33 Niedziela Zwykła - 19.11.2017 r.

W dzisiejszą niedzielę:  

 1. Członkowie Stowarzyszenia zapraszają do Sekretariatu św. Mikołaja przy kawiarence u Franka po Mszach św. (wejście przez Punkt ksiązki) do wsparcia materialnego akcji Pomocnik św. Mikołaja.  Czekamy na Osoby, które chciałyby zasponsorować paczkę dla dziecka. Koszt paczki to 80 zł. W inne dni można taki dar złożyć w zakrystii  i kancelarii lub wpłacić na konto parafialne z dopiskiem „Pomocnik św. Mikołaja”. Za każdy dar z serca dziękujemy. Zapraszamy również do włączenia się w tę inicjatywę rodziców, którzy chcieliby, aby paczkę dla ich dziecka przekazał osobiście św. Mikołaj w sobotę – 2 grudnia o godzinie 14.30 w amfiteatrze.

W tym tygodniu:

 1. Od jutra będą czytane zaznaczone wypominki z Osiedla Błonie. na Różańcu o 17.25 i Msza św. o 18.00 za zmarłych.
 2. Kolejne spotkanie ze św. Ritą w środę podczas Mszy św. o godzinie 18.00. Złożone wcześniej w zakrystii intencje będą czytane na początku Mszy św. zbiorowej.
 3. Msza św. za wstawiennictwem O. Pio – w czwartek o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można składać w zakrystii.

Ogłoszenia inne:

 1. Duszpasterstwo Młodych zaprasza wszystkich na wspólne uwielbianie Chrystusa Króla – w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św., od 19:15.
 2. Rusza ogólnopolską akcja Pomóż dzieciom przetrwać zimę. W przyszłą niedzielę przy ul;. Monte Cassino przed kościołem w godzinach 10.00-15.00 prowadzona będzie  zbiórka darów rzeczowych:  żywność, długoterminowe środku czystości, słodycze, odzież i zabawki dla dzieci z naszego Miasta. Zgodnie z tradycją wolontariusze nie zbierają pieniędzy. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym lubelskim pospolitym ruszeniu gorących serc, do podzielenia się nawet odrobiną z Dziećmi oraz innymi osobami w trudnej sytuacji życiowej.
 1. W środę wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej i śpiewu – naszemu organiście panu  Tomaszowi, chórowi parafialnemu, scholom i zespołom śpiewającym w naszym kościele dziękując za ich posługę życzymy radości i satysfakcji z wykonywanej posługi w parafii, zdrowia i darów do rozwijania talentów. 
 1. Po raz kolejny organizowana jest przez naszą parafię pielgrzymka samolotowa do Ziemi świętej –  śladami Zbawiciela w dniach 3 – 9 maja przyszłego roku. Wylot i przylot ze Świdnika. Informacje na temat programu, ceny i zapisów w gablocie ogłoszeń od strony zakrystii i na stronie internetowej parafii. Zapisy u proboszcza parafii.
 1. Dziś z woli papieża Franciszka obchodzimy I Światowy Dzień Ubogich. Uświadamia nam codzienną troskę o ludzi potrzebujących pomocy także w naszej wspólnocie parafialnej. Zachęcamy do wspierania pomocy parafialnego Caritas. Przez cały rok można materialnie wspierać przez ofiary składane do skarbony przy wyjściu z  kościoła od strony zakrystii.
 1. Dziś do kawiarenki Parafialnej u Franka na domowe smaki ciasta zaprasza nas Duszpasterstwo Młodych.
 1. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości, modlitwy wsparcia materialnego z jakim się na co dzień spotykamy. Codziennie polecamy naszych Dobrodziejów w modlitwie w chórze zakonnym i podczas Mszy św. za Dobrodziejów. Życzymy Wam, aby Chrystus ogarnął Wasze serca swoim pokojem a święci męczennicy Franciszkańscy z Peru, których relikwie dziś wprowadzamy do naszej parafii będą Orędownikami w trudnych sprawach.
 2. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Maria Borowska z ul. Ułanów, Krystyna Mulak z ul. Irydiona i Marianna Reichert z Alei Kraśnickiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….