II Niedziela po Bożym Narodzenia – 03.01.2016 r.

I. W tym tygodniu:

1. Dziecięce grupy kolędników misyjnych ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego, odwiedzą domy/mieszkania parafian przy na osiedlu Krasińskiego i Sienkiewicza dziś i we wtorek. Kolędowanie odbywa się w ramach Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci, w tym roku zebrane środki będą przekazane na potrzeby misjonarzy na Madagaskarze. Zachęcamy do miłego przyjęcia Małych kolędników i wsparcia misji.

2. W środę – 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – czyli Trzech Króli. Tego dnia mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Porządek Mszy św. niedzielny. Ofiary złożone na tace tego dnia przeznaczone są na potrzeby misji prowadzonych przez naszą Prowincje Zakonną. Przy wyjściach z kościoła będzie można nabyć poświęconą kredę i kadzidło. Tą kredą wypisujemy na drzwiach naszych domów C + M + B. i dodając datę roku. Znaczy to “Christus Mansionem Benedicat” ? czyli “Chryste błogosław temu domowi/mieszkaniu”). Te znaki na drzwiach naszego domu są widocznym świadectwem naszej wiary.

3. Po raz piąty wyruszy w Lublinie barwny Orszak Trzech Króli. Zapraszamy rodziców, dzieci i młodzież oraz wszystkich chętnych do udziału w tym wydarzeniu 6 stycznia br. o godz. 11:30 rozpoczęcie na Placu Zamkowym: przejście procesyjne do katedry lubelskiej, pokłon Dziecięciu Jezus w katedrze. O godz. 13.00 – Eucharystia katedrze po przewodnictwem Pasterza Archidiecezji – Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika.

4. Porządek wizyty duszpasterskiej przedstawia się następująco:

Poniedziałek, 4 stycznia, ul. Skrzetuskiego – bloki nr 2, 2A, 2B, 4 i 6.

Wtorek, 5 stycznia, ul. Skrzetuskiego – bloki nr 8 i 10 oraz ul. Juranda – bloki nr 3 i 5.

Czwartek, 7 stycznia, ul. Juranda – blok nr 1 oraz ul. Wołodyjowskiego – blok nr 3.

Piątek, 8 stycznia, ul. Wołodyjowskiego – bloki nr 6, 7, 9 i 11 oraz ul. Herbowa – bloki nr 3, 5 i 7.

Sobota, 9 stycznia, ul. Herbowa – bloki nr 6, 8, 9, 10, 11 i 15.

Poniedziałek, 11 stycznia, ul. Herbowa – bloki nr 16, 18 i 20 oraz ul. Ułanów – bloki nr 27, 29 i 33.

Od poniedziałku do piątku wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 16.00, w sobotę od godz. 10.00. Poświeconą wodę możną wziąć z kruchty przy bocznym wyjściu z kościoła – od strony zakrystii. Program wizyty kolędowej wywieszony jest w gablocie przed głównymi drzwiami kościoła z uwzględnieniem od jakiego numeru domu lub mieszkania w bloku rozpoczynać się będzie spotkanie kolędowe, a także informacje na stronie internetowej naszej parafii. w tym tygodniu bęzie pomogal nam w Wizycie duszpasterskiej O. Szymon Janowski.

II. W przyszłą niedzielę;

5. Następna niedziela będzie niedzielą Chrztu Pańskiego i zamknie okres Bożego Narodzenia. Podczas Mszy św. o godzinie 13.00 3 naszych braci złoży swoje wieczyste służby zakonne. Serdecznie zapraszamy. Informujemy, ze Msza św. będzie trwała ok. 1,5 godziny, dlatego osoby które nie mogą uczestniczyć w dłuższej Mszy św. prosimy o przyjście na inną Msze św., aby w trakcie uroczystości nie wychodzić z kościoła.

6. Zapraszamy na przedstawienie Jasełek w wykonaniu dzieci ze szkoły Podstawowej nr 38. Jasełka odbędą się za tydzień w amfiteatrze po Mszy św. dla dzieci ? ok. godziny 12.30. Zapraszamy dzieci z rodzicami.

7. Piąta edycja koncertów Kolęd i Pastorałek na Poczekajce rozpocznie za tydzień Koncertem Kolęd w wykonaniu chórow: AKADEMICKI CHÓR UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO w LUBLINIE i CHÓR KAMERALNY TOWARZYSTWA MUZYCZNEGO wraz z solistami. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.15 w kościele. Te wydarzenia są organizowane dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Lublin w ramach działań Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej przy naszej parafii. Wstęp wolny.

8. Siostry Kapucynki, które prowadzą w naszej parafii Dom dla dzieci im. Siostry Weroniki i budują drugi dom w Wąwolnicy im. Jana Pawła II – proszą o wsparcie materialne, związanej z wykończeniem tego domu, którego budowa trwa już od kilku lat. Bardzo prosimy i zachęcamy do naszej wspólnej pomocy materialnej Siostrom. Siostry w przyszłą niedziele będą zbierały ofiary na dokończenie budowy tego domu. Niech będzie to nasz Bożonarodzeniowy dar serca dla dzieci, którym potrzeba domu i miłości.

III. Ogłoszenia inne

9. Trwają zapisy na pielgrzymkę autokarową do Grecji i na wyspę Patos ? śladami św. Jana Ewangelisty i św. Pawła – we wrześniu. Informacje w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.

10. W związku z zagospodarowaniem przez Szpital parkingu przy ul. Pielęgniarek (za naszym ogrodem), dyrekcja szpitala informuje ze parking dla samochodów będzie dostępny bezpłatnie w dni świąteczne. Zachęcamy do korzystania. Jednocześnie prosimy kierowców, aby wzdłuż ul. Monte Cassino po stronie kościoła na pasie parkingowym – parkować samochody po ukosie (?w choinkę”) a nie wzdłuż ulicy. Ponawiamy prośbę, aby nie parkować samochodów na placu przed kościołem, poza osobami niepełnosprawnymi i starszymi.

11. Dziękujemy wszystkim za życzliwość i wsparcie materialne naszego kościoła i klasztoru. Niech Pokój i Miłość, które przynosi nam Jezus stanie się udziałem waszych Rodzin i Przyjaciół.

12. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszła: Urszula Matysiewicz z ul. Skrzetuskiego i Jan Okleja z ul. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….