II Niedziela Adwentu - 10.12.2017 r.

W dzisiejszą niedziele:

 1. Dzisiaj rozpoczęliśmy Rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy. Dziś jeszcze konferencja dla młodzieży o godzinie 19.00 w amfiteatrze.  W poniedziałek, wtorek  i środę – Msze św. z naukami dla dorosłych będą o godz.: 6.30 ( Roraty), 8.00, 10.00 i 18.00. Dla dzieci o 16.30. Z racji rekolekcji od poniedziałku do środy nie będzie Mszy św. o godzinie 7.15. w środę nie będzie nabożeństwa fatimskiego z racji rekolekcji. Program jest wywieszony w gablotach ogłoszeń . Podczas rekolekcji będzie okazja do spowiedzi już pół godziny przed każdą Mszą św. Ofiary na tacę w środę jako dar wdzięczności  przeznaczone będą na potrzeby Kustodii w Turcji gdzie pracuje O. Maciej. Jak co roku w czasie rekolekcji adwentowych będziemy zbierać do koszy wystawionych przy wyjściach z kościoła trwałe produkty żywnościowe na paczki świąteczne, dla rodzin dotkniętych bezrobociem w naszej parafii. Od jutra do środy na pomoc rodzinom biednym z naszej parafii będzie  także można  złożyć ofiarę do skarbon wystawionych przy wyjściach z kościoła.
 2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i zbiórki ofiar do puszek na dzieło „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Skarbony znajdują się przy wyjściach z kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 3. W ramach ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom – w przedsionkach kościoła można nabyć wigilijne świece CARITAS w cenie 5, 14 i 16 zł. Przez ten dar materialny wspomagamy wakacje dla dzieci  z rodzin ubogich.
 4. Zapraszamy na bezpłatne spotkanie wykładowo-dyskusyjne pt. „Porozmawiajmy o wychowaniu” dla rodziców, pedagogów i osób zainteresowanych tematyka wychowania w duchu wartości chrześcijańskich. Spotkanie poprowadzi p. Anna Malec założycielka Fundacji Rozwiń Skrzydła, od 10 lat pracująca z rodzicami. Spotkanie odbędzie się w dziś. o godz. 12.30 w Sali konferencyjnej. Podczas spotkania zapewniana jest opieka nad dziećmi

W tym tygodniu:.

 1. W poniedziałek swoje imieniny obchodzi Waldemar Grubka – proboszcz naszej parafii. Msza św. w jego intencji w poniedziałek o godzinie 6.30. Polecamy Solenizanta Waszym modlitwom.
 2. Chorych potrzebujących spowiedzi w domach przed Świętami, prosimy zgłaszać w najbliższym tygodniu w zakrystii, kancelarii lub przy furcie, także telefonicznie z podaniem nazwiska, wieku, adresu i telefonu.

W przyszłą niedzielę:

 1. Zapraszamy dzieci i rodziców na bardzo ciekawe spotkane Tańcobajki – to  bajka czerwony kapturek opowiedziana tańcem i świetną współpracą z dziećmi. Spotkanie w przyszła niedzielę o godzin 12.30 w amfiteatrze.  Wydarzenie organizowane jest przy wsparciu finansowym Miasta Lublin w ramach 700 -lecia lokacji Miasta.

Ogłoszenia inne:

 1. Poświęcone opłatki świąteczne na terenie naszej parafii zostały rozniesione przez Braci w minionym tygodniu. Bóg zapłać za ofiary złożone przy tej okazji. Gdyby ktoś nie otrzymał opłatka, zapraszamy do zakrystii, kancelarii lub furty klasztornej.
 2. W ramach przedświątecznych porządków kolejny raz na Poczekajce będziemy zbierać makulaturę, wspierając materialnie misje w Gabonie, gdzie pracują nasi Bracia Kapucyni. Kontener na makulaturę będzie stał przy kancelarii od południa w piątek do poniedziałku włącznie. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję.
 3. Lista nowo wybranej na V letnia kadencje Rady Duszpasterskiej Parafii w gablocie ogłoszeń przed głównymi drzwiami kościoła i na stronie parafialnej. Nowo wybrani członkowie rady złożą przysięgę podczas Mszy św. o godzinie 13.00 w przyszłą niedziele.
 4. Informacje na temat bezpłatnej Uniwersyteckiej Poradni prawnej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w gablotach ogłoszeń. Ulotki na stolikach z prasą.
 5. Dziś do kawiarenki u Franka zapraszają nas harcerze z naszej parafii. Warto skorzystać z zaproszenia.
 6. Zapraszamy do Punktu Książki, gdzie można kupić świąteczne upominki dla najbliższych. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stolikach z prasą: L’Osservatore Romano, dwutygodnik Droga i Promyczek dobra la dzieci. W tygodniku Niedziela warto przeczytać artykuł: W pałacu Króla – to relacja z listopadowego nabożeństwa w naszym kościele a także o nowej inicjatywie lubelskiego CARITAS – Wigilia Miłosierdzia.  Natomiast w tygodniku  Gość Niedzielny artykuł:  To dobre rozwiązanie – o tym dlaczego niedziele powinny być wolne od handlu oraz kolejna katecheza adwentowa o wierze mężczyzn. Na stolikach także bardzo  ciekawa książeczka – Modlitwy codzienne to zbiór modlitw do wspólnego i indywidualnego odmawiania.  Cena modlitewnika 3zł. Zachęcamy do nabycia.
 7. Dziękujemy za życzliwość i wszelkie ofiary wspierające naszą parafie i klasztor. Życzmy, aby rozpoczynający się tydzień, był czasem zasłuchania w Słowo Boże na rekolekcjach i ożywił nasze relacje z Bogiem przez sakrament pojednania.
 8. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odszedł: Andrzej Jóźwiak z ul. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz  mu dać Panie….