V Niedziela Zwykła - 10.02.2019 r.

 1. Dzisiaj przed kościołami naszej diecezji są zbierane dobrowolne ofiary do puszek na Fundusz Wschodni. Bóg zapłać za te ofiary.
 2. Jutro będziemy przeżywać XXVII Światowy Dzień Chorego pod hasłem: „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”. Dzień ten przypada we wspomnienie NMP z Lourdes. Dlatego jutro na godz. 11.00 będzie dodatkowa Msza św. na którą zapraszamy szczególnie ludzi chorych wraz z opiekunami. Podczas tej Mszy udzielany będzie również sakrament chorych, a pół godziny wcześniej możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 3. Jutro rozpocznie się Zimowisko na Poczekajce dla zgłoszonych wcześniej dzieci ze szkół podstawowych.  Zimowisko będzie trwało od poniedziałku do piątku, w godz. Od 10.00 do 15.00.
 4. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w środę 13 lutego na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na czuwanie fatimskie połączone z różańcem. Przypominamy, że jest organizowana pielgrzymka do Fatimy po nową figurę, i są jeszcze wolne miejsca.
 5. W czwartek święto Patronów Europy św. Cyryla i Metodego oraz św. Walentego, Patrona zakochanych. Na Mszę wieczorną zapraszamy szczególnie pary narzeczonych przygotowujące się do zawarcia sakramentu małżeństwa.
 6. Seminarium Odnowy Wiary, prowadzone przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym, rozpocznie się w naszej parafii 26 lutego. Jest to forma rekolekcji dla dorosłych, zarówno chcących pogłębić życie duchowe, jak i tych, którzy chcą dopiero rozpocząć żywą relację z Bogiem. Spotkania będą odbywały się przez dziesięć kolejnych wtorków, o godz. 19.30, w sali Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 7. Na stronie parafii i Stowarzyszenia jest bezpłatna aplikacja do wypełniania PIT-ów z wpisanym już KRS-em Stowarzyszenia. Zachęcamy do przekazania 1% z podatku na potrzeby Stowarzyszenia i parafii. Pomoc w rozliczeniu podatku będzie prowadzona także przez członków Stowarzyszenia i podana w późniejszym terminie.
 8. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka zaprasza w dniach 23-24 lutego na warsztaty z budowania relacji dla żon. Rejestracja na stronie Stowarzyszenia. Warsztaty bezpłatne w ramach projektu przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Lublin.
 9. Kawiarenka u Franka dzisiaj nie czynna. Natomiast Koło Fotograficzne zaprasza na wystawę Pani Ewy Brodziak pt. „Julka”.
 10. Zapraszamy do Punktu Książki. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.  Dla dzieci polecamy Promyczek Dobra. Jest również nasza gazetka parafialna Zwiastun.
 11. Państwo Ewa i Robert Milewscy dziękują za wsparcie finansowe z poprzedniej niedzieli na leczenie choroby stwardnienia rozsianego komórkami macierzystymi. Zebrali ponad 7 tys. zł. Dziękujemy za Waszą ofiarność. Na ten nowy tydzień niech Pan obficie napełni Wasze serca łaską wiary i ufności.
 12. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Danuta Wojnowska, Jan Stanisław Ślusarczyk oraz Janina Suchodolska z Os. Sienkiewicza; Marianna Pietrosińska z Os. Konstantynów; Marianna Bańkowska oraz Jan Stanisław Gustaw z Krasińskiego; Krystyna Danuta Bator z Os. Błonie.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…….