyć wszystkie wspólnoty neokatechumenalne z naszej parafii.
 7. W Niedzielę Palmową przeżywany będzie w diecezjach XXXIV Światowy Dzień Młodzieży. Zapraszamy młodych do uczestnictwa w tegorocznym spotkaniu diecezjalnym. Szczegóły w Internecie i na plakacie przed kościołem.
 8. Spotkanie dzieci komunijnych i rodziców w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. Na tej Mszy będzie również poświęcenie medalików dla dzieci.
 9. W ramach wielkanocnej akcji Caritas, rozprowadzany będzie również w przyszłą niedzielę „Chlebek dobroci”.
 10. Dzisiaj do kawiarenki zapraszają nas rodziny Kościoła Domowego. Pamiętajmy, że środki zebrane z kawiarenki są wsparciem wakacyjnych potrzeb dzieci i młodzieży. Obok kawiarenki, w amfiteatrze, można dziś obejrzeć wystawę ikon autorstwa Anny Jędryszek. Zaprezentowanych będzie 25 prac przedstawiających wizerunki Chrystusa, Maryi, Świętych Patronów, Archaniołów oraz ikony świąteczne. Zapraszamy serdecznie.
 11. Klub Seniora organizuje atrakcyjną dwudniową pielgrzymkę do Supraśla i Białowieży. Całkowity koszt to 350 zł. Informacje w Klubie Seniora we wtorki od godz. 16 do 18.
 12. Kierujemy prośbę do wszystkich, którzy przyjmują Komunię św. na kolanach, i bardzo prosimy, żeby klękać na stopniu komunijnym, troszkę wyżej, nie bezpośrednio na posadzce, gdyż niektórym kapłanom jest bardzo trudno z puszką pełną Hostii tak się pochylać.
 13. Zapraszamy na PASCHALNE WARSZTATY WOKALNE NA POCZEKAJCE! Poprowadzą je Tomasz Wnuk – dyrygent, Grzegorz Stręciwilk – akompaniament, Rafał Nachciński – kompozytor oraz Joanna Grandys z Opery Krakowskiej – zajęcia wokalno-aktorskie i z emisji głosu. Ćwiczenia w dniach 17, 18 i 20 kwietnia, a wykonanie podczas Wigilii Paschalnej. Zapisy drogą mailową u o. Andrzeja Cebuli. Szczegóły na plakatach i na ulotkach wyłożonych z prasą.
 14. Duszpasterstwo Służby Zdrowia Archidiecezji Lubelskiej zaprasza na rekolekcje, które odbędą się w dn. 12-14 kwietnia w kościele przy ul. Staszica.
 15. Zapraszamy do Punktu Książki. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela temat numeru: Dom dla relikwii katyńskich. Natomiast w tygodniku Gość Niedzielny płyta z filmem: Ignacy Loyola – żołnierz, grzesznik, święty. Polecamy także naszą gazetkę parafialną Zwiastun. 
 16. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Kazimiera Waleria Stankiewicz, Leszek Antoni Fortuna z Os. Błonie, Kazimierz Marian Górka z Os. Konstantynów.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …..