Święto Przemienienia Pańskiego (18 Niedziela Zwykła) - 06.08.2017 r.

  1. I. W przyszłą niedzielę:
  2. W przyszłą niedziele ofiary składane na tace w kościołach diecezji lubelskiej będą przeznaczone na potrzeby archidiecezjalnej Caritas – spłata zobowiązań finansowych w związku z pracami budowlanymi w Centrum Charytatywnym w Krasnymstawie
  3. II. Ogłoszenia inne:
  4. W grupie 3 z naszej parafii pielgrzymuje prawie 200 pątników. Wszystkich pielgrzymów polecamy codziennej modlitwie i opiece Matce Najświętszej.
  5. Zapraszamy na spotkanie „GOLGOTA MŁODYCH“, które odbędzie się w dniach 24 – 28 sierpnia w Serpelicach nad Bugiem. Chętnych prosimy o zgłaszanie się i zapisywanie na furcie klasztornej. Uczestnictwo w spotkaniu 60 zł. + koszt przejazdu w obie strony 50 zł. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
  6. W tym roku 8 i 9 września w Lublinie będziemy gościć Ogólnopolską Pielgrzymkę osób Niewidzących i słabowidzących. Organizatorzy pielgrzymki zwracają się do nas z gorącą prośbą do naszych parafian i Sympatyków o okazanie chrześcijańskiej gościnności przez przyjęcie do naszych domów jednej grupy 50 osób. Pomoc polega na przyjęciu dwóch osób – osoby niewidzącej i opiekuna na jeden nocleg z 8 na 9 września z kolacją i śniadaniem. Gości odbierzemy z pod kościoła na Poczekajce. Bardzo prosimy o pomoc w przyjęciu pielgrzymów. Gotowość przyjęcia można zgłosić w kancelarii lub zakrystii.
  7. Zapraszamy do Punktu Książki, gdzie można już nabyć podręczniki szkolne do religii. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy wyłożonej na stolikach. W tygodniku Gość Niedzielny Boży chlebek dla Bożych dzieci – o udzielaniu sakramentów dla osób niepełnosprawnych. Natomiast w tygodniku Niedziela znajdziemy artykuł: Nowe korony dla Królowej – o uroczystości nałożenia nowych koron w 300-tną rocznicę koronacji obrazu Jasnogórskiego. Jest także nowy numer kwartalnika Miłujcie się. Zachęcamy do ciekawej lektury.
  8. Wdzięczni za wszelkie dobro z jakim spotykamy się z Waszej strony, życzymy Wam i waszym Rodzinom obfitości Bożych darów na nadchodzący tydzień i opieki Maryi naszej Królowej.
  9. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszły: Honorata Kania z   Skrzetuskiego i Stanisława Mierzyńska z ul. Irydiona. Wieczny odpoczynek racz  im  dać Panie….