6 niedziela zwykła - 11.02.2018 r.

I W tę Niedzielę:

 1. Dziś przypada XXV Światowy Dzień Chorego. Ten dzień uświadamia nam troskę – także w wymiarze duchowym – o ludzi starszych. Obchody dnia chorego będą podczas dni misyjnych w naszej parafii. Przypominamy, że istnieje możliwość poproszenia kapłana z Komunią św. do domu. Należy to zgłosić w kancelarii lub w zakrystii.
 2. Dziś dobrowolna zbiórka ofiar do skarbon na Fundusz Wschodni wspierający lokalne kościoły polonijne na terenie byłego Związku Radzieckiego.

  II W tym tygodniu:

 1. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy we wtorek na Mszę św. o godzinie 18.00 i nabożeństwo zakończone procesją.
 2. Najbliższa środa będzie Środą Popielcową rozpoczynającą okres Wielkiego Postu. W tym dniu zgodnie ze zwyczajem rozpoczynając czas pokuty, posypujemy głowy popiołem w czasie każdej Mszy św., które będą sprawowane w porządku świątecznym: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00 oraz dodatkowa Msza św. o 19.30. Ofiary złożone tego dnia na tacę będą naszą jałmużną wielkopostną na pomoc osobom potrzebującym wsparcia materialnego w naszej parafii. W tym dniu obowiązuje post ścisły, to jest łącznie jakościowy i ilościowy. „Prawem o wstrzemięźliwości (w piątki całego roku) są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, prawem zaś o poście (jeden posiłek do syta) – w Środę Popielcową i Wielki Piątek – są związane wszystkie osoby pełnoletnie aż do rozpoczęcia 60 roku życia” (KPK kan. 1252). Przykazanie kościelne zobowiązuje nas w okresie pokuty powstrzymać się od udziału w zabawach. Zachęcamy do podjęcia postanowień wielkopostnych, w tym także rezygnacji z picia alkoholu czy palenia tytoniu.
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki – Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży o godz. 19.00, dla dorosłych o 8.30 i 17.00. Natomiast w niedziele o godz. 17.00 będzie sprawowane nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Za udział w każdym z tych nabożeństw można uzyskać odpust zupełny.

 III. W przyszłą niedzielę:

 1. Duszpasterstwo Młodych i Księgarnia Św. Pawła zapraszają na spotkanie autorskie z ks. Arkadiuszem Paśnikiem, proboszczem parafii pw. Świętego Michała Archanioła, a także autorem książek “Obietnica”, “Znamię”, “Dar” i “Lęk”. Spotkanie w przyszłą niedzielę o 19:15 w amfiteatrze.
 2. Wolontariusze z Hospicjum Miłosierny Samarytanin w przyszłą niedzielę będą zbierać środki na dalsze funkcjonowanie Hospicjum.

IV Ogłoszenia inne:

 1. Szkoła Podstawowa nr 57 (dawne gimnazjum) przy ul. Krasińskiego rozpoczyna zapisy do klas pierwszych, czwartych i siódmych. Szczegółowe informacje podczas Dnia Otwartego Szkoły w najbliższy piątek 16 lutego od godziny 16.00 oraz na stronie internetowej SP 57.
 2. Również Szkoła Podstawowa nr 42 przy ul. Rycerskiej zaprasza na Dzień Otwarty, który odbędzie się w piątek, 16 lutego, od godz. 17.00 do 19.00.
 3. Dziś do kawiarenki parafialnej u Franka na babcine ciasto z gorącą czekoladą zapraszają nas członkowie Klubu Seniora.
 4. Za nami pierwszy etap wymiany ocieplenia stropu kościoła. Został już zdjęta starta warstwa waty szklanej. Stąd odczuwalny chłód w kościele. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą w tym tygodniu rozpocznie się drugi etap polegający na poleżeniu nowej warstwy ocieplenia stropu dachu.  Dziękujemy za modlitwę i wspieranie materialne potrzeb kościoła i klasztoru oraz dzieł podejmowanych przez parafię. Dziękujemy p. Małgorzacie Grzeni wraz z wolontariuszami z IX L.O. oraz Siostrom Kapucynkom z Wąwolnicy za poprowadzenie dwóch turnusów Zimowiska na Poczekajce. Życzymy wierności podjętym postanowieniom wielkopostnym a dzieciom i młodzieży kończącym przerwę semestralną życzymy zapału do zdobywania wiedzy.