30 Niedziela Zwykła – Uroczystość Rocznicy Poświecenia Kościoła - 28.10.2018 r.

 1. Przed nami ostatnie dni października. Zapraszamy w tym tygodniu jeszcze na nabożeństwa różańcowe na 17.30, a dzieci zapraszamy na różaniec we wtorek na 16.30. W środę już nie będzie różańca o godz. 16.30 dla dzieci.
 2. W czwartek – 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Porządek sprawowania Eucharystii  niedzielny. Nie będzie Mszy św. dla dzieci przedszkolnych w starym kościele. 
 3. Tego dnia na cmentarzach przy ul. Lipowej, Unickiej i na cmentarzu na Majdanku Msze św. z procesją żałobną rozpoczną się o godz. 12.
 4. W piątek – 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą sprawowane według porządku świątecznego: o godzinie: 30, 7.30. 8.30. 10.00,16.30 i o godzinie 18.00. Przypominamy, że od 1- 8 listopada można uzyskać odpust zupełny w intencji zmarłych, którzy potrzebują naszej modlitwy. Warunki odpustu: nawiedzenie cmentarza i modlitwa: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz modlitwę w intencjach Ojca Świętego, oraz stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi.
 5. Naszym bliskim zmarłym zawdzięczamy wiele dobra i jesteśmy dłużni im pamięć i modlitwę. W listopadzie codziennie o 17.25 odmawiany będzie Różaniec, a o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych. Kartki na modlitwę za zmarłych są wyłożone na stolikach z prasą. Różaniec za zmarłych rozpoczniemy od piątku 2 listopada, i przez cały pierwszy tydzień listopada, będziemy polecać zmarłych w zaznaczonych na kartkach wypominkach z Osiedla Konstantynów. Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną przy tej okazji.
 6. We Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przypada I Piątek miesiąca. Będziemy tego dnia chodzić przed południem do chorych.
 7. W sobotę, z racji na I sobotę miesiąca zapraszamy szczególnie na Mszę św. o godzinie 18.00 z Nieszporami Maryjnymi i na nabożeństwo zakończone procesją z figurą Matki Bożej wokół kościoła. 
 8. Dziś do Kawiarenki u Franka na  wyśmienite ciasto domowej produkcji,  kawę podawaną z serca i gorącą czekoladę zapraszają nas siostry Honoratki i siostry kapucynki.
 9. W Galerii w Amfiteatrze trwa wystawa “Rok z życia Parafii”. Na wystawie można zobaczyć zdjęcia z większości wydarzeń jakie miały miejsce podczas ostatniego roku. Na wystawę zaprasza Koło Fotograficzne działające przy parafii.
 10. Zapraszamy do Punktu Ksiązki. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Gość Niedzielny ciekawy wywiad z bpem Grzegorzem Rysiem: Niewiele wiemy o młodych.  Natomiast w tygodniku  Niedziela artykuł: Testament św. Jana Pawła II dla Europy.  Jest także Mały Gość Niedzielny, a w nim komiks: Skauci Niepodległej.  Na stolikach z prasą znajdziemy również  kartki wypominkowe za zmarłych, które można składać w zakrystii.
 11. Fundacja SIEPOMAGA uruchomiła zbiórkę na trzyletniego Tomka mieszkającego w Motyczu, który z powodu ciężkiej wady serca potrzebuje jeszcze jednej, ostatniej operacji, która będzie przeprowadzona w Niemczech. Wiąże się to z kosztami. W związku z tym, przed kościołem będą dziś rozdawane ulotki z informacją, jak można Tomkowi pomóc. Zachęcamy do pomocy.
 12. Dziękujemy za wszelkie dobro, za modlitwę oraz za wsparcie materialne na potrzeby naszej parafii i klasztoru. Niech nadchodzący tydzień przyniesie Waszym Rodzinom Boże błogosławieństwo wypełnione pokojem i radością. 
 13. W przyszłą niedzielę słowo Boże będzie głosił br. Krzysztof Przybylski, Sekretarz Misyjny naszej Warszawskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. 
 14. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Marek Witold Szczupak z ul. Leonarda, Witold Stefan Dytry z ul. Herbowej , Irena Warmińska z ul. Skrzetuskiego. Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie….