Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła – 25.10.2015 r

I. W tę niedzielę:

1. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie – dziś o godzinie 18.00.

2. Młodzież z naszej parafii dziś przed kościołem rozprowadza znicze nagrobne. (Sugerowana cena 5 zł.) Uzyskane środki materialne zostaną przeznaczone na śródroczne wyjazdy formacyjne.

3. Małżeństwa pragnące pogłębiać swoją wzajemną miłość oraz swą więź z Bogiem Domowy Kościół zaprasza na spotkanie informacyjne  dziś o 12:30 w sali konferencyjnej.

II. W przyszłą niedzielę:

4. W przyszłą niedzielę? 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Na cmentarzu Majdanek Msza św. będzie odprawiona o 12.00 a po niej procesja. Na pozostałych cmentarzach o 15.00. Przypominamy, że od 1-8 listopada można uzyskać odpust zupełny w intencji zmarłych, którzy potrzebują naszej modlitwy. Warunki odpustu: nawiedzenie cmentarza i modlitwa: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz modlitwę w intencjach Ojca Świętego, oraz stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św.

III. Ogłoszenia inne:

5. Dziękujemy tym którzy włączyli się w zbiórkę makulatury na misje w Gabonie. Z zebranej makulatury otrzymaliśmy 2622 zł.

6. Ojciec Święty Franciszek w Adhortacji Ewangelii Gaudium przypomina, że ?odpowiedzialne obywatelstwo jest cnotą, a uczestnictwo w życiu politycznym jest obowiązkiem moralnym” (220). A zatem każdy obywatel ? wierzący w szczególności ? ma prawo i obowiązek uczestniczenia wyborach parlamentarnych. Zachęcamy do udziału w dzisiejszych wyborach. Głosując w zgodzie z własnym sumieniem wybierajmy ludzi, których poglądy są zgodne z nauką Jezusa Chrystusa i nauczaniem Kościoła

7. Dziś do kawiarenki U Franka na wyśmienite ciasto domowej roboty i napoje zapraszają nas członkowie Biura Radia Maryja

8. Składamy serdeczne podziękowania za modlitwę i wsparcie materialne na potrzeby naszej parafii i klasztoru. Niech pragnienie świętości jeszcze bardziej pobudzi w nas troskę o świątynię naszego ciała poprzez systematyczne życie sakramentalne.

9. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Ewa Bogucka z ul. Irydiona i Ryszard Bodys z ul. Romanowskiego Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….