10 Niedziela Zwykła -05.06.2016 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Dziś obchodzimy Święto Dziękczynienia pod hasłem Chrzest darem Miłosierdzia. W ramach tego święta dobrowolna zbiórka do skarbon wystawionych przy wyjściach z kościoła na dokończenie budowy świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

2. W Galerii w Amfiteatrze można obejrzeć wystawę “Rekonstrukcje Historyczne autorstwa Jarosława Czerniaka i Sławomira Węgrzyna, członków parafialnego koła fotograficznego. Wejście przy kawiarence.

3. Zapraszamy na Koncert Wiosenny: DIVES IN MISERICORDIA. Wystąpi Chór Instytutu Muzyki i Zespól Instrumentalny kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Kierownictwo artystyczne Gabriela Klauza. Koncert jest realizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Lublin. Koncert rozpocznie się dziś o godzinie 19.15 w kościele. Wstęp wolny. Gorąco zapraszamy.

4. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Jezusowego codziennie o godzinie 17.30.

II. W tym tygodniu:

2. Wszystkich Studentów stresujących się sesją zapraszamy na Mszę św. w ich intencji w środę o godzinie 19:30. Po Mszy na herbatkę i ciastko zaprasza Duszpasterstwo Młodych.

3. W sobotę wyczekiwany przez wielu z nas jubileuszowy bo X Parafialny Festyn Rodzinny ?Wspólnota to ty i ja“. Wielu z nas nie trzeba namawiać bo wiemy jak piękny to czas wspólnej zabawy i odpoczynku. Podczas festynu w ?Arce Noego” będzie można znaleźć ciekawe nagrody w tym cenne jak: rower górski, sprzęty agd., Bogata oferta gastronomiczna (obiadu w domu nie trzeba szykować) oczywiście kuchnie zakonne: Sióstr Kapucynek i znane na cały Lublin spaghetti i Braci Kapucynów ruskie pierogi i odlotowe gołąbki. Program artystyczny został przygotowany przez szkoły z naszej parafii. Od godziny 14.00 do 15.00 będzie możliwość znakowania rowerów (potrzebna jest osoba pełnoletnia z dowodem osobistym i dowód zakupu roweru). Środki materialne zebrane ze wszystkich działań podczas festynu zostaną przeznaczone na sfinansowanie wakacji dla dzieci z naszej parafii. Festyn rozpocznie się o godzinie 11.00 na ogrodzie klasztornym wręczeniem nagród zwycięzcom Pucharu Niepokalanej. W razie niepogody Festyn w amfiteatrze. Gwiazdą wieczornego jubileuszowego Koncertu będzie znana nam wszystkim polska gwiazda Halina Frąckowiak. Koncert rozpocznie się na ogrodzie o godzinie 20.00.

Sztab przygotowujący to wydarzenie zwraca się do nas z prośbą o włączenie się w przygotowania do tego święta naszej parafii przez ofiarowanie nowych przedmiotów na wykorzystanych podczas loterii, słodyczy czy też środków materialnych. Przypominamy, że przekazywanie artykułów spożywczych na rzecz Stowarzyszenia, które jest Organizacja Pożytku Publicznego jest zwolnione jest z podatku VAT. Zachęcamy do włączenia się w to wspólne dzieło. Do czwartku można takie dary złożyć w kancelarii czy na furcie. Poczujmy się gospodarzami tego wydarzenia, zachęcamy przygotowania i przyniesienia na festyn ciasta (bez masy kremowej ) w sobotę do godziny 11.00 na furtę lub bezpośrednio do stanowiska z ciastem na ogrodzie.

III. W przyszłą niedzielę:

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji Światowych Dni Młodzieży w przyszłą niedzielę o 19:00. Zapraszamy szczególnie młodzież jadącą do Krakowa, dobrodziejów spotkania oraz wszystkie rodziny goszczące pielgrzymów z zagranicy.

5. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na pokrycie kosztów wymiany okien w prezbiterium i renowacje witraży.

II. Ogłoszenia inne

6. Nowym wikarym parafii został od 1 czerwca O. Andrzej Cebula.

7. Zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymkach organizowanych przez naszą parafię:

? Do Grecji z wyspą Patmos pozostały już tylko 4 miejsca

? W związku z małym zainteresowaniem pielgrzymki do Ziemi św. z Jordanią ? pielgrzymka została odwołana a przygotowana krótsza 8 dniowa i tańsza tylko do Ziemi św. w listopadzie

Szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeń od strony zakrystii i na stronie internetowej.

8. Weekend małżeński “Warto wspierać rozwój mężczyzny prowadzony przez br. dra Piotra Zajączkowskiego odbędzie się w naszej parafii w dniach 17-19 czerwca. Weekendowe warsztaty są doskonałą okazją na pogłębienie swojej relacji małżeńskiej. Zapisy tylko przez stronę internetową kursnamilosc.pl Koszt: 150 zł od pary. Liczba miejsc ograniczona.

9. Dziękując za wszelkie dobro, na nadchodzący tydzień życzmy odwagi przynależności do Chrystusa i wielu łask płynących z jego Serca.

10. Dziś w naszej parafii dzień szczególnej troski o dzieci. Przed kościołem przez młodzież rozprowadzane są słodkie cegiełki: słodycz Poczekajki- z krówkami w środku i Kapucyńskie serca w przepięknych kuferkach. Cena wyjściowa 5 zł. Przez tę formę wsparcia materialnego wspomożemy materialnie wakacje dla dzieci i młodzieży z naszej parafii. Wierząc w wasze szlachetne serca liczymy na pozytywną odpowiedź na to wspólne dzieło szczególnie tych, którzy biernie uczestniczą w akcjach parafialnych. W ubiegłym roku wyjazdy wakacyjne wsparliśmy na ponad 25 tys. zł.

11. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Wanda Wójcik z alei Kraśnickiej, Genowefa Walasek z ul. Krasińskiego, Renata Myja z ul. Konstantynów i Helena Fałek z ul. Powstania Styczniowego Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….