V Niedziela Wielkiego Postu – 13.03.2016 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Zasłonięte krzyże w kościołach uświadamiają nam wejście w druga cześć Wielkiego Postu. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze krzyżowej i Gorzkich żalach, szczególnie tych, którzy do tej pory nie znaleźli jeszcze czasu, aby wejść w rozważania tajemnicy miłości Boga do człowieka.

2. Zapraszamy na Koncert Wielkopostny ?Baranku bez skazy” pod kierownictwem artystycznym p. Gabrieli Klauza. W programie m.in. polskie pieśni pasyjne i utwory instrumentalne na organy. Koncert dziś o godzinie 19.15. Szczegóły na temat wykonawców na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej parafii. Wstęp wolny. Z racji Koncertu nie będzie czuwania Fatimskiego po Mszy św.

3. Dziś przypada III rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Zachęcamy do osobistej modlitwy w intencji papieża.

II. W tym tygodniu:

4. W poniedziałek rozpoczną się rekolekcje dla uczniów szkół średnich znajdujących się  na terenie naszej parafii. Potrwają do środy. Poprowadzi je O. Tomasz Mantyk.

5. Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II – w środę o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można składać w zakrystii.

6. W sobotę przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. według porządku dnia powszedniego. Jest to dzień imienin Br. Józefa Grudy – furtiana. Msza św. w jego intencji w sobotę o godzinie 6.30.

7. W piątek i sobotę spowiedź przedświąteczna już od godziny 16.00 ? do zakończenia wieczornej Mszy św.

III. W przyszłą niedzielę:

8. Niedziela Męki Pańskiej – w przyszłą niedzielę. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Uroczyste poświecenie palm wraz z procesją odbędzie się o godzinie 13.00. Będą w niej uczestniczyć wszystkie wspólnoty neokatechumenalne z naszej parafii.

9. Niedziela Palmowa obchodzona jest także po raz 31 jako Światowy Dzień Młodzieży. W piątek o godzinie 18.00 Droga krzyżowa na Majdanku. Głównym punktem spotkania Młodych w naszej diecezji będzie w niedzielę o godz. 12.00 uwielbienie Miłosierdzia i katecheza o Miłosierdziu w auli CARITAS i o godzinie 14.30 procesja z palmami z Placu Litewskiego do archikatedry a o godzinie 15.00 Msza św. pod przew. Ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika w archikatedrze lubelskiej. Szczegóły na plakacie.

10. W ramach akcji Caritas, rozprowadzany będzie w przyszłą niedzielę wielkanocny ?chlebek dobroci”. Szkolne kolo Caritas przy Gimnazjum nr 7 organizuje tego dnia również kiermasz Wielkanocy na którym będzie można kupić karty świąteczne i stroiki.

IV. Ogłoszenia inne:

11. Bracia z 4 Wspólnoty Neokatechumenalnej z naszej parafii rozpoczynają od najbliższego czwartku misję ewangelizacyjną w wybranych obszarach naszej parafii. Misja ta związana jest z odwiedzaniem mieszkań i domów naszych parafian i przepowiadaniem Dobrej Nowiny. Bracia będą głosić Słowo Boże, które realizuje się w ich życiu, pomaga im i chcą dzielić się doświadczeniem Bożej Miłości i Prawdy, którą jest Jezus Chrystus Zmartwychwstały. Zachęcamy do życzliwego przyjęcia ich w Waszych domach.

12. Są jeszcze miejsca na pielgrzymki: na Rok Miłosiedzia do Wloch w kwietniu i czerwcu i do Grecji i Wyspę Patmos we wrześniu. Szczegóły w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.

13. Parafialny Zespół Caritas serdecznie dziękuje za dary materialne i rzeczowe złożone podczas rekolekcji dla parafian potrzebujących wsparcia, z których zrobiono ponad 100 paczek.

14. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 38 przy ul. Wołodyjowskiego informuje, że trwają już zapisy do klas pierwszych na rok szkolny 2016/17.

15. Do kawiarenki u Franka na domowe ciasto zaprasza nas dziś Duszpasterstwo młodzieży.

16. Na prezbiterium została zamontowana druga stacja Maryjna: Nawiedzenie świętej Elżbiety. Dziękujemy tym wszystkim, którzy wspierają materialnie wykonanie projektu prezbiterium. Niech łaska płynąca z przeżytych rekolekcji umocni Wasze serca do dobrego przeżycia nowego tygodnia.

17. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszła: Irena Kruk z ul. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …..