II Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2017 r.

I. W dzisiejszą Niedzielę:

1. Dzisiejsza niedziela jest dniem Modlitwy i Solidarności z Polskimi Misjonarzami. Ofiarami materialnymi możemy wesprzeć polskich misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach. Obecnie w 97 krajach pracuje 2040 polskich misjonarzy i misjonarek. Skarbony ustawione są przy wyjściach z kościoła. Bóg zapłać za każdy dar.

II. tym tygodniu:

2. Jutro przypada IV rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Zachęcamy do osobistej modlitwy w intencji papieża.

3. Jutro rozpoczynają się rekolekcje szkolne uczniów Szkoły Podstawowej nr 38 i Szkoły Podstawowej im Bolesława Chrobrego. Poprowadzi je O. Cezary Szcześniak. Rekolekcje potrwają do środy. Od środy rozpoczną się rekolekcje szkolne dla Gimnazjum nr 7, Gimnazjum i Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego. Poprowadzi je O. Tomasz Mantyk ? wikary naszej parafii i duszpasterz młodzieży.

4. Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II – w czwartek o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można składać w zakrystii.

II. W przyszłą niedzielę:

5. Kolejne kazanie katechizmowe będzie głoszone w przyszłą niedzielę.

6. Święcenia diakonatu kleryków naszego Seminarium: br. Dawida Napiwodzkiego, br. Borysa Karczmarzyka i br. Sebastiana Piaska i świecenia prezbiteratu br. Piotra Strełko – w przyszłą niedziele o godzinie 13.00 w naszym kościele. Świeceń udzieli biskup Pacyfik Antoni Dydycz. Zapraszamy na tę uroczystość i prosimy o modlitwę w intencji naszych braci. Jednocześnie informujemy ze Msza świeceń potrwa ok. 2 godzin i dlatego prosimy osoby, które nie mogą uczestniczyć w dłuższej Mszy św. prosimy o przyjście na inną Msze św., aby w trakcie uroczystości nie wychodzić z kościoła.

III. Ogłoszenia różne:

7. W naszej parafii w najbliższym tygodniu od piątku do niedzieli odbędzie się Wekennd małżeński: Jak zdobyć Cię na nowo? prowadzony przez O. Piotra Zajączkowskiego. Ci którzy już kiedykolwiek korzystali z takich warsztatów dla małżeństw wiedzą jak dobre jest to doświadczenie dla relacji małżeńskiej. Więcej informacji na temat zapisów i programu na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej parafii.

8. Od 1 września 2017 roku Gimnazjum nr 7 przekształca się w Szkołę Podstawową nr 57, która przyjmie uczniów do klas pierwszych, czwartych i siódmych, w tym dwujęzycznej angielskiej, hiszpańskiej i ratowniczej. Dyrekcja serdecznie zaprasza na Dni Otwarte 17 i 18 marca 2017 r. (piątek w godz. 16.00 -19.00 oraz sobota w godz. 10.00-13.00), podczas których będzie można obejrzeć szkołę, zapoznać się z jej ofertą i zadać pytania dotyczące reformy.

9. Zapraszamy zawodników i zawodniczki w wieku od 10 do 19 lat do wzięcia udziału w XXIV rozgrywkach o Puchar Niepokalanej Poczekajka Cup 2017. Informacje i Karta zgłoszenia wraz z regulaminem do pobrania na stronie puchar.poczekajka.pl . Spotkanie organizacyjne w sobotę o godzinie 10.00 w amfiteatrze. Jest to jedyny termin i miejsce przyjmowania zgłoszeń.

10. Dziś do kawiarenki parafialnej u Franka przy Punkcie Książki zapraszają nas Harcerze na smaczne domowe ciasto i kawę.

11. Koło fotograficzne zaprasza do Galerii w Amfiteatrze na wystawę zdjęć Emila Zięby pod tytułem Sztuka czy nauka? Autor pokazuje w niej świat niewidoczny gołym okiem, zaskakujący, piękny i ciekawy. Zdjęcia powstały przy użyciu mikroskopów elektronowych. Wejście przy kawiarence.

12. Dziękujemy za wspieranie dzieła pomocy potrzebujących i za wszelkie dobro, z którym się na co dzień spotkamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa w nowym tygodniu.