IV Niedziela Adwentu - 24.12.2017 r.

W dzisiejszą niedzielę:

 1. Dziś wigilia. Nie będzie Mszy św. o godzinie 16.00 i  18.00. Kościół będzie zamknięty po Mszy św. z godziny 13.00  do 23.00. Wierni tradycji polskiej zalecamy zachować zwyczaj dnia postnego.  Przypominamy, że uczestnictwo w Pasterce nie daje zadośćuczynienia uczestnictwa w dzisiejszą niedzielę we Mszy św. z racji, że Pasterka jest odprawiana po północy i przynależy już do poniedziałku.
 • Przypominamy, aby zasiadając do stołu wigilijnego zachować religijny charakter wieczerzy wigilijnej. Podczas wieczerzy i czuwania do Pasterki w rodzinach katolickich nie podaje się alkoholu.

Uroczysta Msza św. „PASTERKA” odprawiana będzie w naszym kościele o  godzinie 24.00. Zapraszamy już  do naszego kościoła o godz. 23.20 na modlitwę zwaną Godziną Czytań . Ofiary na tacę z tej Mszy św. są przeznaczone na diecezjalny „Fundusz Obrony Życia”.

W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego. W pierwszy dzień świąt w naszym kościele nie będzie spowiedzi. W drugi dzień świąt ofiary składane na tace przeznaczone są na potrzeby KUL-u.

 1. Opłatki wigilijne można jeszcze nabyć w zakrystii.
 2. W środę i czwartek będę odwiedzać mieszkańców osiedla Sienkiewicza Kolędnicy Misyjni wraz z Opiekunami S. Dorotą i Iwoną. Ofiary składane podczas wizyty będą przeznaczone na pomoc dzieciom w Syrii i Libanie. Zachęcamy do przyjęcia kolędników.
 3. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w najbliższy czwartek o godzinne 18..00.Poprzedzi ją różaniec o godzinie 17.30.
 4. W przyszłą niedzielę:
 5. Za tydzień w niedzielę – Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to także ostatni dzień roku 2017. Tego dnia wieczorem na godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Msza św. dziękczynna za przeżyty rok o godzinie 18.00 Śpiewem hymnu Ciebie Boga wysławiamy będziemy dziękować za otrzymane dobrodziejstwa w tym roku. Udział w uroczystym śpiewie lub recytacji tego hymnu daje możliwość zyskania odpustu zupełnego. O północy będzie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku 2018. Poprzedzi ją adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 23.00 Bardzo zapraszamy aby razem z Bogiem przywitać nadchodzący   Nowy Rok.

Ogłoszenia inne:

 1. Od wtorku 2 stycznia rozpoczyna się wizyta kolędowa. Porządek wizyty duszpasterskiej przedstawia się następująco

Wtorek, 2 stycznia,  ulice: Farmaceutyczna domy i blok nr 4, Śnieżyńskiego domy i bloki nr 6, 8 i 10,  Wojciechowska domy i bloki nr 36 i 36A, Magierskiego, Cieszkowskiego, aleja Kraśnicka numery nieparzyste, Frankowskiego i Paśnikowskiego.

Środa, 3 stycznia,  ulice: Powstania Styczniowego, Ruckiego, Bogdanowicza, Czarkowskiego, Jeziorańskiego, Jankowskiego, Pustowójtówny, Błońskiego, Parady i Toczyskiego.

Czwartek, 4 stycznia,  ulice: Romanowskiego, Rogińskiego, Dubieckiego, Hauke-Bosaka, Kruka, Żulińskiego, Krajewskiego i Borelowskiego.

Piątek, 5 stycznia,  ulice: Barszczewskiego, ks. Brzóski, Molickiego, Bohaterów Monte Cassino blok nr 55, Namysłowskiego, Struga oraz Zana domy i blok nr 13.

Dobrowolne ofiary składany przy okazji wizyty duszpasterskiej przeznaczone będą na prace remontowe związane z wymianą izolacji cieplnej na stropie dachu kościoła i pracach konserwatorskich konstrukcji dachu a także na bieżące utrzymanie kościoła klasztoru i seminarium.

 1. Za nami akcja Święty Mikołaj na Poczekajce. Dzięki ogromnej życzliwości i wsparciu wielu osób udało się przygotować: 198 paczek tematycznych i 280 paczek ze słodyczami dla dzieci z naszej parafii i uczących się na terenie naszej parafii. W ramach wsparcia materialnego Pomocnik św. Mikołaja zebraliśmy od Darczyńców kwotę 18 960 zł. Dziękujemy również uczniom i nauczycielom ze szkół: Szkoły Podstawowej im. Chrobrego, Szkole Podstawowej Nr 57 z oddziałami Gimnazjalnymi, Zespołowi Szkół Elektronicznych, Gimnazjum i Liceum im. Króla Jana Sobieskiego, IX Liceum Ogólnokształcącego, XIX Liceum Ogólnokształcącego za włączenie się w pomoc i przygotowanie z własnych środków 91 paczek. Dziękujemy również grupom duszpasterskim za pomoc w zorganizowaniu piątkowej Wigilii dla samotnych z naszej parafii. Niech to dobro, które popłynęło z Waszych serc będzie nagrodzone Łaską Bożą. Wielkie Bóg zapłać !!!
 2. Wszystkim ludziom okazującym nam życzliwość poprzez modlitwę, wsparcie materialne podejmowanych zadań i pomocy ubogim szczególnie w tym okresie przedświątecznym składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy także tym, którzy angażowali się w dekoracje świąteczne w kościele i przed kościołem. Życzymy Wam wszystkim, aby wieczerza wigilijna była w waszych Rodzinach czasem obdzielenia się miłością płynąca od Jezusa i czasem pojednania.
 3. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odszedł: Edward Maciejewski z ul. Leonarda. Wieczny odpoczynek racz  mu dać Panie….