33 Niedziela Zwykła – 13.11.2016 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Zapraszamy dziś na piękny Koncert pieśni patriotycznych: Kocham Cię Polsko…. z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w wykonaniu dobrze znanego nam Chóru dziecięcego Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie. Koncert rozpocznie się o godzinie o godzinie 19.15 w kościele. Wstęp wolny. Zapraszamy do uczestnictwa całe rodziny z dziećmi, aby wpajać postawy patriotyczne i wspólne przeżywanie ważnych wydarzeń w naszej Ojczyźnie.

2. W listopadzie zapraszamy na Różaniec o 17.25 i Mszę św. o 18.00 za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych.. Od jutra będą czytane zaznaczone wypominki z Osiedla Sienkiewicza.

II. W tym tygodniu:

3. Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II – w środę o godzinie 18.00. Intencje do Mszy św. zbiorowej można składać w zakrystii. Po Mszy św. Ruch Światło – Życie zaprasza na wspólną adorację, dziękczynienie i uwielbienie Najświętszego Sakramentu (w kaplicy Matki Bożej). Będziemy prosić o potrzebne łaski dla małżeństw przeżywających kryzys oraz o to, aby każde dziecko poczęte było przyjęte z miłością.

4. Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w najbliższą sobotę o godzinie 9.00 w Sali konferencyjnej.

II. W przyszłą niedzielę:

5. W przyszłą niedzielę wraz z całym Kościołem w Polsce podczas każdej Mszy św. uroczyście odmówimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Zachęcamy do godnego przyjęcia tego Aktu wiary przez stan łaski uświęcającej i przyjęcie tego dnia komunii św. podczas Mszy św. jest to bardzo wydarzenie zamykające Rok Miłosierdzia i ponowieniem zobowiązań płynących z daru Chrztu świętego.

6. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej.

7. Duszpasterstwo Młodych zaprasza na spotkanie z prof. Bogdanem Chazanem “O aborcji merytorycznie”. Spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 19:15 w amfiteatrze.

III. Ogłoszenia inne:

8. Za niecały miesiąc znów Święty Mikołaj przybędzie na Poczekajkę dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii ?Poczekajka”, którą rozpoczęliśmy osiem lat temu i chcielibyśmy kontynuować. W zeszłym roku dzięki ludziom dobrej woli udało św. Mikołajowi wręczyć ok. 200 paczek dla dzieci ze szkół na terenie naszej parafii. W tym roku pragniemy znów zaprosić Was, Parafianie i Sympatycy do włączenia się w tę inicjatywę – jako Pomocnik św. Mikołaja. Osoby, które chciałyby zasponsorować paczkę dla dziecka (koszt takiej paczki to 80 zł) Zapraszamy przez dwie najbliższe niedziele 20 i 27 listopada po Mszach św. do Sekretariatu św. Mikołaja przy kawiarence u Franka, gdzie dyżurować członkowie Stowarzyszenia. którzy udzielą szczegółowych informacji. W inne dni można taki dar złożyć w zakrystii i kancelarii. Można tez wpłacać na konto parafialne z dopiskiem ?Pomocnik św. Mikołaja” Gorąco zachęcamy do tej cennej inicjatywy aby okazać szlachetne serce wobec dzieci, którym potrzebna jest pomoc.

Zapraszamy również do włączenia się w tę inicjatywę rodziców, którzy chcieliby, aby paczkę dla ich dziecka przekazał osobiście św. Mikołaj. Można pomóc św. Mikołajowi, wszak rodzice najlepiej wiedzą, z czego ich dziecko najbardziej się ucieszy. Zgłoszenia także w Sekretariacie św. Mikołaja. Św. Mikołaj wręczy te paczki dzieciom. ? w niedzielę 4 grudnia o godzinie o godz. 14.30 w Amfiteatrze podczas miłej zabawy.

9. Dziś do kawiarenki u Franka zapraszają na smaczne zakonne ciasto i kapucyńską kawę zapraszają nas Siostry Kapucynki i Honoratki. Warto skorzystać.

10. Na prezbiterium pojawiła się kolejna stacja Maryjna ? Ukoronowanie Najświętszej Maryi Panny. Dziękujemy fundatorom stacji i tym którzy wspierają materialne wykonanie konfesjonałów zabudowanych do naszego kościoła. Życzymy Wam owocnego tygodnia wypełnionego dobrem i wrażliwością na potrzeby innych.

11. Zachęcamy do włączenia się w ogólnopolską akcje Pomóż dzieciom przetrwać zimę. W przyszłą niedzielę przy ul;. Monte Cassino przed kościołem w godzinach 10.00-15.00 prowadzona jest zbiórka darów rzeczowych: żywność, długoterminowe środki czystości, słodycze, odzież i zabawki dla dzieci z naszego Miasta. Zgodnie z tradycją wolontariusze nie zbierają pieniędzy

12. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszła: Helena Jakoniuk z ul. Ułanów.. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….