I Niedziela Wielkiego Postu - 18.02.2018 r.

W tę niedzielę:

 1. Duszpasterstwo Młodych i Księgarnia Św. Pawła zapraszają na spotkanie autorskie z ks. Arkadiuszem Paśnikiem, proboszczem parafii pw. Świętego Michała Archanioła, a także autorem książek “Obietnica”, “Znamię”, “Dar” i “Lęk”. Spotkanie dziś o 19:15 w amfiteatrze.
 2. Wolontariusze z Hospicjum Dobrego Samarytanina dziś przed kościołem zbierają środki na dalsze funkcjonowanie Hospicjum.

W tym tygodniu:

 1. W czwartek rozpoczynają się w naszej parafii misje ewangelizacyjne ŹRÓDŁO, które odbywają się od kilku lat we wszystkich parafiach naszej diecezji. To niezwykła szansa powrotu dla tych, co może pogubili drogi do Boga, utracili nadzieję chrześcijańską a może i wiarę. To też dobra okazja dla tych, którzy idą za Chrystusem,  aby powrócić do pierwotnej gorliwości w wierze. Misje to powrót do Źródła, którym jest Jezus Chrystus. Zapraszamy do naszego kościoła wszystkich spragnionych, aby zaczerpnąć łaski z tego zdroju niegasnącej miłości Boga. Zaprośmy członków naszych rodzin, sąsiadów na ten niezwykły czas łaski. Misję poprowadzi ks. Karol Jędrusiak wraz z ekipą ewangelizacyjną świeckich. Pierwsza część Misji potrwa od czwartku do niedzieli. Program Misji jest następujący: Msze święte z nauką dla dorosłych w czwartek, piątek i sobotę:  8.00, 9.30, 16.30, 18.00. Msza św. z nauką dla studentów i młodzieży pozaszkolnej w czwartek i piątek o godzinie 19.30. Po Mszach św. będą tez bloki ewangelizacyjne. W piątek będzie tylko raz nabożeństwo Drogi krzyżowej o godzinie 15.30 w kościele. W przyszłą niedzielę nauki misyjne na wszystkich Mszach św. W sobotę po Mszy św. o godzinie 18.00 powitamy krzyż Trybunalski, który towarzyszy misjom. Krzyż misyjny pozostanie u nas do soboty 3 marca. Na zakończenie peregrynacji krzyża bp. Józef Wróbel udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania na Mszy św. o godz. 17.00. Szczegółowy program Misji i Dni odnowy na plakatach przed kościołem i w ostatnim Zwiastunie. Od czwartku do soboty z racji misji nie będzie Mszy św. o godzinie 7.15. Z racji Misji nie będzie w czwartek Mszy św. i nabożeństwa z modlitwą o uzdrowienie. W zakrystii można składać intencje na Msze św. zbiorowe za wstawiennictwem św. i Rity w czwartek i św. O. Pio w piątek o godzinie 18.00.
 2. W czasie misji w przedsionkach kościoła będą wystawione pojemniki, do których można złożyć trwałe produkty żywnościowe. Dary te będą przeznaczone dla parafian potrzebujących pomocy. Parafialny Zespół Caritas, który zajmie się rozprowadzeniem darów, dziękuje serdecznie za każdy dar. Można także od czwartku składać ofiary materialne do skarbon wystawionych przy wyjściach w ramach jałmużny wielkopostnej.

W przyszłą niedzielę:

 1. Ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc Polskim Misjonarzom – w przyszłą niedzielę.

    Ogłoszenia inne:

 1. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Włoch do grobu Sługi Bożego ks. Dolindo i jedno wolne miejsce na pielgrzymkę samolotową w maju do Ziemi Świętej. Zachęcamy do skorzystania. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
 2. Na stronie internetowej parafii i Stowarzyszenia jest bezpłatna aplikacja do wypełniania PIT-ów z wpisanym już z KRS-em Stowarzyszenia. Zachęcamy   do przekazania 1% z podatku na potrzeby Stowarzyszenia i parafii. Członkowie Stowarzyszenia służą pomocą w wypełnianiu Pit-ów w zamian za 1% na rzecz Stowarzyszenia – w czwartki w godzinach 16.00-19.00 w sali nr 3. 
 3. Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zaprasza na koncert z okazji jubileuszu 100-lecia KUL zatytułowany JA JESTEM,  który odbędzie się w poniedziałek 26 lutego 2018 r. o godz. 19.00 w sali operowej Centrum Spotkania Kultur. Podczas koncertu usłyszymy fragmenty Pisma Świętego w interpretacji czołowych polskich aktorów, którym towarzyszyć będzie muzyka symfoniczna oraz realizacje dźwiękowe i audiowizualne. Wystąpią m. in. Anna Dymna, Małgorzata Kożuchowska, Jerzy Trela, Stanisław Soyka, Adam Woronowicz, Wojciech Malajkat, Miłogost Reczek, a także Orkiestra Trybunału Koronnego i Chór KUL. Bilety na koncert można nabyć w kasie CSK oraz w sprzedaży internetowej na portalu eventim.pl
 4. W gablocie ogłoszeń zaproszenie na Dzień otwarty w XXVII L.O. im. Zesłańców Sybiru przy ul Biedronki 13.
 5. Dziś do kawiarenki parafialnej U Franka zapraszają nas członkowie wspólnot neokatechumenalnych na domowe ciasto i włoska kawę.
 6. Dziękujemy za modlitwę i wspieranie materialne potrzeb kościoła i klasztoru oraz dzieł podejmowanych przez parafie. Życzymy wierności podjętym postanowieniom wielkopostnym.