Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela - 24.06.2018 r.

W tym tygodniu

 1. Ostania przed wakacjami Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne w czwartek o godzinie 18.00.
 2. W piątek przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Porządek nabożeństw świąteczny. Msze św. o godzinie 6.30, 7.30, 8.30, 10.00 i popołudniu o 16.30 i  00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny używając z pobożną intencją przedmiotu pobożności pobłogosławionego przez Papieża albo przez biskupa albo nawiedzając Archikatedrę albo Bazylikę Mniejszą, z dodaniem wyznania wiary. Jest to dzień szczególnej modlitwy za papieża Franciszka. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Tego dnia swoje imieniny obchodzą: Paweł Kaczorek– opiekun Przyjaciół Radia Maryja i grup AA br. Piotr Doleżoł nasz zakrystianin. Msza św. w ich intencji w piątek o godzinie 6.30.
 4. Zapraszamy na I Lubelski Kongres Grup Modlitwy O. Pio „ Duch Święty i jego Dary objawione w życiu św. Ojca Pio” –  w sobotę w naszym kościele. Rozpoczęcie Kongresu o godzinie 9.30. Szczegóły na plakatach przed kościołem.

W  przyszłą niedzielę:

 1. Nasz senior Henryk Krajewski w tym roku obchodzi Jubileusz 60-lecia kapłaństwa. W przyszłą niedziele o godzinie 11.30 odprawi swoją Msze dziękczynną na którą serdecznie zapraszamy.

Ogłoszenia inne:

 1. Od przyszłej niedzieli w miesiącu lipcu i sierpniu nie będzie po południu Mszy św. o godzinie 16.00. Natomiast przez okres wakacji będzie dodatkowa Msza św.  godzinie 19.30.
 2. Wakacje na Poczekajce dla dzieci ze szkół podstawowych organizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka odbędą się w dwóch turnusach: 23-27 lipca i  30 lipca – 3 sierpnia –  od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 15.00. Zapisy w kancelarii parafii.
 3. Dziękujemy za włączenie się w akcję zbiórki makulatury na Misje w Gabonie. Udało się z makulatury pozyskać kwotę 2 904 zł., które przekazaliśmy na misje.
 4. Jest już tylko po 5 wolnych miejsc na pielgrzymki samolotowe : do Ziemi Świętej w listopadzie i do Brazylii i Argentyny w lutym 2019 r. Informacje w gablocie ogłoszeń od strony zakrystii i na stronie internetowej parafii. Zapisy u proboszcza parafii.
 5. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy br. Zygmunta Komińczyka – wieloletniego zakrystianina w naszym kościele. Został przeniesiony do klasztoru w Lubartowie. Natomiast w tym tygodniu żegnamy: O. Marka Pasiuta, który został skierowany do pracy na Łotwie. Nastąpi też zmiana przełożonego klasztoru. Dotychczasowy gwardian i rektor naszego Seminarium Jarosław Kubera podejmie posługę w Ośrodku Apostolstwa Trzeźwości w Zakroczymiu. Nowym przełożonym zostaje dotychczasowy wicerektor O. Jaroslaw Banasiuk Dziękując naszym braciom, za piękną pracę życzymy łaski Bożej w nowych zadaniach.
 6. Pamiętajmy, że od Pana Boga i jego przykazań nie ma wakacji. Nie zapominajmy, że każda niedzielna Msza św. jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele, niech to będzie strój godny tego miejsca. Na nadchodzący tydzień życzmy dobra ze strony ludzi i udanego wypoczynku dla rozpoczynających wakacje.
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej  w tym tygodniu do wieczności odeszły: : Jadwiga Weremczuk z ul. Skrzetuskiego i Genowefa Świst z ul. Skrzetuskiego. Wieczny odpoczynek racz  im  dać Panie….