III Niedziela Adwentu - 17.12.2017 r.

W dzisiejszą niedzielę:

 1. W ramach ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom – dziś jeszcze w przedsionkach drzwi kościoła można nabyć wigilijne świece
 2. Dziecięca Schola Parafialna BARKA dziś przed kościołem rozprowadza sianko na stół wigilijny.
 3. Zapraszamy dzieci i rodziców na bardzo ciekawe spotkane Tańcobajki – to  bajka Czerwony kapturek opowiedziana tańcem i świetną współpracą z dziećmi. Spotkanie dziś o godzin 12.30 w amfiteatrze.

W tym tygodniu:

 1. Od poniedziałku do piątku włącznie spowiedź rano od godziny 6.00 -8.30 a popołudniu od godziny 17.30 do zakończenia wieczornej Mszy św. W czwartek i piątek spowiedź po południu od godziny 16.00. W sobotę spowiedź  od godziny 6.00 – 13.00 i od 15.00  do zakończenia wieczornej Mszy św. Bardzo prosimy, aby spowiedzi nie odkładać na przyszłą niedziele, aby uniknąć długich kolejek przy konfesjonałach i zdenerwowania.
 2. W piątek zapraszamy na kolejne spotkanie ze św. Ritą: na różaniec o godzinie 17.20 podczas którego będą czytane intencje i Msze św. o godzinie 18.00 w intencjach złożonych wcześniej w zakrystii
 3. Msza św. za wstawiennictwem św. O. Pio w sobotę o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można składać w zakrystii.
 4. W najbliższym czasie swoje imieniny obchodzą: Dariusz Polak, O. Adam Dobrodziej – opiekun Legionu Maryi i  duszpasterz chorych, O. Szczepan Dzyr – katecheta i opiekun wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Msza św. w ich intencji w sobotę o godzinie 6.30.
 5. Opłatki wigilijne można jeszcze nabyć w zakrystii i przy furcie klasztornej.

W przyszłą niedzielę:

 1. Za tydzień – IV niedziela adwentu i zarazem Wigilia Bożego NarodzeniaNie będzie tego dnia Mszy św. o godz. 16.00 i 18.00.  Po Mszy św. o godzinie 13.00 kościół będzie zamknięty do godziny 23.00. Mimo dnia niedzielnego (nie ma obowiązku postu) –  zachęcamy do zachowania polskiej tradycji  wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania charakteru potraw postnych podczas wieczerzy wigilijnej. Przypominamy, że wieczerza wigilijna – jest rodzinnym oczekiwaniem na narodzenie Jezusa Chrystusa i dlatego powinna się odbywać w wieczór przed Pasterką a nie  dzień wcześniej w sobotę  – aby przedłużyć sobie długość świat.

Ogłoszenia inne:

 1. Trwa zbiórka makulatury, wspieramy w ten sposób materialnie misje w Gabonie, gdzie pracują nasi Bracia Kapucyni. Kontener na makulaturę będzie stał przy kancelarii od południa w piątek do poniedziałku włącznie. Natomiast we wtorek i środę można przywieść elektrośmieci. Składujemy je przy wejściu do Punktu książki –  od strony bocznego wejścia do kościoła od strony zakrystii (na dole). Środki pozyskane przez organizatorów zbiórki będą przeznaczone na misje. Zachęcamy do włączenia się do tych akcji.
 2. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych na pielgrzymkę samolotową do Ziemi Swiętej w maju przyszłego roku. Informacje w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.
 3. W przyszłym roku w styczniu i lutym odbędą się dwie sesje Warsztatów ikonopisarskich na Poczekajce. Szczegółowe informacje na temat zapisów na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej. Zapisy tylko drogą mailową.
 4. Wizytę duszpasterską zwaną „Kolędą” rozpoczniemy w naszej parafii od wtorku 2 stycznia. Kolejność osiedli będzie następująca:, os. Konstantynów a następnie, Krasińskiego, os. Sienkiewicza i os. Błonie.  Szczegółowy wykaz na pierwszy tydzień podamy w przyszłą niedzielę.
 5. Kończy się remont ul. Monte Cassino. Powstał dodatkowy parking przy Monte Cassino. Można korzystać także z bezpłatnego parkingu przy ul. Pielęgniarek za ogrodem klasztornym. Ponawiamy prośbę apelując do sumienia kierowców o uszanowanie znaku zakazu wjazdu na plac przed kościołem poza osobami niepełnosprawnymi.
 6. Koło Fotograficzne zaprasza na wystawę IRAN, będącą relacją z wyprawy Medycznego Klubu Turystycznego z Lublina do Iranu.
 7. Dziś po raz ostatni w tym roku do kawiarenki u Franka na przedświąteczne ciasto i włoską kawę zapraszają Bracia ze wspólnot neokatechumenalnych.
 8. Dziękujemy za życzliwość i wszelkie ofiary wspierające naszą parafie i klasztor a także za tak liczne uczestnictwo w rekolekcjach adwentowych, które zakończyły się w środę.  Niech adwentowy czas oczekiwania przyniesie Wam pragnienie bliskości Boga szczególnie w modlitwie i życiu sakramentalnym