2 Niedziela Zwykła – 17.01.2016 r.

I. W tę niedzielę:

1. Kolejny koncert Kolęd w wykonaniu CHÓRU LORIEN z I LO im. Stanisława Staszica, CHÓRU SENSORIUM z Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie i CHÓRU SONUS VERITATIS z Bazyliki o.o. Dominikanów w Lublinie – odbędzie się dziś o godz. 19.15 w naszym kościele. Zapraszamy parafian i gości do wspólnego kolędowania. Szczegóły o wykonawcach na plakatach i stronie internetowej.

II. W tym tygodniu:

2. Jutro rozpoczyna się Tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: ?Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana”. Szczegółowy program w Lublinie w gablocie ogłoszeń.

3. Przed nami ostatni tydzień wizyty duszpasterskiej w naszej parafii. Odwiedzimy mieszkańców:

Poniedziałek, 18 stycznia, ulice: Krajewskiego, Borelowskiego, Żulińskiego, Namysłowskiego, Struga oraz ul. Irydiona – blok nr 2.

Wtorek, 19 stycznia, ul. Irydiona – bloki nr 4, 6, 8 i 10.

Środa, 20 stycznia, ul. Krasińskiego – bloki nr 3, 6 i 10.

Czwartek, 21 stycznia, ul. Krasińskiego – bloki nr 12, 16 i 18 oraz ul. Zana – domy i blok nr 13.

Piątek, 22 stycznia, ul. Leonarda – bloki nr 5, 7, 9 i 11.

Sobota, 23 stycznia, ul. Leonarda – blok nr 13 oraz rodziny, w których nie było wizyty duszpasterskiej w tym roku, a które pragną przyjąć kapłana po kolędzie. Te rodziny do piątku powinny w kancelarii parafialnej, w zakrystii lub na furcie klasztornej poprosić o indywidualną kolędę podając nazwisko, adres i numer telefonu.

4. W czwartek swoje imieniny obchodzą w naszej wspólnocie: O. Jarosław Kubera ? przełożony wspólnoty i Rektor naszego Seminarium i O. Jarosław Banasiuk pełniący funkcje wicerektora Seminarium. Msza św. w intencji Solenizantów w czwartek o godzinie 6.30. Polecamy ich Waszej modlitwie.

5. Od stycznia rozpoczynamy comiesięczne spotkania ze św. Ritą z Caccia, której relikwie wprowadziliśmy w listopadzie do naszej parafii. Zapraszamy w piątek na różaniec o godzinie 17.30 i Msze św. o godzinie 18.00 w intencjach złożonych wcześniej w zakrystii. Będzie też możliwość do włączenia się do grupy modlitwy św. Rity.

6. Laboratorium teatralne, działające przy Duszpasterstwie Młodzieży, serdecznie zaprasza na dwa kolejne przedstawienia komedii o miłości “Damy i Huzary” autorstwa Aleksandra Fredry, w piątek i sobotę o 19.00 w amfiteatrze. Wstęp wolny

7. Kolejne spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w sobotę o godzinie 9.00 w Sali konferencyjnej.

8. Msza św. za wstawiennictwem św. O Pio – w sobotę o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można złożyć w zakrystii.

III. W przyszłą niedzielę:

9. XXIII doroczny parafialny Koncert Bliżej Żłóbka w ramach finału V edycji koncertów Kolęd – za tydzień o godzinie 19.15. Z muzyką noworoczną i Bożonarodzeniową wystąpi HELICOPTERS BRASS ORCHESTRA ze Świdnika pod dyrekcją RAFAŁA MARUSZAKA. Szczegóły na plakatach przed kościołem.

10. Duszpasterstwo Młodych zaprasza na spotkanie zatytułowane “Wspólne mieszkanie przed ślubem – dlaczego nie?”. Spotkanie poprowadzą Jakub Kołodziej, psycholog, terapeuta małżeństw, wraz z żoną Agnieszką. Spotkanie w przyszłą niedzielę o 19:15 w amfiteatrze.

IV. Ogłoszenia inne:

11. Wraz z Siostrami Kapucynkami gorąco dziękujemy za ogromną hojność z jaką Siostry spotkały się w ubiegłą niedzielę ze strony Was drodzy Parafianie i Sympatycy naszego Kościoła podczas zbiórki ofiar na dokończenie budowy Domu dla dzieci im. Jana Pawła II w Wąwolnicy. Siostry wraz z ofiarą z klasztoru i wpłatami na konto bankowe otrzymały od nas 31 957 zł. Bóg zapłać. Siostry informują, że Msza św. za wszystkich Ofiarodawców będzie odprawiona 25 lutego w Sanktuarium Matki Bożej w Wąwolnicy o godzinie 7.00.

12. Dziękujemy także za przejęcie w waszych domach Kolędników misyjnych, którzy w okresie świątecznym odwiedzili naszych parafian wraz z Siostrą Joanną. Dziękujemy za ofiary na misje na Madagaskarze w kwocie 830 zł.

13. Dziś do kawiarenki parafialnej u Franka zapraszają nas rodzice dzieci ze scholii dziecięcej ?Barka”.

14. Za wszelkie dobro duchowe i materialne z jakim spotkaliśmy się na co dzień z waszej strony składamy serdeczne Bóg zapłać, modląc się codziennie za Was podczas Mszy św. za Braci i Dobrodziejów i w chórze zakonnym. Życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu i siły do pokonywania trudności. Babciom i Dziadkom obchodzącym w najbliższych dniach swoje święto życzymy dużo miłości od swoich dzieci i wnuków.

15. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Maria Kuczyńska-Kołodziejczyk z Alei Kraśnickiej i Stanisława Juńczuk z ul. Farmaceutycznej Marian Szymczyk z ul. Herbowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….