27 Niedziela Zwykła – 02.10.2016 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Dziś spotkanie dla Pielgrzymów grupy nr 3 na Jasną Górę. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o 18.00 i spotkanie po Mszy w sali konferencyjnej.

2. Na prośbę Episkopatu Polski i Caritas Polska dziś dobrowolna zbiórka do skarbon wystawionych przy wyjściach z Kościoła na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech we wrześniu.

II. W tym tygodniu:

3. We wtorek – 4 października przypada Uroczystość odpustowa św. Franciszka z Asyżu, patrona naszego kościoła i Założyciela Rodzin Franciszkańskich. Jest to święto naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej. Zapraszamy i prosimy o liczne uczestnictwo tego dnia w uroczystościach odpustowych, aby wpraszać za wstawiennictwem św. Franiczka potrzebne łaski dla swoich Rodzin i naszej parafii dziękując mu za opiekę nad nami. Niech będzie to nasze świadectwo przywiązania do tego kościoła i wspólnoty parafialnej. Tego dnia można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O godz. 6.05 zapraszamy na Godzinki o św. Franciszku. Msze św. będą odprawiane w porządku świątecznym: 6.30, 7.30, 8.30,10.00, 16.30 i o 18.00 uroczysta Suma po której będzie Transitus – nabożeństwo pamiątki śmierci św. Franciszka, z uczczeniem Jego relikwii. Sumie odpustowej będzie przewodniczył i wygłosi słowo Boże Ks. prof. Marian Zając ?prodziekan wydziału Teologii KUL.

4. W środę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej ? Apostołki Bożego Miłosierdzia. Po Mszach św. ucałowanie relikwii św. Faustyny, które w ubiegłym roku nasza parafia otrzymała z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:

§ I czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00 w kaplicy okrągłej.

§ I piątek – dzień wynagrodzenia za grzechy. Spowiedź pół godziny przed Mszami św. Dla dzieci od godz.16.00 spowiedź i Msza św. o godz. 16.30.

6. Ksiądz dziekan zaprasza na odpust Matki Bożej Różańcowej ? święto patronalne parafii przy ul Bursztynowej w piątek o godzinie 18.00 i konsekracje kościoła w przyszłą niedziele o godzinie 11.00.

III. W przyszłą niedzielę:

7. W ramach XVI Dnia Papieskiego, w przyszłą niedzielę ofiary składane przed kościołem do puszek przeznaczone będą na Fundusz Papieski ?Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dla zdolnej młodzieży z rodzin mniej zamożnych. W ostatnim roku stypendiami w całej Polsce zostało objęte ponad 2500 osób.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy o 18.00 rozpoczną się rekolekcje dla młodzieży szkół średnich, studenckiej i starszej zatytułowane ?Weź narzędzia”. Rekolekcje poprowadzi jezuita, o. Grzegorz Kramer. Po Mszy konferencja w kościele. Następne spotkania rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek o 19:00.

IV. Ogłoszenia inne:

5. Koło fotograficzne działające przy naszej parafii zaprasza na pierwsze spotkanie po wakacjach. Odbędzie się ono we wtorek o godzinie 17 w sali konferencyjnej. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby interesujące się fotografią i chcące rozwijać swoją pasję w gronie osób o podobnych zainteresowaniach.

6. Ponawiamy zaproszenie dla wszystkich do udziału w modlitwie różańcowej w kościele, który odmawiamy codziennie o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na Różaniec we wtorki, środy i czwartki na godz. 16.30.

7. Wspólnota Franciszkanów Świeckich zaprasza młodzież i dorosłych, którzy chcieliby żyć Ewangelią za przykładem Św. Franciszka z Asyżu na spotkania w każdą sobotę o godz. 17.00 w okrągłej sali pod kościołem wejście przy okrągłej kaplicy.

8. Zachęcamy do korzystania z naszej Parafialnej Poradni Rodzinnej. Przypominamy, że korzystanie z poradni jest anonimowe i objęte dyskrecją. Szczegółowe informacje w gablotach przed kościołem.

9. Trwa zbiórka makulatury. Wspieramy materialnie misje w Gabonie, gdzie pracują nasi Bracia Kapucyni. Kontener na makulaturę będzie stał przy kancelarii do poniedziałku włącznie.

10. Po wakacyjnej przerwie dziś do kawiarenki u Franka na domowe ciasto i jesienną kawę zapraszają członkowie Odnowy w Duchu Świętym.

11. Zakończyły się różne formy wakacyjnego odpoczynku organizowane dla dzieci młodzieży z naszej parafii. W wakacjach na Poczekajce uczestniczyło w trzech turnusach 85 dzieci. W oazach, wyjeździcie duszpasterstwa młodzieży na ŚDM, rekolekcjach dla duszpasterstw uczestniczyło ponad 270 osób. Wszystkie formy wypoczynku zostały dofinansowane ze środków zebranych podczas Dni parafii, ze środków Stowarzyszenia i parafialnych na kwotę 27 000 tys. zł. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli to dzieło i tym którzy włączyli się w prowadzenie i opiekę nad dziećmi i młodzieżą podczas wakacji. Wyrażamy ogromną wdzięczność w imieniu swoim i Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii Poczekajka za Waszą hojność w przekazaniu 1% z podatków. W tym roku Urzędy Skarbowe przekazały nam kwotę 33 077 zł. Pozwoli to nam lepiej przygotować dzieła prowadzone przez parafię i Stowarzyszenie. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają materialnie wykonane prace remontowe w kościele.

12.Wszystkim studentom, także naszym braciom klerykom rozpoczynającym nowy rok akademicki życzymy zapału do zdobywania wiedzy i obfitości darów Ducha Świętego. Niech obfitość Bożych darów stanie się udziałem waszych Rodzin a św. Franciszek ? patron naszego kościoła niech wyprasza gorliwość w pełnieniu woli Boga.

13. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Jan Góra z ul. Irydiona, Piotr Ochmiński z ul. Krasińskiego i Czesław Drąg z ul. Borelowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….