III Niedziela Wielkiego Postu - 04.03.2018 r.

W dzisiejszą niedzielę:

  1. Pamiętajmy o udziale w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej czy Gorzkich Żalach, aby pełniej wejść w tajemnicę miłości Boga do człowieka. Nagrane kazania pasyjne  i z rekolekcji ewangelizacyjnych można wysłuchać także na stronie internetowej parafii.
  2. Dziś spotkanie osób, które chciałyby dołączyć do grup duszpasterskich istniejących przy parafii. Spotkanie rozpocznie się dziś o. z godz.11.10 w Sali konferencyjnej.

W tym tygodniu:

  1. Spotkanie autorskie z o. biskupem Antonim Pacyfikiem Dydyczem odbędzie się we wtorek o godzinie 18.30 w naszym amfiteatrze. Biskup Dydycz emerytowany biskup senior diecezji drohiczyńskiej, jest znanym i cenionym kaznodzieją, często występującym w audycjach Radia Maryja. W swoich kazaniach, a także w wystąpieniach medialnych nie waha się poruszać problematyki życia społecznego rzucając na nią światło ewangelii. Na spotkaniu będzie można nabyć najnowszą książkę z homiliami, wygłoszonymi w ostatnich latach. Zapraszamy.

  Ogłoszenia inne:

  1. W piątek po Mszy św. O godzinie 19.00 z Archikatedry Lubelskiej po raz czwarty wyruszy Ekstremalna Droga krzyżowa. W ubiegłym roku na czterech trasach udział wzięło ponad 2500 uczestników. Jedna ze stacji będzie rozważana przez uczestników w naszym kościele. Szczegóły na temat zapisów na plakacie przed kościołem.
  2. W sobotę i niedzielę w kościele pw. MB Nieustającej Pomocy w Lublinie (ul. Milenijna 7) odbędą się Rekolekcje Wielkopostne dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Rekolekcje poprowadzi: ks. kan. Adam Wełna. Początek w sobotę o godz.16.30.
  3. Do kawiarenki u Franka zaprasza nas duszpasterstwo młodzieży. Zachęcamy do korzystania z kawiarenki. Wspieramy w ten sposób działania podejmowane w parafii.
  4. Jak ogłaszaliśmy tydzień temu dziś członkowie Rady Parafialnej prowadzą przed kościołem zbiórkę ofiar materialnych na spłacenie prac remontowych wymiany izolacji na stropie naszego dachu. Brakuje jeszcze 70 tys. zł. Koszt całej inwestycji ok. 170 tys. zł. Można także przekazywać ofiary na bankowe konto parafialne parafii z dopiskiem „dach”. Za każdy dar dziękujemy.
  5. Dziękujemy wszystkim za życzliwość i wspieranie naszych działań. Dyrekcji szkół i Nauczycielom dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu wielkopostnych rekolekcji szkolnych dla dzieci młodzieży. Za nami już wszystkie serie rekolekcji. Życzymy Wam opieki Bożej w nowym tygodniu i dużo okazji do czynienia dobra i wielkopostnej pokuty.
  6. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Mieczysław Pucek z ul. Wołodyjowskiego, Kazimierz Stefański z ul. Juranda, Teresa Psuj z ul. Leonarda, Anastazja Kędzierawska z ul. Krasińskiego i Anna Paśnik z ul. Herbowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …..