34 Niedziela Zwykła – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 25.11.2018 r.

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. członkowie Stowarzyszenia  Przyjaciół Parafii Poczekajka zapraszają  do wsparcia materialnego akcji Pomocnik św. Mikołaja. Czekają  przy kawiarence na osoby, które chciałyby za sponsorować paczkę dla dziecka.  Koszt paczki to 90 zł. Paczki zostaną przekazane dzieciom 8 grudnia  o godz. 14.30 w amfiteatrze w ramach wydarzenia św. Mikołaj na Poczekajce. Za każdy dar serca bardzo dziękujemy.
 2. Dzisiaj jeszcze po Mszy wieczornej, o godz. 19.15 zapraszamy na Koncert Muzyki Polskiej – na 100 lecie Niepodległości w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie.
 3. Koło Fotograficzne zaprasza na wystawę poplenerową „ Podlaski przełom Bugu”. Galerię zdjęć można zobaczyć dziś w amfiteatrze, wejście przy Punkcie Książki.
 4. Przed nami ostatni tydzień listopada. W tym tygodniu będą czytane wypominki z Osiedla Błonie. Wszystkich zmarłych będziemy polecać w modlitwie różańcowej o godz. 17.25 i w czasie Mszy św. o godz.18.00.
 5. Zapraszamy na nabożeństwo uzdrowienia, które odbędzie się w czwartek 29 listopada. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00, a po Mszy dalszy ciąg modlitwy.
 6. We czwartek rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to dobry czas na pogłębienie naszej relacji duchowej do Matki Najświętszej, a przez Nią do Jezusa.
 7. W piątek święto św. Andrzeja Apostoła. W tym dniu przypadają imieniny naszych kilku współbraci: br. Andrzeja Derdziuka, br. Andrzeja Kiejzy, br. Andrzeja Cebuli  i br. Andrzeja Zajkowskiego. Msza św. koncelebrowana za nich wszystkich będzie sprawowana w piątek 30 listopada o godzinie 6.30. Serdecznie zapraszamy na tę  Mszę św. i polecamy wszystkich naszych solenizantów również Waszej modlitwie.
 8. W I Sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. z Nieszporami o godz. 18.00 i na czuwanie modlitewne zakończone procesją z Figurą Matki Bożej.  A Grupa Modlitwy o. Pio zaprasza na otwarty dzień skupienia w sobotę.  
 9. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. Rozpocznie się nowy Rok Liturgiczny pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. W pierwszym tygodniu Adwentu bracia klerycy będą roznosić opłatki na Wigilie.
 10. Po raz dziewiętnasty Centrum Wolontariatu i nasi Bracia klerycy z seminarium organizują w Dąbrowicy rekolekcje dla osób bezdomnych. W związku z tym odbędzie się zbiórka odzieży męskiej oraz środków higieny osobistej do wystawionych pojemników. Informacje szczegółowe na plakatach przed kościołem.
 11. W piątek rano będzie podstawiony kontener na makulaturę w ramach Akcji Makulatura na Misje. Prosimy o zbiórkę makulatury i zachowanie porządku przy kontenerze. Ostatnio zebraliśmy ponad 9 ton makulatury, i wyszło 2890 zł. Dziękujemy!
 12. Akcja Katolicka przy par. św. Krzyża w Lublinie organizuje dziś (25.11) spotkanie z Lechem Dokowiczem, autorem Wielkiej Pokuty i Różańca do granic. Spotkanie dziś o godz. 18.00 w kościele św. Krzyża.
 13. Zapraszamy do Kawiarenki u Franka. Dzisiaj słodkie niespodzianki przygotował Kościół Domowy. Życzymy miłego spędzenia czasu.
 14. Zapraszamy do Punktu Książki. W tygodniku Gość Niedzielny ciekawy artykuł: Król na kolanach. Natomiast w tygodniku Niedziela bardzo ciekawy wywiad z o. Jerzym Tomzińskim, paulinem z Jasnej Góry, który wczoraj skończył 100 lat pt. „Jestem najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi!”. Jest również Mały Gość Niedzielny oraz listopadowo – grudniowy numer naszej parafialnej gazetki Zwiastun, a w nim wywiad z rekolekcjonistą adwentowym i zaproszenie na rekolekcje.
 15. Dziękujemy za wszelkie dobro, za wsparcie materialne na różne akcje. Życzymy Wam odkrywania prawdy i trwania w miłości w Bożej.
 16. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Kazimierz Pękala oraz Grzegorz Zwierzyński z Osiedla Sienkiewicza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….