29 Niedziela Zwykla – 18.10.2015 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Rozpoczęliśmy Tydzień Misyjny. W tym czasie zachęcamy wszystkich do szczególnej modlitwy za misjonarzy szczególnie podczas wieczornej modlitwy różańcowej. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę.

2. Z racji Niedzieli misyjnej zapraszamy na Koncert Poezji śpiewanej Moniki Kowalczyk. Koncert odbędzie się dziś o godzinie 19.15 w amfiteatrze. Wstęp wolny.

II. W tym tygodniu:

3. Wspomnienie Bł. Jerzego Popiełuszki ? patrona ludzi pracy przypada w poniedziałek. Zapraszamy na Msze św. w porządku dnia powszedniego z możliwością oddania czci relikwiom Błogoslawionego. Główne uroczystości ku czci bł. Ks. Jerzego odbędą się w parafii Matki Bożej Królowej Polski. Szczegóły na plakatach przed kościołem.

4. Domowy Kościół zaprasza na adorację i modlitwę w intencji rodzin w poniedziałek, po wieczornej Mszy Świętej. W sposób szczególny chcemy otoczyć modlitwą małżeństwa przeżywające kryzys, będące w separacji i zagrożone rozwodem.

5. W czwartek przypada wspomnienie Św. Jana Pawła II. Zapraszamy na Msze św. w porządku dnia powszedniego z możliwością oddania czci relikwiom Świętego.

6. Msza św. za wstawiennictwem św. O Pio – w piątek o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można złożyć w zakrystii.

7. Kolejne spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w sobotę o godzinie 9.00 w kościele.

8. IV Kongres Wspólnot z naszej parafii w przyszłą sobotę. Kongres rozpocznie się adoracją Najświętszego Sakramentu o godzinie 10.30 w kościele. Zaproszenie kierujemy do wszystkich członków wspólnot i tych którzy szukają swego miejsca we wspólnocie parafialnej. Szczegółowy program w gablotach ogłoszeń.

9. W ramach Tygodnia Misyjnego od piątku do poniedziałku włącznie na Poczekajce zbieramy makulaturę, wspierając materialnie misje  w Gabonie, gdzie pracują nasi bracia Kapucyni. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję. Kontener na makulaturę stoi przy kancelarii.

III. W następną niedzielę:

1o. Msza Św rocznicowa, miejscowej grupy AA i Al-Anon zostanie odprawiona w starym kościele przyszłą niedzielę , o godz.16.00. Zapraszamy.

11. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w przyszłą niedzielę o godzinie 18.00.

12. Młodzież z naszej parafii będzie rozprowadzać znicze nagrobne w przyszłą niedzielę. Uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone na śródroczne wyjazdy formacyjne.

13. Małżeństwa pragnące pogłębiać swoją wzajemną miłość oraz swą więź z Bogiem Domowy Kościół zaprasza na spotkanie informacyjne w przyszłą niedzielę o 12:30 w sali konferencyjnej.

IV. Ogłoszenia inne:

14. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za hojne ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na stypendia dla niezamożnej młodzieży. Zebrane ofiary przekazaliśmy w kwocie 9 520 zł do Fundacji ?Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

15. Wychodzimy z nową inicjatywą duszpasterską do naszych parafian i sympatyków naszego kościoła. Pragniemy stworzyć możliwość zawierzenia Matce Bożej, a przez Nią Panu Bogu działalność różnych firm i instytucji gospodarczych, zarówno prywatnych jak i państwowych. Chcemy, aby Boże błogosławieństwo i opieka Maryi pomagały w tym czasie wielorakich zagrożeń życia społecznego i rodzinnego. Akt zawierzenia dokonywałby się podczas Mszy Świętej po uprzednim uzgodnieniu i przygotowaniu z ojcem Proboszczem. Dzieło to wpisuje się w wielką duchową tradycję powierzania się Niepokalanemu Sercu Maryi.

16. Dziś do kawiarenki U Franka na domowe smaczne ciasto i jesienną kawę zapraszają członkowie Grupy Modlitwy Ojca Pio.

17. Dziękujemy tym wszystkim, którzy wspierają materialnie podejmowane prace w parafii. Niech nadchodzący tydzień przyniesie waszym Rodzinom pokój, wzajemne zrozumienie i wdzięczność Bogu za każdy dzień a w święto św. Łukasza – Patrona Służby Zdrowia wszystkim, którzy pochylają się nad człowiekiem chorym i cierpiącym, życzymy dużo sił w tej samarytańskiej posłudze.

18. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszła: Genowefa Sitarska z ul. Irydiona. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….