Spotkanie z Podróżnikiem “20 milionów kroków” - 23.10.2017 r.

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Łukaszem Supreganem  “20 milionów kroków”. Spotkanie z podróżnikiem w poniedziałek 23 października o godzinie 9.00 w amfiteatrze.  

Projekt  jest realizowany w ramach działań  Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej dzięki wsparciu Miasta Lublin w ramach obchodów 700 – lecia Miasta w 2017 roku .

Patronat honorowy objęłi:

O.Andrzej Kiejza –  Minister Prowincjalny 

W ciągu ostatnich 5 lat Łukasz Supergan przewędrował pieszo około 15 tysięcy kilometrów. W górach i na nizinach, o każdej porze roku, w terenie cywilizowanym i odludnym, najczęściej samotnie. Wśród tych wędrówek znalazło się piesze przejście 4000 km przez Europę, z Warszawy do Santiago de Compostela. Było to też dwukrotne przejście Łuku Karpat, zimowe przejście 850 km przez góry Słowacji i 800 km granią Pirenejów. Poza Europą przeszedł 2300 kilometrów przez irańskie góry Zagros oraz setki kilometrów w Himalajach, pakistańskim Karakorum, Azji Centralnej i Izraelu.

Doświadczenia swoich pieszych wędrówek i długodystansowych przejść górskich zebrał w prezentacji „20 milionów kroków”. To opowieść o pieszych podróżach, niezwykłych miejscach, przez jakie prowadziły i napotkanych ludziach. To jednak także refleksja nad tym, co tym, co łączy nas, ludzi różnych kultur i czego uczy człowieka kontakt z „innymi”. To też opowieść o tym, jak drobne marzenie o poznawaniu świata przeistoczyło się w pasję i sposób na życie.