Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 20.11.2016 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Członkowie Stowarzyszenia zapraszają do Sekretariatu św. Mikołaja przy kawiarence u Franka po Mszach św. (wejście przez Punkt ksiązki) do wsparcia materialnego akcji Pomocnik św. Mikołaja. Czekamy na Osoby, które chciałyby zasponsorować paczkę dla dziecka. Koszt paczki w tym roku to 80 zł. W inne dni można taki dar złożyć w zakrystii i kancelarii lub wpłacić na konto parafialne z dopiskiem ?Pomocnik św. Mikołaja”. Za każdy dar z serca dziękujemy. Zapraszamy również do włączenia się w tę inicjatywę rodziców, którzy chcieliby, aby paczkę dla ich dziecka przekazał osobiście św. Mikołaj w niedzielę – 4 grudnia o godzinie 14.30 w amfiteatrze.

2. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej dziś o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej.

3. Duszpasterstwo Młodych zaprasza na spotkanie z prof. Bogdanem Chazanem “O aborcji merytorycznie”. Spotkanie dziś o godz. 19:15 w amfiteatrze.

II. W tym tygodniu:

4. Od jutra będą czytane zaznaczone wypominki z Osiedla Błonie. na Różańcu o 17.25 i Msza św. o 18.00 za zmarłych.

5. Kolejne spotkanie ze św. Ritą we wtorek podczas Mszy św. o godzinie 18.00. Złożone wcześniej w zakrystii intencje będą czytane na początku Mszy św. zbiorowej.

6. Msza św. za wstawiennictwem O. Pio – w środę o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można składać w zakrystii.

III. W przyszłą niedzielę:

7. Za tydzień – I Niedziela Adwentu – okresu rozpoczynającego Nowy Rok Kościelny.

8. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w przyszłą niedzielę o godzinie 18.00.

IV. Ogłoszenia inne:

9. Zachęcamy do włączenia się w ogólnopolską akcje Pomóż dzieciom przetrwać zimę. Dziś przy ul;. Monte Cassino przed kościołem w godzinach 10.00-15.00 prowadzona jest zbiórka darów rzeczowych: żywność, długoterminowe środku czystości, słodycze, odzież i zabawki dla dzieci z naszego Miasta. Zgodnie z tradycją wolontariusze nie zbierają pieniędzy.

10. Dziś w ramach projektu skierowanego do dzieci Porankowy zawrót głowy spotkanie z autorami książek dla dzieci Zbigniewem Dmitroca i Bogusławem Byrskim o godzinie 15.00 w Sali nr 3. Wstęp wolny.

11. Dziś do kawiarenki Parafialnej u Franka na domowe smaki ciasta zaprasza nas Duszpasterstwo Młodych.

12. We wtorek wspomnienie św. Cecylii ? patronki muzyki kościelnej i śpiewu – naszemu organiście panu Pawłowi, chórowi parafialnemu, scholom i zespołom śpiewającym w naszym kościele dziękując za ich posługę życzymy radości i satysfakcji z wykonywanej posługi w parafii, zdrowia i darów do rozwijania talentów.

13. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości, modlitwy wsparcia materialnego z jakim się na co dzień spotykamy. Codziennie polecamy naszych Dobrodziejów w modlitwie w chórze zakonnym i podczas Mszy św. za Dobrodziejów. Życzymy Wam, aby Chrystus Król ogarnął Wasze serca swoim pokojem i pewnością kroczenia za Nim do bram Nieba.

14. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Krystyna Szczepaniak oraz Aleksander Gutthy – oboje z ul. Wołodyjowskiego i Stanisław Basak z ul. Dragonów. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….