III Niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2017 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Dziś w naszym kościele podczas Mszy św. godzinie 13.00 świecenia diakonatu przyjmie trzech naszych braci i świecenia prezbiteratu jednego naszego diakona. Polecamy tych braci waszej modlitwie.

2. Pamiętajmy o udziale w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej czy Gorzkich Żalach, aby pełniej wejść w tajemnicę miłości Boga do człowieka. Nagrane kazania pasyjne można wysłuchać także na stronie internetowej parafii.

3. Zapraszamy premierę spektaklu Dobra Pani Elizy Orzeszkowej dziś w amfiteatrze o godzinie 19.15. Wstęp wolny.

4. Przypominamy, że od marca na stałe Msze sw. modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne wraz z nabożeństwem, zostały przeniesione z ostatniej niedzieli na ostatni czwartek miesiąca o godzinie 18.00. Najbliższe spotkanie w czwartek 30 marca.

II. W tym tygodniu:

5. Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny przeniesiona z dzisiejszej niedzieli będzie obchodzona liturgicznie w poniedziałek. . Msze św. według porządku dnia powszedniego. Jest to dzień imienin Br. Józefa Grudy – furtiana. Msza św. w jego intencji w poniedziałek o godzinie 6.30. Natomiast o godzinie 18.00 swoją pierwszą Msze św. prymicyjną odprawi neoprezbiter O. Piotr Strełko. Serdecnie zapraszamy.

6. We środę zapraszamy na kolejne spotkanie ze św. Ritą: na różaniec o godzinie 17.20 podczas którego będą czytane intencje i Msze św. o godzinie 18.00 w intencjach złożonych wcześniej w zakrystii.

7. Msza św. za wstawiennictwem św. O Pio – w czwartek o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można złożyć w zakrystii.

8. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w sobotę ? to Dzień Świętości Życia. Nabożeństwa według porządku świątecznego. O godzinie 6.05 Godzinki o Niepokalanym Pocz. Najśw. Maryi Panny. Msze św. o godzinie.: 6.30, 7.30, 8,30, 10.00, 16.30 i o godzinie 18.00. Na Mszy św. o godzinie o 10.00 i 18.00 będzie można podjąć Dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego – modląc się codziennie przez 9 miesięcy intencji dziecka nienarodzonego. Deklaracje dzieła Duchowej adopcji są wyłożone na stolikach z prasą. Wypełnione deklaracje można składać do koszyczków na stolikach z prasą. Uroczyście złożymy je w darach ołtarza podczas Mszy św. o godzinie 18.00. Zachęcamy do podjęcia tej formy troski o życie.

9. Kolejne spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w najbliższą sobotę o godzinie 9 w Sali konferencyjnej.

10. Kolejny raz na Poczekajce będziemy zbierać makulaturę, wspierając materialnie misje w Gabonie, gdzie pracują nasi Bracia Kapucyni. Kontener na makulaturę będzie stał przy kancelarii od południa w piątek do poniedziałku włącznie. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję.

III. W przyszłą niedziele:

11. Rekolekcje dla dorosłych, młodzieży i studentów rozpoczną się w naszej parafii w przyszłą niedzielę. Poprowadzi je Ks. Henryk Witczyk ? profesor KUL i wybitny biblista. Program rekolekcji na plakatach w gablotach ogłoszeń, na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do uczestnictwa w tych rekolekcjach, które zawsze daj nam możliwość, aby zatrzymać się i pozwolić Bogu działać w naszym życiu.

III. Ogłoszenia inne:

12. W związku z bardzo dużym zainteresowanie tegoroczną pielgrzymka do Meksyku, która odbyła się w lutym podjęliśmy się organizacji następnej pielgrzymki samolotowej do Sanktuarium Matki Bożej w Guadelupe i po Meksyku na przełomie stycznia i lutego 2018 r. Program i informacje o zapisach na stronie internetowej parafii i w gablocie ogłoszeń. Ilość miejsc ograniczona. Pozostało jeszcze 8 wolnych miejsc na pielgrzymkę samolotową do Fatimy w roku 100-lecia objawień. Zapisy do końca marca.

14. W gablocie ogłoszeń zaproszenie do przedszkola ?Motylek” na Dzień otwarty.

15. Do kawiarenki u Franka zaprasza nas Duszpasterstwo młodzieży. Zachęcamy do korzystania z kawiarenki. Wspieramy w ten sposób działania podejmowane w parafii.

16. Dziś jeszcze po Mszy św.można zobaczyć wystawę zdjęć Emila Zięby pod tytułem Sztuka czy nauka? Autor pokazuje w niej świat niewidoczny gołym okiem, zaskakujący, piękny i ciekawy. Zdjęcia powstały przy użyciu mikroskopów elektronowych. Wejście przy kawiarence.

17. Na prezbiterium pojawiła się ostatnia z sześciu stacji Maryjnych Zesłanie Ducha Świętego. Dziękujemy Ofiarodawcom. Pozostała jeszcze do wykonania główna stacja nad tabernakulum Ostatnia wieczerza.

18. Dziękujemy wszystkim za życzliwość i wspieranie naszych działań. Życzymy Wam opieki Bożej w nowym tygodniu i dużo okazji do czynienia dobra i wielkopostnej pokuty.

19. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Stanisława Mazuś z ul. Juranda i Jerzy Gwarda z ul. Wojciechowskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …..