Uroczystość Wszystkich Świętych – 01.11.2015 r.

I. W tym tygodniu:

1. W poniedziałek- 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą sprawowane według porządku Świątecznego godzinie:6.30, 7.30. 8.30. 10.00, 16.30 i o godzinie 18.00. Przez miesiąc listopad codziennie o 17.25 odmawiany będzie Różaniec a o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych. Kartki wypominkowe są wyłożone na stolikach z prasą. Przy stolikach znajdziemy informacje, w którym tygodniu czytane będą kartki wypominkowe podczas modlitwy różańcowej z poszczególnych osiedli. Cyfrą arabska na kartach wypominkowych zaznaczamy tydzień czytania wypominek. Od dziś będą czytane zaznaczone wypominki z Osiedla Konstantynów. Naszym bliskim zmarłym zawdzięczamy wiele dobra – duchowego i materialnego. Mamy więc wobec nich obowiązek wdzięczności, który możemy spłacić modlitwą, poleceniem w wypominkach lub zamówieniem Mszy św. o ich zbawienie. Bóg zapłać za ofiary złożone przy tej okazji.

2. Dni odnowy wewnętrznej:

  • I czwartek – modlitwa adoracyjna Najświętszego Sakramentu z prośbą o nowe o powołania kapłańskie i zakonne – od godz. 15.00 w kaplicy Matki Bożej.
  • I piątek – dzień wynagrodzenia za grzechy. Spowiedź dzieci od godz. 16.00. Dodatkowa Msza św. o godz. 16.30.
  • I sobota ? zapraszamy na Msze św. o godzinie 18.00 z Nieszporami i po Mszy sw. nabożeństwo.

II. W przyszłą niedzielę:

3. Za tydzień w niedzielę z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, zapraszamy na Koncert patriotyczny: Moja Ojczyzna, moje Miasto…. w wykonaniu Chóru dziecięcego ?La Musica” i ?Sine Nomine” wraz z solistą Piotrem Selimem. Koncert jest realizowany przy wsparciu Finansowym Miasta Lublin w ramach projektu Z Kulturą do Nieba ? realizowanego przez Franciszkańskie Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej. Koncert rozpocznie się o godzinie o godzinie 19.15 w kościele.

4. W przyszłą niedzielę dobrowolne ofiary składane do puszek jako nasza pomoc dla Kościoła Prześladowanego w Syrii.

III. Ogłoszenia inne:

5. Rada Dzielnicy Konstantynów zaprasza dzieci do uczestnictwa w bezpłatnych warsztatach komiksu. Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z komiksem jego rodzajami i elementami. Zajęcia skierowane są do uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Organizatorzy zapewniają materiały, poczęstunek i doświadczonych instruktorów. Spotkanie informacyjne w środę 4 listopada o godzinie 17.00 w siedzibie Klubu Seniora (sala nr 3). Więcej informacji na stronie internetowej parafii i na plakatach.

6. Za wszelkie dobro duchowe i materialne, z którym się spotykamy z Waszej strony drodzy Parafianie i Sympatycy naszego kościoła składamy serdeczne Bóg zapłać. Niech nawiedziny grobów naszych najbliższych budzą w naszym sercu pragnienie wierności przykazaniom i miłości wobec bliźnich.

7. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Krystyna Szeremetyńska z ul. Irydiona i Krzysztof Frączek z ul. Powstania Styczniowego Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….