V Niedziela Wielkiego Postu - 18.03.2018 r.

W dzisiejszą niedzielę:

 1. Zasłonięte krzyże w kościołach uświadamiają nam wejście w druga cześć Wielkiego Postu. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze krzyżowej i Gorzkich żalach, szczególnie tych, którzy do tej pory nie znaleźli jeszcze czasu, aby wejść w rozważania  tajemnicy miłości Boga do człowieka.
 2. Duszpasterstwo Młodych rozprowadza przed kościołem dziś i za tydzień palmy wielkanocne. Dochód zostanie przeznaczony na rekolekcje wyjazdowe dla młodzieży
 3. Zapraszamy na Koncert WielkopostnyWitaj, Cierniowa korono”. W programie polskie pieśni pasyjne i utwory instrumentalne. Koncert dziś o godzinie 19.15 w kościele. Wystąpi Chór KANTYLENA z III LO im. Unii Lubelskiej pod kierunkiem Małgorzaty Nowak oraz Marek Stefański – organy. Wstęp wolny.

W tym tygodniu:

 1. Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny będzie obchodzona w poniedziałek. Msze św. według porządku dnia powszedniego. Jest to dzień imienin Br. Józefa Grudy – furtiana. Msza św. w jego intencji w poniedziałek  o godzinie 6.30. Odpust w parafii pw. św. Józefa przy ul Filaretów – Suma odpustowa o godzinie 18.00.
 2. We czwartek zapraszamy na kolejne spotkanie ze św. Ritą: na różaniec o godzinie 17.20 podczas którego będą czytane intencje i Msze św. o godzinie 18.00 w intencjach złożonych wcześniej w zakrystii. Tego dnia wyjątkowa będzie też Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i nabożeństwo po Mszy św.  
 3. Msza św. za wstawiennictwem św. O Pio – w piątek o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można złożyć w zakrystii.
 4. Po raz drugi Franciszkański Zakon Świeckich organizuje plenerową Drogę krzyżową w najbliższy piątek. Wyjście z pod kościoła po Mszy św. wieczornej ok. godz.19.00. Początek Drogi krzyżowej w Wąwozie LSM koło Szkoły Podstawowej nr 38. Weźmy ze sobą lampiony. Szczegóły na plakatach.
 5. Natomiast w piątek w kościele Drogę krzyżową dla młodzieży o godz.19.00 poprowadzą Bracia klerycy z przyjaciółmi. Po nabożeństwie będzie możliwość nabycia płyty z nagraną w studio Drogą krzyżową.   
 6. W sobotę spowiedź przedświąteczna już od godziny 16.00 – do zakończenia wieczornej Mszy św.

W przyszłą niedzielę:

 1. Niedziela Męki Pańskiej – w przyszłą niedzielę. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Uroczyste poświecenie palm wraz z procesją odbędzie się o godzinie 13.00. Będą w niej uczestniczyć wszystkie wspólnoty neokatechumenalne z naszej parafii.
 2. Z inicjatywy św. Jana Pawła II Niedziela Palmowa przeżywana jest w Kościele jako Światowy Dzień Młodzieży. Zapraszamy młodych do uczestnictwa w tegorocznym spotkaniu diecezjalnym. Na program składa się: W piątek o godz. 18.00: droga krzyżowa na terenie byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku. W niedzielę 25 marca o godz. 12.30, Katolicki Uniwersytet Lubelski: spotkanie ewangelizacyjne z udziałem zespołu Full Power Spirit po którym odbędzie się procesja z palmami do Archikatedry i Msza św. pod przewodnictwem ks. Abpa Stanisława Budzika. Szczegóły na plakacie.
 3. W ramach akcji Caritas, rozprowadzany będzie w przyszłą niedzielę wielkanocny „chlebek dobroci”.
 4. Z racji że Uroczystość Zwiastowania Pańskiego wypada w niedzielę palmową zostaje przeniesiona na 9 kwietnia. Osoby, które pragną podjąć Dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego – modląc się codziennie przez 9 miesięcy intencji dziecka nienarodzonego, zapraszamy w następną niedzielę na nabożeństwo o godzinie 15.30 w kościele. Deklaracje dzieła Duchowej adopcji są wyłożone na stolikach z prasą. Wypełnione deklaracje należy złożyć do koszyczków na stolikach z prasą. Uroczyście złożymy je w darach ołtarza podczas Mszy św.  o godzinie 18.00. Na stolikach z prasą też specjalne książeczki z ideą Duchowej Adopcji, codzienną modlitwą i etui na różaniec. Cena 4 zł.  Zachęcamy do podjęcia tej formy troski o życie.

Ogłoszenia inne:

 1. W ramach wydarzeń IX edycji „Z Kulturą do Nieba” w dniach 6 – 8 kwietnia odbędą się na Poczekajce Warsztaty muzyczno-formacyjne prowadzone przez znanego kompozytora i muzyka Pawła Bębenka z Krakowa. Zakończą się one niezwykłym Oratorium O Niepokalanym Sercu Maryi w niedzielę Miłosierdzia. Zapraszamy wokalistów i instrumentalistów do udziału w Warsztatach. Zapisy tylko przez stronę internetową. Szczegóły na plakatach i nas stronach parafii i Stowarzyszenia.
 2. Do poniedziałku włącznie trwa zbiórka makulatury na misje. Kontener stoi przy kancelarii parafialnej.
 3. Parafialny Zespół Caritas serdecznie dziękuje za dary materialne i rzeczowe złożone podczas rekolekcji dla parafian potrzebujących wsparcia, z których zrobiono 50 paczek.
 4. Do kawiarenki u Franka na domowe ciasto zapraszają  nas członkowie Grupy Modlitwy O. Pio.
 5. Koło Fotograficzne zaprasza na wystawę POWRÓT, wybitnego lubelskiego artysty fotografika Roberta Pranagala. Autor jest pierwszym i jedynym w Lublinie zdobywcą tytułu Wybitnego artysty Międzynarodowej Federacji Artystów Fotografików. Wejście przy kawiarence.
 6. Dziękujemy też tym, którzy wspierają materialnie wymianę ocieplenia stropu dachu i zachęcamy do dalszego wsparcia tego dzieła. W tym tygodniu zostały już zakończone prace remontowe na stropie dachu. Niech łaska płynąca z nabożeństw wielkopostnych umocni Wasze serca do dobrego przeżycia nowego tygodnia
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odszedł: Henryk Pacholik z ul. Herbowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …..