I Niedziela Adwentu - 03.12.2017 r.

W dzisiejszą niedziele:

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny. W Adwencie Roraty będą odprawiane w dni powszednie o godz. 6.30. Poprzedzać je będzie o godz. 6.00 śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu. Zapraszamy do tej formy adwentowego czuwania i wspólnej modlitwy. dzieci, młodzież, studentów i dorosłych. Duszpasterstwo Młodych zaprasza młodzież na śniadania, codziennie po Roratach, w salce Duszpasterstwa Młodych.Na  Roraty przynosimy lampiony.  Natomiast Roraty dla dzieci w poniedziałki  i czwartki o godz. 18.00. Po Mszy św. Roratniej dla dzieci zapraszamy na I adoracje Najświętszego sakramentu dla dzieci.

W tym tygodniu:.

 1. I czwartek miesiąca – od 15.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy okrąglej.
 2. Duszpasterstwo Młodych zaprasza młodych na liturgię pokutną z możliwością spowiedzi w czwartek o 19.00. Jest to okazja dobrego wejścia w Adwent i rozpoczęcia duchowych przygotowań do Świąt. 
 3. W piątek – 8  grudnia, przypada liturgiczna uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Porządek Mszy św. – świąteczny. Msze św. o godzinie: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i godzina 18.00. O godz. 12.00 zapraszamy na modlitwę zwaną „Godziną łaski. O tę modlitwę prosi Matka Boża, obiecując niezliczone łaski dla duszy i ciała. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w najbliższą sobotę o godzinie 9.00 w Sali konferencyjnej.

W przyszłą niedzielę:

 1. Za tydzień rozpoczną się rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Poprowadzi je nasz współbrat Maciej Sokołowski  – pracujący obecnie w Turcji.  Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. Po wieczornej Mszy św. konferencja dla młodzieży. Szczegółowy program  w gablotach ogłoszeń i Zwiastunie. Zaplanujmy już teraz czas, aby w rekolekcjach uczestniczyć. Są one szansą, aby uporządkować swoje sprawy przed Bogiem i  ludźmi.
 2. Za tydzień ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 3. W ramach ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom – tradycyjnie za tydzień i za dwa tygodnie będą rozprowadzane w naszej parafii wigilijne świece CARITAS. Przez ten dar materialny wspomagamy leczenie i wakacje dla dzieci z rodzin ubogich.

Ogłoszenia inne:

 1. Zapraszamy na bezpłatne spotkanie wykładowo-dyskusyjne pt. „Porozmawiajmy o wychowaniu” dla rodziców, pedagogów i osób zainteresowanych tematyka wychowania w duchu wartości chrześcijańskich. Spotkanie poprowadzi p. Anna Malec założycielka Fundacji Rozwiń Skrzydła, od 10 lat pracująca z rodzicami. Spotkanie odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 w Sali konferencyjnej. Podczas spotkania zapewniana jest opieka nad dziećmi
 • W tym tygodniu będą roznoszone opłatki świąteczne na terenie naszej parafii przez Braci kleryków i Braci ponowicjuszy:

Poniedziałek

ulice: Namysłowskiego,  Struga, Krasińskiego – bloki nr 3, 6, 10, 12, 16, 18, Zana – domy oraz blok nr 13, Irydiona – bloki nr 2, 4, 6, 8, 10 i ul. Leonarda – bloki nr 5, 7, 9, 11, 13.

Wtorek

ulice: Skrzetuskiego – bloki nr 2, 2A, 2B, 4, 6, 8, 10, Wołodyjowskiego – bloki nr 3, 6, 7, 9, 11 i ul. Juranda – bloki nr 1, 3, 5.

Środa

ulice: Herbowa – bloki nr 3, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 15, 16, 18, 20,  ul. Ułanów – bloki nr 1, 5, 7,  ul. Dragonów – blok nr 14, Aleja Kraśnicka, Pielęgniarek i Konstantynów.

Czwartek

ulice: Ułanów – bloki nr 9, 11, 15, 17, 19, 21, 23,  25, 27, 29, 33, Dragonów – bloki nr 3, 8.

ulice: Śnieżyńskiego – domy oraz bloki nr 4, 6, 8, 10, Wojciechowska – domy 8-38 A oraz bloki nr 36, 36A, Farmaceutyczna – domy oraz blok nr 4, Magierskiego, Cieszkowskiego,

Boh. Monte Cassino – blok nr 55, Barszczewskiego, Rogińskiego, Borelowskiego i Krajewskiego.

Piątek

Z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia opłatków nie roznosimy.

Sobota

ulice: Powstania Styczniowego, Toczyskiego, ks. Brzóski, Kruka, Żulińskiego, Romanowskiego, Pustowójtówny, Błońskiego, Parady, Molickiego, Jankowskiego, Jeziorańskiego, Frankowskiego, Paśnikowskiego, Ruckiego, Romanowskiego, Dubieckiego, Hauke-Bosaka, Czarkowskiego i Bogdanowicza.

 Tylko Bracia Kapucyni są upoważnieni do roznoszenia opłatków  na terenie naszej parafii.  Opłatki będą roznoszone od godz. 17.00. a w sobotę od godziny 10.00

 • Na dobrą jesienna kawę z domowym ciastem zapraszają dziś do kawiarenki parafialnej u Franka Siostry i Bracia z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 1. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości, modlitwy wsparcia materialnego dzxieł prowadzonych przez parafię. Życzymy Wam owocnego Adwentu wypełnionego dobrem i wrażliwością na potrzeby innych.
 • Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Kazimierz Komorowski z ul. Juranda, Krystyna Cholewa z ul. Skrzetuskiego i Anna Gardjas z ul. Herbowej. Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie….