IV Niedziela Zwykła - 03.02.2019 r.

 1. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30. Spotkanie dla rodziców w amfiteatrze.
 2. O godz. 14.15 Msza św. pod przewodnictwem bpa Artura Mizińskiego, podczas której 3 siostry kapucynki złożą na ręce Matki Generalnej swoje pierwsze śluby zakonne.
 3. Spotkanie Kół Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00, ale w kaplicy FZŚ, z racji, że w tym czasie w kościele będzie trwała Msza św. ze ślubami zakonnymi sióstr kapucynek. 
 4.  W tym tygodniu I czwartek m-ca – zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu w kaplicy okrągłej od godziny 15.00. Jest to dobra okazja, żeby dziękować i modlitwą umacniać wszystkie powołania kapłańskie oraz modlić się o nowe powołania do służby Bożej.
 5. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka organizuje Zimowisko na Poczekajce dla dzieci ze szkół podstawowych. W tym roku odbędzie się tylko jeden turnus, w pierwszym tygodniu ferii od 11 do 15 lutego. Zapisy w kancelarii.
 6. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce do Fatimy, jako przedstawiciele parafii po nową figurę Matki Bożej. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 15 – 28 marca 2019. Są jeszcze wolne miejsca.
 7. Organizowana jest również pielgrzymka do Lourdes i Nevers. Informacje na stronie i przy wyjściu z kościoła. Zapisy w niedziele przy Punkcie Książki od 8.00 do 11.00.
 8. We wtorek, 26 lutego, w naszej parafii rozpocznie się Seminarium Odnowy Wiary, prowadzone przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Jest to forma rekolekcji dla dorosłych, zarówno chcących pogłębić życie duchowe, jak i tych, którzy chcą dopiero rozpocząć żywą relację z Bogiem. Spotkania będą odbywały się przez dziesięć kolejnych wtorków, o godz. 19.30, w sali Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 9. Dzisiaj nie będzie czynna Kawiarenka u Franka! Zapraszamy do Punktu Książki. Polecamy również prasę katolicką wyłożoną na stolikach. W tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Albo się nawrócimy, albo pozabijamy. Natomiast w tygodniku Niedziela artykuł o Marcie Robin Bóg zagarnął mnie do siebie.  Jest jeszcze gazetka parafialna Zwiastun, a w niej obszerna foto galeria z roku 2018 oraz  podsumowanie „po kolędowe” minionego roku. Zachęcamy do lektury i wspierania materialnego prasy katolickiej. Jest także Promyczek Dobra dla dzieci, najnowsze wydanie miesięcznika Droga dla młodzieży przed bierzmowaniem oraz bezpłatne Dobre Nowiny.
 10. Minionej niedzieli podczas kiermaszu ciast zebrano 4357 zł, które zostały przekazane Siostrom Misjonarkom Afryki, z przeznaczeniem na pomoc medyczną chorym na trąd. Bardzo dziękujemy. Za tydzień ofiary do puszek na „Fundusz wschodni”.
 11. Studentom życzymy pomyślnej sesji zimowej. Wam wszystkim Bracia i Siostry życzymy sił i cierpliwej miłości do codziennego dźwigania trudów życia. Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne, za ofiary składane na kościół, klasztor i seminarium. Wszystkich Was polecamy Niepokalanemu Sercu Maryi,.
 12. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Edward Baran z Konstantynów, Barbara Piechota z Os. Krasińskiego oraz Roman Skubisz z Os. Błonie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …..