Uroczystośc Zesłania Ducha Świętego – 15.05.2016

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. W dniu dzisiejszym za odśpiewanie lub odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź można uzyskać odpust zupełny.

2. Dziś Marsz Życia w Lublinie pod hasłem: ?Każde życie jest bezcenne”. Zachęcamy do licznego uczestnictwa całych Rodzin, aby dać świadectwo wobec ludzi i instytucji negujących wartość Rodziny i małżeństwa. Marsz wyruszy o godzinie 16.00 z pod gmachu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II . Poprzedzi go program słowno-muzyczny na scenie o godz. 13.30 przed Collegium Jana Pawła II. Szczegóły na plakacie przed kościołem.

II. W tym tygodniu:

3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. O godz. 6.05 będą śpiewane Godzinki. Porządek Mszy św. będzie świąteczny: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00. Z racji święta kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. Domowy Kościół serdecznie zaprasza na wspólną modlitwę i Uwielbienie Boga w Najświętszym Sakramencie w poniedziałek po mszy św. o 18 w kaplicy Matki Bożej. Będziemy modlić się w intencji małżeństw przeżywających kryzys oraz o dar potomstwa dla rodzin, które nie mogą go mieć.

5. We środę św. Feliksa z Cantalice ? patrona dzieci. Namaszczenie olejem św. Feliksa podczas każdej Mszy św.

6. Dni skupienia dla chłopców i mężczyzn zainteresowanych życiem zakonnym w naszym klasztorze w dniach 20-22 maja. Zgłoszenia na furcie klasztornej lub mailem ( kapucyni.pow@gmail.com ).

7. Zapraszamy na odpust ku czci św. Rity. W piątek nabożeństwo przygotowujące do odpustu o godzinie 17.00 różaniec i Msza św. o godzinie 18.00. Natomiast w sobotę o godzinie 17.00 różaniec z intencjami polecanymi, które można złożyć w zakrystii i Msza sw. o godzinie 18.00 podczas której będą poświecone przyniesione przez wiernych czerwone róże. Po Mszy św. ucałowanie relikwii.

8. Walne zebranie Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii Poczekajka w sobotę o godzinie 11.00.

III. W przyszłą niedzielę;

9. Uroczystość Najświętszej Trójcy – w przyszłą niedzielę, kończy ona okres wypełnienia obowiązku Komunii św. wielkanocnej.

10. Dzieci ze Szkoły Podstawowej im Bolesława Chrobrego przystąpią w przyszłą niedzielę do I komunii św. na Mszy św. o godzinie 11.30. Spowiedź dzieci i rodziców w sobotę o godzinie 9.00.

11. Kazania katechizmowe będą głoszone w przyszłą niedzielę.

12. Koncert “LIVE SOLO ACT” – w wykonaniu Magdaleny Frączek – w przyszła niedzielę o godzinie 19.15 w naszym amfiteatrze. Ta osobista opowieść autorki wspaniale wpisuje się w każdą przestrzeń nastawioną na myślenie, smakowanie, słuchanie i przeżywanie. Szczegółowe informacje na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej. Koncert jest realizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Lublin.

13. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

IV. Ogłoszenia różne:

14. Zarząd Dzielnicy Konstantynów organizuje spotkanie dotyczące bezpieczeństwa i oszustw dotykających osoby starsze. Obecni będą przedstawiciele Policji z Komisariatu VII oraz Straży Miejskie. Spotkanie odbędzie się we wtorek o godzinie 17 w siedzibie Rady Dzielnicy – sala konferencyjna, wejście od strony kancelarii.

15. Trwają zapisy nowych kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w 2017 r. młodzieży z klas II gimnazjum i starszej, która nie przyjęła jeszcze tego Sakramentu ? w kancelarii parafialnej lub drogą mailową. Zapisać można się również w u katechetów w Gimnazjum nr 7.Przypominamy, że przygotowanie do tego sakramentu i przyjęcie go odbywa się w parafii na terenie której kandydat mieszka a nie w parafii na terenie której jest gimnazjum. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek 30 maja o godzinie 19.00 w amfiteatrze. Bardzo prosimy o obecność także rodziców.

16. W odpust parafialny Niepokalanego Serca Maryi – w sobotę 4 czerwca – o 10.00 odbędzie się jubileusz małżonków obchodzących rocznicę 25 i 50 i 60-lecia sakramentu małżeństwa. Zainteresowanych zapraszamy do zapisania się w zakrystii lub w kancelarii.

17. Kolejna zbiórka makulatury na Poczekajce od piątku do niedzieli, wspierając materialnie misje w Gabonie, gdzie pracują nasi bracia Kapucyni. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję. Kontener na makulaturę będzie stał przy kancelarii od piątku południa do poniedziałku włącznie.

18. Dyrekcja Pallotyńskiego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego przy ul. Warszawskiej informuje, że trwa rekrutacja do naszego liceum ? pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Czekamy na wszystkich zainteresowanych nauką w szkole, która należy do elitarnego grona 100 najlepszych szkół w Polsce, w której 100% uczniów zdaje maturę. Uczymy w duchu katolickim, wykorzystujemy nowoczesne metody i towarzyszymy uczniowi w jego rozwoju. Dbamy zarówno o wysoki poziom nauczania, jak i bezpieczeństwo, a przede wszystkim o rozwój duchowy. Wszystkich zainteresowanych nauką w naszym liceum zapraszamy na Sławinek, na al. Warszawską 31, obok kościoła Księży Pallotynów.

19. Niepubliczna Szkoła Podstawowa Świętego Jana Bosko w Lublinie przy ul. Krochmalnej 47 o jednoznacznie katolickim profilu organizuje w dniu 21 maja o godz. 10 dzień otwarty dla Rodziców i Dzieci zainteresowanych nauką w tej szkole.

20. Niepubliczne przedszkole Żłobek ?Skrzydła” przy ul. Szmaragdowej 1 pracujące w oparciu o wartości chrześcijańskie informuje, ze są jeszcze wolne miejsca we wszystkich grupach wiekowych. Zaprasza dzieci od 1-go roku życia. Szczegółowe informacje na stronie internetowej ?Skrzydeł”.

21. Dziś z racji uroczystości Punkt ksiązki i Kawiarenka są nieczynne.

22. Dziękujemy za wspieranie materialne koniecznej wymiany okien na prezbiterium. Życzymy Wam dobrego tygodnia i otwartości na dary Ducha Świętego nieodzowne w codziennym życiu.

23. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odszeli: Czesława Polesiak z ul. Wołodyjowskiego, Jan Bajwoluk z ul. Krasińskiego i Anna Zadurska z alei Kraśnickiej.. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…