V Niedziela Wielkanocna – 24.04.2016 r.

I W dzisiejszą niedzielę:

1. Osoby, które zgłosiły chęć przyjęcia pielgrzymów podczas Światowych Dni Młodzieży w lipcu b.r. zapraszamy na spotkanie   organizacyjne dziś o 11:00 w sali konferencyjnej.

2. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne dziś o godzinie 18.00.

3. Komitet Inicjatywy ustawodawczej ?Stop aborcji” prowadzi dziś przed kościołem zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy ? Stop aborcji”, który ma na celu dobro i dziecka i matki w sytuacjach trudnych.

4. Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej zaprasza nas na rekolekcje Maryjne, których celem jest osobiste oddanie się Maryi wg nauki św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Rozpoczną się one w przyszłą niedzielę o godz. 19.15 w sali Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i w systemie co tygodniowych spotkań, z indywidualnymi materiałami na każdy dzień potrwają sześć kolejnych tygodni.

II. Ogłoszenia różne:

5. Papież mówi: “Idźcie na ulice robić raban! Chcę, żeby Kościół wyszedł na ulice!”. Wspólnoty neokatechumenalne zapraszają w dzisiejszą niedziele i w przyszłą o godz. 16.00 na popołudnia ewangelizacyjne do amfiteatru w wąwozie między ul. JP II i ul. Bursztynową. W programie głoszenie Dobrej Nowiny, taniec i śpiewy chrześcijańskie.

6. Trwają XXIII Mistrzostwa o Puchar Niepokalanej w piłkę nożną organizowane przez Stowarzyszenie. Do turnieju zgłosiło się 14 drużyn w których jest ponad 140 zawodników. Rozgrywki odbywają się w soboty na ogrodzie klasztornym. Wszystkim drużynom życzymy wygranych meczów i radości i satysfakcji z udziału w Turnieju. Zachęcamy ludzi dobrej woli do wsparcia finansowego zakupu nagród i pucharów. Ofiary można przekazywać na konto bankowe z dopiskiem ?Puchar Niepokalanej”. Za wszelkie ofiary bardzo dziękujemy.

7. Po krótkiej przerwie witamy w naszej wspólnocie O. Adama Dobrodzieja, który od kilku dni przynależy do naszej wspólnoty. Życzymy Ojcu łaski Bożej, otwartego serca w posłudze ludziom i dobrego samopoczucia pośród nas.

8. Warto dziś zajrzeć do kawiarenki U Franka na różnego rodzaju domowe słodkości przygotowane przez Biuro Radia Maryja.

9. W tym tygodniu zakończyły się prace w kościele związane z oczyszczeniem i uszczelnieniem okien witrażowych, oczyszczeniu ścian z pleśni i pomalowanie kaplicy św. Franciszka i klatki schodowej przy Punkcie ksiązki.

10. Dziękujemy za wszelkie oznaki dobra i życzliwości. Na nadchodzący tydzień życzymy laski Bożej płynącej z modlitwy i życia sakramentalnego.