Niedziela Milosierdzia Bożego – 03.04.2016 r.

Komunikat na Święto Patronalne Caritas

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego przeżywamy Patronalne Święto Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Nasza instytucja charytatywna pomaga tysiącom osób. Wielka liczba niepełnosprawnych, seniorów, samotnych matek, dzieci, zdolnej młodzieży czy ludzi bezdomnych otrzymała pomoc i wsparcie w trudnych momentach życia. Co roku lubelska Caritas dofinansowuje obiady dla dzieci w szkołach, przyznaje stypendia naukowe i socjalne, dofinansowuje operacje i rehabilitację, wydaje tony żywności, udziela pomocy rzeczowej. Opiekuje się uchodźcami i migrantami, wychodzi naprzeciw problemom bezrobocia, jest obecna również tam, gdzie ludzie walczą z klęskami żywiołowymi: powodziami oraz pożarami.

Po Mszy św. będzie możliwość materialnego wsparcia tego dzieła do skarbon ustawionych przy wyjściach z kościoła ? do czego z całego serca Was zachęcam.

Zapraszam także na centralne Uroczystości Jubileuszu 25 lat naszej Lubelskiej Caritas. 21 maja br. w sobotę o godz. 1200 w kościele pw. Świętego Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie będę sprawował Uroczystą Mszę Świętą Dziękczynną. Po Eucharystii będzie miało miejsce poświęcenie i otwarcie nowej placówki naszej Caritas. Jest nią Centrum Charytatywne w Krasnymstawie, które będzie wymowną bramą Jubileuszowego Roku Miłosierdzia.

Wszystkim świadkom miłosierdzia z serca błogosławię.

Wasz biskup Stanisław

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Z przeżywaniem Święta Miłosierdzia Bożego związał Pan Jezus niezwykłe przywileje. Obiecał, że ten kto w tym dniu będzie w stanie łaski uświęcającej i przyjmie komunie świętą dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. ?Pragnę aby Święto Miłosierdzia Bożego było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz a szczególnie dla grzeszników. W tym dniu otwarte są wszelkie upusty Boże, przez które płyną łaski… wylewam całe morze łask na dusze, które zbliżają się do źródła Miłosierdzia Mojego“. Dziś o godzinie 15.00 zapraszamy na uroczystą Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

2. Dziś rozpoczyna się 72. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem Miłosierni jak Ojciec. Kolejny Tydzień Miłosierdzia jest okazją do wsparcia polskich rodzin przez wspólnoty parafialne modlitwą, miłością i pomocą miłosiernego serca. Tym, którzy wspierają to dzieło z serca dziękujemy.

II.W tym tygodniu:

3. Liturgiczną Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesioną z racji Wielkiego Piątku będziemy obchodzić w poniedziałek ? to Dzień Świętości Życia. O godzinie 6.05 Godzinki o Niepokalanym Pocz. Najśw. Maryi Panny. Msze św. według porządku powszedniego: o godzinie 6.30 ,7,15, 8.00 i 18.00. Na Mszy św. o godzinie 18.00 będzie można podjąć Dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego – modląc się codziennie przez 9 miesięcy intencji dziecka nienarodzonego. Deklaracje dzieła Duchowej adopcji są wyłożone na stolikach z prasą. Wypełnione deklaracje przez cały dzień można składać do koszyczków na stolikach z prasą. Uroczyście złożymy je w darach ołtarza podczas Mszy św. o godzinie 18.00. Zachęcamy do podjęcia tej formy troski o życie. Na stolikach z prasą do nabycia mała książeczka z Nowenną i modlitwami w intencji nienarodzonych i okolicznościowy obrazek w cenie 5 zł.

4. W ramach ogólnopolskiej akcji Caritas przy naszym kościele będą rozdawane bezpłatnie jabłka od rolników. Tym razem do rozdania 17 ton. Jabłka będą rozdawane w sobotę przed kościołem w godzinach 9.00 -12.00. Prosimy mieć ze sobotą własne opakowania na jabłka lub będzie można zabrać jabłka w skrzynkach.

III. W przyszłą niedzielę:

5. Warsztaty wokalno-instrumentalne Muzyki Uwielbienia – Golgota Młodych odbędą się w naszej parafii. Początek w piątek o godzinie 19.00 w amfiteatrze – zakończenie w niedzielę Koncertem Uwielbienia w amfiteatrze o godzinie 19.15. Zapisy tylko drogą mailową do środy. Szczegóły na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej parafii. Wydarzenie jest realizowane w ramach działań Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Lublin. Uczestnictwo bezpłatne.

6. Zbiórka na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przez studentów tej uczelni w przyszłą niedziele przed Kościołem.

IV. Ogłoszenia inne:

7. Prywatne Przedszkole Motylek przy ul. Jutrzenki 16 zaprasza dzieci z rodzicami na dzień otwarty w środę w godzinach od 16 00 do 18.00.

8. Jutro rozpoczną się prace remontowe związane z oczyszczeniem i uszczelnieniem okien witrażowych w naszym kościele.

9. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę samolotową do Ziemi św. i Jordanii w listopadzie. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na Pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła i św. Jana a także Pielgrzymki na Rok Miłosierdzia do Włoch. Szczegóły na temat zapisów i programu w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.

10. W gablotach ogłoszeń zaproszenia na:

? Weekendowe spotkanie dla narzeczonych i młodych małżonków

? Międzynarodową Konferencje naukową na temat Instytucji broniących życia.

11. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości i dobra z jakim spotykamy z waszej strony. Życzymy, aby nadchodzący tydzień obfitował w Boże błogosławieństwo a radość Zmartwychwstania Pańskiego niech przemieni się w gorliwość i pragnienie świętości.

12. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszła: Czesława Włodarczyk z ul. Ułanów. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …..