9 niedziela Zwykła - 03.06.2018 r.

Komunikat Metropolity Lubelskiego zapraszający na Marsz Życia i Rodziny

Umiłowani w Chrystusie Panu!

W niedzielę 10 czerwca ulicami Lublina przejdzie Marsz Życia i Rodziny pod hasłem „Dziękuję, że żyję”. Organizatorami tegorocznego marszu są Fundusz Obrony Życia i Centrum Jana Pawła II. Tegoroczny przebieg wydarzenia będzie miał nieco inny charakter niż w poprzednich latach.

Rozpocznie go Eucharystia o godz. 15.00 na placu przed kościołem akademickim KUL. O godzinie 16.00 wyruszy marsz z uniwersytetu w kierunku Placu Zamkowego. O godzinie 17.15 rozpocznie się tam piknik rodzinny, w ramach którego wystąpi Majka Jeżowska. Poza koncertem przewidziane jest wiele atrakcji dla dzieci oraz podsumowanie akcji „Selfie dla życia”.

W czasie marszu będziemy zbierać pieniądze na fundusz „Dobrze, że żyjesz”, przeznaczony dla potrzebujących dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. 10 czerwca Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się również w Puławach i w Chełmie. Proszę duszpasterzy o pomoc w zorganizowaniu przejazdu dla osób chcących uczestniczyć w tym wydarzeniu. Warto wziąć w nim udział, aby publicznie wyrazić wdzięczność za dar życia i rodziny oraz przyłączyć się do wielkiej wspólnoty ludzi dzielących te same wartości.

 

                                                  Z modlitwą i błogosławieństwem  Wasz biskup Stanisław

W tym tygodniu:

 1. Wraz z całym Kościołem w Polsce obchodzimy XI Święto Dziękczynienia pod hasłem Dziękujemy za niepodległość. W ramach tego święta dobrowolna zbiórka do skarbon wystawionych przy wyjściach z kościoła na dokończenie budowy  świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

W tym tygodniu:

 1. Trwa Oktawa uroczystości Bożego Ciała daje nam doskonałą sposobność do wyrażenia wdzięczności wobec Boga za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie. Procesje eucharystyczne podczas nabożeństwa czerwcowego, które odprawiamy codziennie o 17.30. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów.
 2. Duszpasterstwo młodzieży zaprasza wszystkich studentów na Msze św. o pomyślną sesje, we wtorek o godzinie 19.30. Po Mszy św. Duszpasterstwo zaprasza na herbatkę i ciacho.
 3. W środę rozpoczynają się Dni Parafii na Poczekajce pod hasłem Wspólnota to ty i ja. Główną ideą tych dni jest umocnienie więzi naszych parafian a także podziękowanie Bogu  i Maryi za opiekę nad naszą parafią.

Program tych dni jest następujący:

 • Środa – szczególnie zapraszamy seniorów z naszej parafii, za których będziemy się modlić podczas Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św.  o godzinie 19.00 w amfiteatrze spotkanie autorskie ze znanym dziennikarzem Krzysztofem Ziemcem i promocja jego książek: Akcja Wisla 1947 i Różaniec do granic.
 • Czwartek dzień modlitwy za Rodziny. Zapraszamy na Msze św. o godzinie 18.00. Na koniec Mszy św. Rodziny będą mogły podejść do indywidualnego błogosławieństwa. Tego dnia zakończenie oktawy Bożego Ciała i poświecenie ziół po wieczornej procesji podczas nabożeństwa czerwcowego. Po Mszy św. – w amfiteatrze Sztuka Monodram „Obrona Sokratesa” w reżyserii i wykonaniu Witolda Kopcia.
 • Piątek – to uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i zarazem Dzień modlitw o świętość życia kapłanów. Msze św. według porządku dnia powszedniego. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Szczególnie zapraszamy do naszego kościoła młodzież gimnazjalną, szkół średnich i studentów  – za których będziemy się modlić podczas Mszy św. o godzinie 18.00. Po Mszy św. zapraszamy na ogród klasztorny na wydarzenie ”Śpiewać każdy może… Karaoke i zabawa dla młodzieży”.
 • Sobota – to Patronalny Odpust ParafialnyNiepokalanego Serca Maryi –  imieniny naszej parafii.  Msze św. według porządku świątecznego. Rano o 6.05 Godzinki o NMP. Msze św. o godzinie 6.30, 7.30, 8.30.  O  godzinie 10.00 modlitwą ogarniemy tegorocznych jubilatów obchodzących 25 i 50 i 60-lecia rocznicę sakramentu małżeństwa. Jubilaci mogą zgłosić jeszcze dziś w zakrystii swój jubileusz. Po południu Msze św. o godzinie 16.30 i główna Suma odpustowa o godzinie 18.00 – której będzie przewodniczył Ks. dr Wojciech Rebeta –  ojciec duchowny z metropolitalnego Seminarium Duchownego.  Po Mszy św. oddamy się na nowo w opiekę Niepokalanemu Sercu Maryi. Z racji odpustu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 • Niedziela – ostatnie wydarzenie z IX edycji Z kulturą do Nieba – Koncert Marcina Stycznia z zespołem – „Ta droga …”. Koncert w amfiteatrze o godzinie 19.15. Wydarzenie jest realizowane przy wsparciu finansowym Miasta Lublin. Wstęp wolny.

Ogłoszenia inne

 1. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 57 informuje, że w czwartek w godz. 7.30 – 14.00 na terenie placówki będą odbywać się IX Otwarte Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym. W ciągu trwania zawodów do szkoły będą wjeżdżać ambulanse Pogotowia Ratunkowego bez użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych
 2. Archidiecezjalny Duszpasterz Małżeństw Bezdzietnych zaprasza na: Pielgrzymkę Małżeństw Bezdzietnych do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej Wąwolnicy w sobotę 9 czerwca. Rozpoczęcie o godzinie 10.00.
 3. W ramach pomocy dzieciom z naszej parafii, wspierając materialnie wyjazdy na wakacje – w przyszłą niedzielę w ramach Dnia Dziecka, będą rozprowadzane przez młodzież – słodkie cegiełki w formie kapucyńskich serc i  słodyczy Poczekajki. Jest to nasza konkretna pomoc wobec dzieci, które dzięki naszemu wsparciu będą mogły cieszyć się wyjazdem na wakacje.
 4. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej U Franka, gdzie na domowe ciasto, kawę i zimne napoje zapraszają Rodzice dzieci z dziecięcej scholii BARKA. Warto skorzystać.
 5. Na nadchodzący tydzień życzmy otwartego serca na Boże natchnienia, studentom zmagającym się z sesja egzaminacyjną światła Ducha Świętego.
 6. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Zygmunt Czuryszkiewicz z ul. Skrzetuskiego, Józef Krzyżanowski z ul. Leonarda i Jan Grzywaczewski z ul. Skrzetuskiego. Wieczny odpoczynek racz  im  dać Panie….