32 Niedziela Zwykła – Święto Niepodległości - 11.11.2018 r.

 1. Dzisiejsza taca w diecezji lubelskiej jest zbierana i przeznaczona na budownictwo sakralne. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 2. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30.
 3. Przez cały listopad zapraszamy na Różaniec o 17.25  i  Mszę św. o godz. 18.00 za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych. Od jutra będą czytane zaznaczone wypominki z Osiedla  Krasińskiego. Kartki wypominkowe są  wyłożone na stolikach z prasą.
 4. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy we wtorek na Msze św. z Nieszporami o godzinie 18.00 i nabożeństwo zakończone procesją z Figurą Matki Bożej.
 5. W przyszłą niedzielę, 18 listopada, zapraszamy na koncert patriotyczny w 100 rocznicę odzyskania Niepodległości – Wszystko Tobie Ukochana Ziemio. Wystąpi chór dziecięcy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie. Koncert organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka w ramach projektu „ Z kulturą do Nieba”. Zapraszamy za tydzień o godz. 19.15.
 6. Do kościoła zostały zamówione nowe magnetyczne gabloty zewnętrzne potrzebne do różnych ogłoszeń duszpasterskich. W sumie jest to 10 gablot. Koszt wykonania to 8585 zł. Została również odkopana i osuszona ściana Sali FZŚ, znajdująca się pod kaplicą okrągłą oraz były prowadzone prace konserwatorskie na dachu kaplicy, klasztoru i kościoła zabezpieczające przed przedostawaniem się wody deszczowej do budynku. Całość tych prac to prawie 18 tyś. zł. zł. Dziękujemy za każde wsparcie materialne na potrzeby parafii.
 7. Jak co roku będzie organizowana w parafii wigilia dla samotnych. Do niedzieli 25 listopada prosimy o zgłaszanie się w kancelarii lub zakrystii osób samotnych, które chciałyby wziąć udział w tym spotkaniu.
 8. W zakrystii można nabyć do kolekcji kolejną płytę pana Romualda Lipko z Budki Suflera – PASTORAŁKI.
 9. Zapraszamy do Punktu Książki. Polecamy prasę katolicką: w tygodniku Gość Niedzielny warto przeczytać artykuł: Kościół po synodzie. Natomiast w tygodniku Niedziela ciekawy wywiad z Prezydentem RP Andrzejem Dudą. Jest jeszcze nasza gazetka parafialna Zwiastun, a w niej prezentacja wspólnoty Braci na Poczekajce.
 10. Dziękując Panu Bogu za wszelkie dobo uczynione wobec naszej Ojczyzny: za niepodległość, za wolność, za wiarę, za Kościół, dziękujemy także ludziom, którzy w obronie tych wartości walczyli i oddawali swoje życie z miłości do Boga i Ojczyzny. Niech dobry Bóg da im nagrodę życia wiecznego.
 11. Wszystkim Wam Bracia i Siostry życzymy Bożego błogosławieństwa pokoju i miłości.
 12. Z naszej wspólnoty parafialnej  w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Anna Gwiazda z ul. Krasińskiego oraz Leszek Paszkowski z ul. Herbowej.   Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie….