24 Niedziela Zwykła - 16.09.2018 r.

 1. Msza św. dla dzieci przedszkolnych od dzisiejszej niedzieli będzie sprawowana w starym kościele o godz. 11.30. Zapraszamy rodziców z małymi dziećmi.
 2. Jutro Święto Stygmatów św. Franciszka. Porządek zwykły. Dodatkowa Msza o godz. 11.00, podczas której dwie siostry nowicjuszki ze Zgromadzenia Sióstr Kapucynek NSJ złożą pierwszą profesję zakonną. Zapraszamy na tę Mszę św.
 3. W piątek od godziny 17.30 zapraszamy na czuwanie modlitewne JERYCHO – MŁODZIEŻ przed Synodem Biskupów na temat młodzieży. Szczegółowe informacje na plakatach przed kościołem.
 4. Msza św. za wstawiennictwem św. Rity w sobotę 22 września o godz. 18.00.
 5. Ogłoszenie dla rodziców dzieci, które chcą przystąpić do I Komunii św.:
 • Tak jak w latach poprzednich będą 3 grupy komunijne: grupa parafialna – I Komunia w pierwszą niedzielę maja, czyli 5 maja; grupa ze Szkoły Podstawowej nr 38 w drugą niedzielę maja, czyli 12; grupa ze Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego w trzecią niedzielę maja, czyli 19. Dzieci, które chcą przystąpić do I Komunii św. a są z poza parafii, prosimy o zapisanie ich w kancelarii parafialnej wraz ze zgodą proboszcza miejsca zamieszkania najpóźniej do 28 września. Pierwsze spotkanie dla dzieci i rodziców w niedzielę 30 września, po Mszy św. o godz. 11.30. Wtedy też będą podane wszystkie inne informacje.
 1. Spotkania dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego rozpoczną się w naszej parafii od pierwszej soboty października. Spotkania będą się odbywały w soboty o godz. 19.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 2. Spotkanie kółek różańcowych odbędzie się w pierwszą niedzielę października o godz. 15.00.
 3. Od przyszłego poniedziałku, po wakacyjnej przerwie, zapraszamy także do korzystania z siłowni która funkcjonuje przy naszej parafii. 
 4. Zapraszamy do Punktu Książki. Polecamy prasę katolicką wyłożoną na stolikach. W tygodniku Niedziela warto przeczytać artykuł: Fake News a dziennikarstwo pokoju, z okazji Światowego Dnia Środków Przekazu. Natomiast w tygodniku Gość Niedzielny ciekawy wywiad: Rozumiem milczenie Franciszka. Dla młodzieży znajdziemy dwutygodnik Nasza Droga a dla dzieci Promyczek dobra.
 5. Dziękujemy za wszelkie dobro. Dziękujemy za wsparcie materialne naszych braci misjonarzy. W przyszłą niedzielę do puszek przed kościołem będą zbierane dobrowolne ofiary na Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy waszym troskom i radościom w codziennym życiu.
 6. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Kacper Korba, nasz wieloletni ministrant, lektor i ceremoniarz liturgiczny. Wieczny odpoczynek racz  mu dać Panie….