28 Niedziela Zwykła - 15.10.2017 r.

W tym tygodniu:      

 1. Z okazji 25-lecia Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Stefana Kardynała Wyszyńskiego przy Al.  Kraśnickiej w  środę  o godz. 18.00 w naszym kościele  zostanie podprawiona Msza św. w intencji pacjentów i pracowników szpitala, w święto patronalne ku czci św. Łukasza.Przewodniczyć jej będzie Metropolita lubelski ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik.
 2. Odnowa w Duchu Świętym “Miłosierny Samarytanin” działająca przy naszej parafii zaprasza na rekolekcje “Odnowy Wiary”.Rozpoczną się w czwartek o godz.19.00 w sali FZŚ i potrwają przez kilka następnych czwartków. Rekolekcje te mają na celu odkrycie Bożej miłości w codziennym życiu oraz odnowienie i pogłębienie relacji z Jezusem w mocy Ducha Świętego.
 3. Wspomnienie Bł. Jerzego Popiełuszki – patrona ludzi pracy przypada w czwartek. Zapraszamy na Msze św. w porządku dnia powszedniego z możliwością oddania czci relikwiom Świętego.
 4. W sobotę zapraszamy na KUL na sympozjum o błogosławionym Honoracie Koźmińskim, kapucynie. Rozpoczęcie o godzinie 9.00 Mszą świętą w kościele akademickim. Szczegółowe informacje o programie Sympozjum na plakatach przed kościołem.

W następną niedzielę:        

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. W tym czasie zachęcamy wszystkich do szczególnej modlitwy za misjonarzy. Ofiary składane na tacę tego dnia będą przeznaczone na dzieła misyjne prowadzone przez naszą Prowincje Zakonną.
 2. Kolejne spotkanie ze św. Ritą w przyszłą niedzielę. O godzinie 17.20 będą czytane intencje złożone w zakrystii podczas modlitwy różańcowej,  które będziemy także polecać podczas Mszy św. o godzinie 18.00.
 3. Z racji Niedzieli Misyjnej zapraszamy w przyszłą niedzielę na Koncert Małgorzaty HutekNew Born Trio. Koncert odbędzie się o godzinie 19.15 w amfiteatrze. Wstęp wolny. Wydarzenie organizowane jest dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin. Szczegóły na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej parafii.

Ogłoszenia inne:     

 1. Msza św. i poświecenie placu pod nowy kościół pw. Jana Kantego przy ul. Berylowej w sobotę o godzinie 17.00. 
 2. Ponawiamy zaproszenie do wspólnej modlitwy różańcowej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem codziennie o godzinie 17.30. Dzieci zapraszamy we wtorki, środy i czwartki  o godzinie 16.45. Maryja, która patronuje naszej parafii prosi nad o codzienną wspólną modlitwę różańcową.
 3. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za hojne ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na stypendia dla niezamożnej młodzieży. Zebrane ofiary w kwocie 8 553 zł przekazaliśmy do  Fundacji „Dzieło Nowego  Tysiąclecia”.
 4. Małżonków, którzy pragną odnowienia i pogłębienia wzajemnej więzi małżeńskiej zapraszamy do uczestnictwa w Weekendzie Małżeńskim jako warsztatowej formie rekolekcji dla par. Warsztaty odbędą się w dniach 17 – 19 listopada 2017 roku w naszej parafii. Temat  brzmi: Jak okazywać żonie miłość, aby czuła się kochana? Szczegóły i zapisy na stronie weekendmalzenski.pl
 5. W gablotach ogłoszeń zaproszenie na pielgrzymkę Kolejarzy
 6. Dziś do kawiarenki U Franka na smaczne domowe ciasto i kapucyńską kawę zapraszają Siostry Kapucynki. Zachęcamy do korzystania. Ofiary składane w kawiarence wspierają dziania parafii i Stowarzyszenia.
 7. W ostatnim tygodniu zostało zamontowane 38 nowych ławek na chórze organowym. Koszt całej inwestycji 108 tys.  zł. Dziękujemy tym wszystkim, którzy wspierają materialnie to dzieło. Brakuje nam jeszcze 30 tys. zł. Zachęcamy do wsparcia tego dzieła.
 8. Niech nadchodzący tydzień przyniesie waszym Rodzinom pokój, wzajemne zrozumienie i wdzięczność Bogu za każdy dzień a w święto św. Łukasza –  Patrona Służby Zdrowia wszystkim, którzy pochylają się nad człowiekiem chorym i cierpiącym, życzymy dużo sił w tej samarytańskiej posłudze.
 9. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Abdon Patyrak z ul. Irydiona, Krystyna Smoluchowska z ul. Wołodyjowskiego, Ryszard Misiak z ul. Wojciechowskiej, Henryk Malinowski z ul. Zana, Henryk Modrzejewski z ul. Irydiona i  Maria Meldizon z ul. Leonarda. . Wieczny odpoczynek racz  im  dać Panie….