6 Niedziela Wielkanocna - 06.05.2018 r.

W dzisiejszą niedzielę:

 1. W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości zapraszamy dziś na Koncert Niepodległej w wykonaniu Piotra Selima i Zespołu. Koncert o godzinie 19.15 w amfiteatrze . Wstęp wolny.  Koncert jest w ramach projektu IX edycji „Z Kulturą do Nieba” przy wsparciu finansowym Miasta Lublin.

W tym tygodniu:

 1. We wtorek uroczystość św. Stanisława biskupa – głównego patrona Polski. Porządek Mszy św. jak w dni powszednie. W modlitwie pamiętajmy o solenizancie księdzu arcybiskupie Stanisławie Budziku
 2. Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej zaprasza na rekolekcje maryjne “Oto Matka twoja”, celem których jest poświęcenie się Jezusowi Chrystusowi przez oddanie się w niewolę Matce Bożej według św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Potrwają one 6 tygodni, z co tygodniową katechezą i pracą indywidualną. Pierwsze spotkanie 9 maja, w środę o godz. 19.30 w Amfiteatrze.
 3. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się w piątek. Modlitwy nowennowe będą odmawiane na nabożeństwie majowym.
 4. Kolejnym wydarzeniem w ramach projektu IX edycji „Z Kulturą do Nieba” będzie barwne Musical FATIMA  o objawieniach Matki Bożej – w wykonaniu wspólnoty Guadelupe. Musical w piątek o godzinie 19.00 w amfiteatrze. Wstęp wolny.  Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Miasta.

W przyszłą niedzielę:

 1. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 38 przystąpią w przyszłą niedzielę do I komunii św. na Mszy św. o godzinie 11.30. Spowiedź dzieci i rodziców w sobotę o godzinie 9.
 2. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę.
 3. Studenci KUL będą w przyszłą niedzielę zbierać ofiary przed kościołem na potrzeby Uczelni.
 4. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w przyszłą niedzielę w dniu Jej wspomnienia – po Mszy św. wieczornej, na nabożeństwo zakończone procesją.  

Ogłoszenia inne:

 1. Trwają zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu Bierzmowania w roku 2018.  Zaproszenie skierowane jest do uczniów klas 7 szkoły podstawowej i starszych, którzy jeszcze nie przystąpili do bierzmowania. Zapisać kandydat możne się w kancelarii parafialnej, drogą e-mail (bierzmowanie.poczekajka@gmail.com) lub u katechetów w Szkole Podstawowej nr 57 nr 38. Spotkanie organizacyjne kandydatów i Rodziców odbędzie się we wtorek 22 maja o godz. 19.00 w amfiteatrze. Po tym terminie nie będzie możliwe dołączenie do grupy. Szczegóły dotyczące przygotowania zostaną omówione na spotkaniu. Przypominamy, że miejscem właściwym dla przyjęcia Bierzmowania jest parafia zamieszkania kandydata.
 2. Są jeszcze wolne miejsca na samolotową pielgrzymkę do Ziemi Świętej we listopadzie. Wylot i przylot ze Świdnika. Szczegóły w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.
 3. Dziekan zaprasza w czwartek do uczestnictwa w Drodze Światła. Rozpoczęcie w kościele Matki Bożej Różańcowej przy ul. Bursztynowej o godzinie godz. 20.00. Trasa prowadzić będzie do kościoła pw. Świętej Rodziny. Przewodniczyć będzie Biskup Mieczysław Cisło. Przynosimy lampiony. 
 4. Dziś do kawiarenki U Franka zapraszają nas Członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich na domowe ciasto i zimne napoje.
 5. Dziękujemy za wszelkie oznaki dobra i życzliwości i wspieranie materialne prac remontowych. Na nadchodzący tydzień życzymy odwagi w wyznawaniu wiary i radości bycia chrześcijaninem w codziennym życiu a maturzystom wytrwałości w zadawanych egzaminach.
 6. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszła: Barbara Majewska z ul. Bogdanowicza. Wieczny odpoczynek raczej jej dać Panie.